Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Beckett51
  ****

  Horší čtyři. Samo o sobě to rozhodně neni tak bídný, jak se může z některých zakomplexovaných "recenzi" zdát. Hlavní dva problémy jsou v tom, že se to jmenuje Penny Dreadful a v tom, že to s Penny Dreadful nemá společnýho fakt nic. Horor to rozhodně neni (tu jednu "duchařskou" scénu fakt nepočítám) a fantasy jen silně okrajově (přičemž s fantasy prvkama pracuje spíš jakožto metaforickou linií seriálu). S "původní" Penny Dreadful to má teda společnýho asi tolik co s Game Of Thrones. City of Angels je totiž především krimi-politická-telenovela, přičemž většiny z žánrů, který zastupuje, se hostí s průměrnou až lehce nadprůměrnou ctí. Seriál má poměrně jednoduchou myšlenku a rozehrává jí dost průměrně, nicméně s těma průměrnýma postavama a jejich lehce nadprůměrnýma replikama se člověk během těch deseti dílů (dá-li k tomu svolení a nebude na to samoúčelně koukat jen proto, aby mohl potom s rukou v trenkách kliknout na odpad!) tak nějak sžije a uzná, že většina postav je tam svým "telenovelským" způsobem vlastně docela sympatická a že se objevuje jistá tendence jim fandit nebo je chtít zabít (v tom dobrým slova smyslu, IYNWIM). Verdikt tedy je, že tahle Terra Nostra říznutá True Detectivem je fajn odpočinkovej seriál a až na cringe závěrečnou repliku, která zničila docela slušně budovanej symbolickej závěr, dokáže velmi dobře zabavit. Druhou řadu vzhledem k závěru nevyžaduji, ale kdyby byla, asi bych jí dal šanci.(30.6.2020)

 • Morholt
  ****

  Je sice pravda, že s původní sérií nemá City Of Angels nic společného, ale hodnotit seriál mizerně pouze z tohoto důvodu mi přijde trochu na palici. Tvůrci v tomto případě nabízí obrázek LA 30.let se vším, co k této době patří. Divákovi se dostane ukázky života mexické menšiny, nahlédne do politického zákulisí, kde mají své místo jak zkorumpovaní kariéristé, tak ti poctiví, dozví se jak je těžké být prvním mexickým policistou v LAPD, dojde i na typicky americké show samozvaných církví a své si k tomu všemu řeknou i nacisté, kteří tu mají své zájmy a neprosazují je jen skrze místní německou komunitu. Tohle všechno je propletené v kompaktní celek, který sice občas trošku zadrhne, ale pořád dává smysl. Upřímně řečeno ten nadpřirozený prvek je tu vlastně zbytečný, ale autorům budiž přičteno ke cti, že s ním pracují celkem šikovně. Když to tak vezmu kolem a kolem, tak je to vlastně krásná ukázka toho, jak by měl ďábel fungovat. Démonka Magda tu má na práci lepší věci, než posednout nějaké tele o točit mu hlavou. Našeptává, manipuluje, rafinovaně ubližuje a nepracuje na ničem menším, než na globální zkáze. Ale nikdy ne přímo. To mě bavilo a Natalie Dormer si to tady užívá dosytosti. jediný větší problém jsem měl se Santa Muerte, což měla být protiváha k mocnostem zla, ale i přesto, že měla něco do sebe a Lorenza Izzo jí zahrála na jedničku, přišla mi tu její postava tak trochu zbytečná. Ale co už. Líbilo se mi to snad i víc než první tři řady, tak doufám, že Logan a spol. v tomto ohledu ještě neřekli poslední slovo. 85%(7.7.2020)

 • Hlavonozec
  ****

  V žádném případě to není Penny Dreadful a přijde mi, že tvůrci sami nevěděli, jestli by nebylo lepší udělat buď fantasy horor Hispánského folklóru, nebo jestli udělat politicko-kriminální thriller. To jsou ale jediné nevýhody jinak docela poutavého seriálu. Rozhodně bych byl ale radši, kdyby se na jeden aspekt toho seriálu vysrali a buď natáčeli jedno, nebo druhé. Myslím si, že tyhle věci by šli uchopit dohromady skvěle, ale tvůrcům něco chybělo, ale sami nevěděli co. Každopádně 3,5 hvězdy, a kdyby se to nejmenovalo Penny Dreadful, dal bych 5 z odřenýma ušima.(10.8.2020)

 • majo0007
  odpad!

  Viete, prečo sa seriál volá "Penny Dreadful: Město andělů"? Lebo keby ponechali len "Město andělů", nikto by po tom ani neštekol! Toto je normálny ojeb s fanúšikmi prvých Penny Dreadful (Město andělů sa totiž šikovným marketingom prezentovalo ako spin-off Penny Dreadful, s ktorým nemá spoločný ani PRD! Týmto si ale HBO vykopalo vlastný hrob, pretože lákať divákov pôvodnej dvojsérie na niečo úplne iné je fakt podraz). Fail je takisto zúfalo prehrávajúca Natalie Dormer (hrá tu tuším 4 úlohy - jedna horšia ako druhá), ktorá vyzerá s lícami ako škrečok, keď sa prežere a doslova mi liezla na nervy. Eva Green hrá proste inú ligu. Seriálové sklamanie roka.(30.6.2020)

 • nerrti
  *****

  Seriál se stejným problémem, jako druhá série True Detective, přináší extrémně odlišné prostředí, jiný tón a soustředí se na podstatně aktuálnější méně univerzální témata, čímž samozřejmě provokuje české butthurt white power warriory. Za mě je to tisíckrát promyšlenější a s větším tahem na branku než původní Penny dreadful, které se postupně začalo topit ve vlastních zápletkách a milionu zbytečných postav, do nikam, zatímco tenhle seriál ví přesně, co chce říct, žádnou postavu nenechává pozadu, všechny jsou dotaženy a mají psychologický vývoj a svůj smysl a cíl. Postup událostí není nějak extra předvídatelný, obzvláště u záporáků se občas setkáte s velkým překvapením, neboť nejsou tak černobílí, jak se zpočátku zdají, vlastně až do úplného konce má každý naději. S výjimkou démonické bohyně samozřejmě. Subjektivně bych dal seriálu čtyři, protože tam přece jen nějaké rezervy jsou, ale jelikož je to tu zoufale podhodnocené a mimořádně aktuálně načasované, tak dávám plnou.(1.7.2020)

 • - Pre Rory Kinneara je toto už druhé účinkovanie v Penny Dreadful, zahral si aj v pôvodnej sérii. (fAZEN)