poster

Cukr a sůl (studentský film)

 • anglický

  Sugar and Salt

  (festivalový název)

Krátkometrážní

Česko, 2018, 20 min

Režie:

Adam Martinec

Scénář:

Adam Martinec

Kamera:

David Hofmann

Producenti:

Matěj Paclík

Střih:

Matěj Sláma

Scénografie:

Zuzana Formánková
(další profese)

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (5)

 • xxmartinxx
  ****

  Docela cit pro autenticitu a vedení herců, ale zároveň bych je viděl radši užité pro nějakou chytlavější pointu, než je ona autenticita sama. Chápu, že banalita a vyčištěná preciznost "řemesla" jsou tu v záměrném kontrastu, takže vzniká dojem určitého hyperrealismu - pak bych ale bych bral, kdyby byly v kontrastu ještě o trochu větším a zase - aby z toho kontrastu něco vyplývalo. 70 %(12.11.2018)

 • Traffic
  ****

  Pointou samozřejmě není jen "autenticita sama". Spíše než s věrohodným, tu máme co dočinění s velmi subtilním vykreslením postav, českých mužů ve středním věku, a to se vší jejich křehkostí i (předstíraným) chlapáctvím. Pokud naši kinematografii dlouhodobě pronásleduje přízrak "chcípáků", Martinec se mu v Cukru a soli suverénně vyhýbá a dosahuje v našich končinách mimořádně nuancovaného pohledu. Z toho, co jsem v posledních letech viděl, mi to nejvíce připomnělo Western Valesky Grisebachové, což je dost velký kompliment. Jakkoli je asi ještě brzo, věřím a doufám v režisérův celovečerák.(16.12.2018)

 • Slarque
  ****

  Tohle opravdu působí velmi autenticky, skoro jako by se to ani nehrálo podle scénáře a autor jen snímal skutečnou partičku starých přátel. Velmi dobré, doufám, že je to u Adama Martince pouze začátek.(12.7.2019)

 • 6thSun
  ****

  Pro začátek Martinec slušný, teď hlavně vydržet!(10.2.2019)

 • venca163
  ****

  Když umíš psát scénáře, tak máš vyhráno. Tu kameru už ti pak vždycky někdo zavostří. A Leoš Noha je brutální! #kviff #54 (80%)(21.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace