Reklama

Reklama

David Attenborough: Zvířecí dynastie


Šimpanzi (E01)

(epizoda)
Dokumentární
Velká Británie, 2018, 59 min

Obsahy(1)

Podaří se našemu hrdinovi udržet pozici alfa samce tak dlouho, aby zplodil dědice pro zajištění budoucnosti jeho dynastie na trůnu? V Senegalu v západní Africe žije tlupa šimpanzů vedená alfa samcem jménem David, který je u moci už tři roky. To je obvyklá doba, kdy vůdce svrhne a nahradí někdo jiný. Davidova situace je o to horší, že nemá žádné spojence, nikoho, kdo by mu pomohl ubránit jeho vůdčí roli. Když nastane období sucha, členové tlupy se musejí držet pohromadě, aby měli šanci přežít. Pro jejího vůdce to znamená, že je obklopen svými rivaly, kteří touží po jeho koruně a jsou připraveni ho kvůli ní zabít. Davidův svět pohltí plameny a on sám bude zatažen do brutální bitvy. Poté nebude mít jinou možnost, než se snažit své protivníky dlouhou dobu klamat. (Česká televize)

(více)

Recenze (7)

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Opětovně: vizuálně podmanivá dechberoucí přírodopisná podívaná vyprávěná legendou ve svém oboru - sirem Daviden Attenboroughem... Příběh o zatracení a vykoupení šimpanze Davida vás přiková, a až do samotného závěru vás ani na jeden pouhopouhý okamžik nepustí... Hudební vložka je mimochodem špičková a jak já rád říkám, bez jediného znatelného kazu. Že by dokumentární seriál roku? Uvidíme, uvidíme, avšak okolnosti nasvědčují tomu, že ano... ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kamera, ako je zvykom pre BBC, je geniálne plná detailov a aj herecké výkony sú výborné, až by sa zdalo, že sa riadia nejakým scenárom. Je však jasné, že je to hra strihača s divákom a práve zameranie na jeden súvislý príbeh filmu ako prírodopisnému dokumentu trochu ubližuje. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama