Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

 • Aky
  ****

  Kdyby zde Američané ubrali na patetičnosti, mohl by film trpět o jednu chronickou bolest podobných jejich projektů míň. Nicméně je to povedený kousek nechávající nahlédnout do nepříliš známé epizody amerických dějin. Někdy jsou ty střílečky už trochu dlouhé, jako ostatně celý film, na druhou stranu všechno vytahují nahoru herecké výkony.(4.11.2018)

 • Morholt
  ****

  Patosu je tady samozřejmě spousta, ale spíš než protivně to působí úsměvně. Ostatně odlehčený tón podporuje i postava poněkud potrhlého Theodora Roosevelta, kterého parádně ztvárnil Tom Berenger a veselí dokázal vzbudit Buseyho generál Wheeler. Co se bojových scén týče, tak na televizní produkci byly víc než solidní, ačkoliv samozřejmě člověk musí brát v potaz dobu vzniku. Nic extra, ale dívalo se na to dobře a je fajn, že film připomíná u nás ne moc známou kapitolu amerického válčení. 70%(19.11.2018)

 • kinderman
  *****

  Odepisovaný Tom Berenger se v této rekonstrukci americko-španělské války o Kubu zhostil role Theodora Roosevelta a skvěle postihl jeho proměnu ze salonního huráválečníka v tvrdého chlapa, který ví, co je to zodpovědnost velitele i smutek ze ztráty spolubojovníků. Na televizní film překvapivě velkoryse pojaté bitevní scény režíruje J.Milius zkušeně a s přehledem, přičemž mu hodně pomáhá hudba Petera Bernsteina. Jeho slavnější otec Elmer B. se podílel na složení jednoho hudebního motivu (konkrétně G Troop Theme) a celý soundtrack oddirigoval. Jinak se zdá, že Milius má pro amerického prezidenta T.Roosevelta očividnou slabost-viz též Vítr a lev, kde stejnou postavu hraje výtečně B.Keith.(28.1.2007)

 • Martin741
  ***

  Moc US patriotizmu a patosu na mna, Trochu by sa patrilo, aby ten patos vyhnil : 55 %(23.3.2021)

 • darwin
  *****

  Mistrovský výpravný historický televizní velkofilm s velmi silným hereckým obsazením, krásnou kamerou, nádhernou hudbou Elmera Bernsteina, výbornými hereckými výkony a kvalitní Miliusovou režií. Film je velmi věrný historickým faktům, nepřehlíží ani hrdinné černé "Buffalo soldiers". Milius pojal příběh tzv. Rough Riders opravdu velkolepě.(7.7.2005)

 • Tormentor665
  ****

  Mnohý Američan je jako Milius, když si v pohodě někde vyhodí vlastní loď do vzduchu (tehdy ještě jenom loď), aby se mohl vrhnout na slabšího. Američané prostě bojují vždy za správnou věc a jejich presidenti bitvy neprohrávají. Dopad operace Kubánská svoboda jsme mohli vidět o šedesát let později. Sarkasmus stranou, kdo přežije ten patos s mírným ironickým úsměvem a bere to s ohledem na pojem noroubovaný Francouzi (mentalita), tak ocení výborné provedení, velice slušnou bitevní scénu a dostane nutkání si zjistit, jak mnohé věci byly doopravdy.(21.5.2013)

 • foehr
  odpad!

  Kdyby s nimi útočil Martin Kabát, vysloužilý dragoun, bylo by to aspoň na jednu hvězdu.(24.1.2020)