Česká hlava 2018

Publicistický
Česko, 2018, 52 min

Účinkují:

Daniel Stach (moderátor)

Slavnostní galavečer 17. ročníku předávání cen Česká hlava 2018 za největší objevy, patenty a vynálezy uplynulého roku. Společnost Česká hlava je spolu s Úřadem vlády ČR každoročním vyhlašovatelem stejnojmenných cen – nejprestižnějšího českého ocenění za vědu a výzkum, kterého mohou vědci v naší zemi dosáhnout. Projekt Česká hlava vznikl z iniciativy intelektuálů v čele s Arnoštem Lustigem a prof. Antonínem Holým s jediným cílem – vytvořit projekt pro vědce a techniky, který by jim pomohl získat popularitu a prestiž, kterou v tak hojné míře věnujeme třeba sportovcům či umělcům. Jde o největší multioborový počin podporující rozvoj české vědecké a technické inteligence, tedy té části společnosti, která bývá často upozaděna, ačkoliv na ní stojí prosperita naší země. Často je považován za tzv. „českou nobelovku“. Vyhlášení se každoročně účastní mnoho významných osobností společenského a politického života i osobností z oblasti podnikatelské. Vyhlášení cen Česká hlava v několika kategoriích vyjadřuje hrdost na vědce, kteří posunuli naši civilizaci, na jejich vůli, inteligenci, nezlomnost a sebeobětování. Pořadem provází Daniel Stach. (Česká televize)