Penny Dreadful: Město andělů

• USA Penny Dreadful: City of Angels

Epizody(10)

Penny Dreadful: Město andělů, duchovní potomek původního příběhu Penny Dreadful z prostředí viktoriánského Londýna, se odehrává v Los Angeles roku 1938, v místě a době hluboce zmítané společenským a politickým napětím. Když městem otřese hrůzná vražda, detektiv Tiago Vega (Daniel Zovatto) a jeho partner Lewis Michener (Nathan Lane) se zapletou do epického příběhu, který odráží bohatou historii Los Angeles – od budování prvních dálnic a tradičního mexicko-amerického folklóru, až po nebezpečné špionážní akce Třetí říše a rozmach evangelických rozhlasových bohoslužeb. Zanedlouho je Tiago nucen zápasit s mocnými silami, které ohrožují celou jeho rodinu. (HBO Europe)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (3)

Santa Muerte (2020) (E01)

Par prvych minut som dufal, ze toto ma nejaky suvis s vynikajucou Evou Green v roli paradnej Penny Dreadful. Zial, nie je tomu tak. A to napriek tomu, ze John Logan bol pri jej zrode. Mexicka ludova La Llorona uvodom, prekvapenie v osobe Natalky, pekne zhnuce duhovky Lorenzy Izzo, jej serialovej sestry a nasledne nepodarene efekty. Strih a opat paradny spanielsky song - Tu solo tu. Povysenie v mexickej chudobnej rodinke. Vrazda so zrejme rasovym podtonom vyvolava napatie a opat sa objavuje Natalka a tentokrat nasleduju celkom vydarene vizualne efekty (ano, tie vytahove). A vobec, predostiera este nejaku tu postavu, kde maskerky a kostymerky celkom zamakali. ;) Zneju kubanske rytmy, hitlerovski Nemci maju svoje zaujmy a je tu taky miz-mas vsetkych moznych zaujmov, az je to zbytocne a matuce. Sme v obdobi rasovej neznasanlivosti takmer na hranici s Mexikom a na pozadi zaujmov dvoch sestier - "mexickych bohyn"?. Nebyt toho, mam dojem, ze sa divam na dalsiu z rad hlupych mexickych/argentinskych/alzirskych telenoviel. La Llorona zaverom. Rozpacite a ako otvarak velmi slabe. Uvidime, co prinesie dalsi diel, ale dufam, ze sa to rozbehne, v tejto epizdoe je atmosfera miziva. 35% Sklamanie. ()

Dead People Lie Down (2020) (E02)

Druha epizoda je aspon konzistentnejsiaa a posuva dej len asi v dvoch-troch liniach. Tej romanticko-detektivnej a tej "manipulativnej" a trochu mystery. I tak, slaby priemer a minimalna atmosfera. Nechapem, ako to Logan mohol takto "zmrsit"...chyba mu Hinderaker a dalsi spolutvorcovia 3oj seriovej scenaristickej mystery pecky, ci co sa deje?! Neviem, ci este obetujem cas na dalsiu epizodu. ()

Wicked Old World (2020) (E03)

Tak sme si zatancovali v nohavicovych kostymoch a vypoculi si zaujimavu teoriou o "praci len pre gringov" ;) Coze mi to len pripomina...A boli tiez svedkom toho, ako si jedna z bohyn - Natalka, postupne podmanuje politicky priestor v Los Angeles, ale neovlada svojich pesiakov uplne. To potesilo, lebo dojem z prvych dvoch casti vobec neboli dobre. Vcelku vsak maximalne priemer. ()