Noc s agamou

(studentský film)
  • angličtina The Night of the Agama (festivalový název)

Praha, noční nádraží v zimě. Radka s malou dcerou, kufrem na kolečkách a sportovní taškou vystupují z autobusu. Ulicemi stejného města se pomalu vrací domů Luděk s vědomím, že na něj nikdo nečeká. Pár hodin před rozbřeskem může původně účelové protnutí osamělých osudů připomínat rodinu. Noc s Agamou je o setkání lidí, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých, a přesto si musí pomoct především sami. (FamuFest)

Fifer

Tomáše Janáčka se vyplatí určitě sledovat. Film je záměrně dějově sporý. Jedna žena, jeden muž, jedno dítě a jedna podivná noc - krásný atmosferický film. A jako vždy výborný Jan Hájek. ()

xxmartinxx

Táhne se to, zvlášť když je ten film tak stračně moc čitelný. Robot-holčička-MacGuffin mohla být o kus propracovanější, aby nebyla jen příhodnou rekvizitou. Vůbec celá ta premisa je poměrně zvláštní, i když se snad možný, že se to jednou někde stalo. Když se snažím hledat vyjmenovatelné klady, nejde to snadno - snad že je fajn, že se s chlápka nevyklual jednorozměrný záporák. I když nerad bych takovou věc považoval za laťku. Přesto jsem k tomu filmu cítil sympatie, něčím si mě získal. Možná tím, jak v něm všechno klape? Je to vlastně jeden z mála filmů FAMU festu, kde vidím u režiséra (teda s zajímavějším scénářem) potenciál pro celovečerák. (Ne že bych to bral jako metu - v jiných režisérech jsem naopak viděl velký potenciál pro kraťasy a klipy, což zase nevidím tady.) ()