poster

Ve středu 9. května (festivalový název)

 • Írán

  Chaharshanbeh, 19 Ordibehesht

 • anglický

  Wednesday, May 9

 • Slovensko

  Streda, 9. máj

  (festivalový název)

Drama

Írán, 2015, 102 min

Režie:

Vahid Jalilvand

Producenti:

Ali Jalilvand

Střih:

Vahid Jalilvand
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ****

  Íránští filmaři stále přicházejí s originálními zápletkami. Inzerát slibující dar 30 miliónů tomu nejpotřebnějšímu přitáhne pozornost stovek lidí a policie. Nebudeme tu dlouho řešit, zda je něco takového vůbec legální, ale podíváme se na příběhy dvou žadatelek a nakonec na osobu a motivaci samotného inzerenta, jehož rozhodování nebude z nejsnadnějších. Precizně vystavěné drama vykresluje přesvědčivý obrázek o sociální situaci v zemi.(21.3.2016)

 • Anderton
  ****

  Streda, 9. Máj je úplne iný film, aký som z týchto končín očakával. On je totiž najzaujímavejší svojou dramaturgickou štruktúrou. Dokonca viac, ako svojim obsahom. Ten je síce fajn, ale v čisto lineárnom podaní by som mu vyčítal možno prvoplánovosť a určitú naivitu. Štruktúra je síce ľahko pochopiteľná, ale pripomína o niečo komplikovanejších 21 gramov. Plusom je nepredvídateľnosť vyústenia, to vzbudzuje túžbu vsadiť si, kto peniaze nakoniec získa a či vôbec. Z filmu vydedukujete kritiku niektorých skostnatelých spoločenských pravidiel, ktoré ak nedajbože porušíte, máte problém. Nielen s úradmi, ale čo je horšie, s rodinou. V hlavných mužských úlohách je jeden veľký sympaťák a tomu druhému budete zase chcieť neustále poriadnu vraziť.(17.11.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace