Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 1994, 91 min

Žádné hodnocení?Zajímavé.Zvlášť zajímavé,když jde o podle mě docela kvalitně natočený film,který nemá co do příběhu daleko k Zachraňte Williho.Ovšem na rozdíl od několika tunové kosatky byl tento tuleň daleko lépe vstřebatelný,co se přátelství člověk-zvíře týče.Tina Majorino byla perfektní,škoda že už jí role "dospělaček" moc nejdou...(2.5.2006)

Jeden z dalsich rodinnych filmov, ktore sa mi velmi v tom obdobi pacili a to som si myslel, ze to bude akasi blbost, alebo priemerny detsky film. Reziser George Miller natocil v roku 1989 pokracovanie Nekonecneho pribehu, ktory uz samozrejme nemal kvalit jednotky, ale bol stale lepsi, ako nepodarena trojka, ale Andre sa mu podla mna dost vydaril. Skoda, ze som ho uz tak dlho nevidel, rad by som si dal reprizu. Myslim si, ze dolezitu ulohu vo filme zohrala aj hudba Brucea Rowlanda... 04.10.2009 ______ Keith Carradine - (Harry Whitney) +++ Chelsea Field - (Thalice Whitney) +++ Tina Majorino - (Toni Whitney) +++ Joshua Jackson - (Mark Baker) +++ Hudba: Bruce Rowland +++(4.10.2009)

„V živote som veľa cestovala a ešte ma veľa ciest určite čaká, ale nikdy som už nenašla takého priateľa, akým bol Andre.“ Keď som v polovici 90. rokov išiel do kina na Emmerichov hlúpy sci-fi biják HVIEZDNA BRÁNA, ujo premietač omylom na desať minút pustil kotúč s ANDREM – viete si predstaviť moje znechutenie! Dnes sa nad Rolandovým „veľkofilmom“ usmievam, kým poctivo nakrútený (George Miller - MUŽ OD SNEŽNEJ RIEKY) ANDRE u mňa rokmi získava peknou atmosférou i výpravou, fajn hereckým obsadením, šikovným tuleňom v hlavnej úlohe (príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami!) a smutným záverom (z ktorého si čo-to zobral neskorší, podobne ladený, ale o čosi lepší, MÔJ PES SKIP) o tom, aké dôležité je zviera pre dieťa. Kino Považan 1994(2.1.2009)

Měl jsem to štěstí, že jsem Andreho viděl na VHS, když mi bylo asi deset. A přesně pro takové diváky je tenhle film určen. Sympatický tuleň, hašteření tří sourozenců, na konci dojemný voiceover vypravěčky s hláškou "natočeno podle skutečné události" a v deseti letech je z toho hned vaše srdcovka. Viděl jsem to ještě tak pětkrát a dnes asi dvacet let od prvního shlédnutí tam vidím samozřejmě hodně naivity především u scén, které mají působit dramaticky a v některých okamžicích přemíru infantility. Ale humor a kouzlo příběhu vycházejícího ze skutečné události funguje i teď. Kdybych hodnotil v roce 96, dal bych plný počet a do své filmotéky přidal i šestou hvězdičku, ale je rok 2016 a já asi stárnu :o)(15.3.2016)

Nezávadný rodinný film s roztomilou holčinou a ještě roztomilejším tuleněm v titulních rolích. Za zmínku stojí také Keith Carradine v roli lehce svérázného otce. Vyloženě příjemná podívaná, která prosluní upršené nedělní odpoledne. Coby náctiletá bych dala alespoň 4*, ovšem dnešní dospělá cynička už tolik nepreferuje slaďoučká zvířátka a dětičky a smích nad zvířecími gagy a morální poučení, prostě ten nezbytný balast pro školáky. "Andre" spadá do stejné filmové rodiny jako "Zachraňte Willyho", ovšem mému srdci je přece jen bližší a mírnou nostalgii ještě vyvolává - to kosatka Willy už pro mě na televizní obrazovku připlula příliš pozdě. Pro děti fajn, pro dospělé imho přinejmenším snesitelné. 65%(29.6.2010)