Skryté monstrum

• Česko

(festivalový název)
  • Kanada

• Kanada

Un monstre dans le placard

Kanada, 2015, 90 min

Scénografie:

Lisa Soper

Kostýmy:

Melanie Oates

Jak se srovnat se samotou a vykořeněností v dospívání? Pořiďte si mluvícího křečka. 1) 26letý scénárista a režisér homosexuál Stephen Dunn ve svém autobiograficky pojatém celovečerním debutu se vyrovnává s vlastními prožitky...a třeba říci, že střízlivě, citlivě, věrohodně a působivě. 2) 21letý Connor Jessup (Oskar, hlavní role) je výborný stejně jako 22letý Aliocha Schneider (Wilder, do něhož se Oskar zamiluje), který mimochodem vydal nedávno své první CD .(26.4.2017)

Vizuálne a zvukovo brilantné, veľmi moderné. Ale psychológia postáv pokrivkáva, o otcovej nevyspytateľnosti vieme veľmi málo, veci sa dejú akosi náhodne. A hoc Connor Jessup i Aaron Abrams hrajú ako o život, spracovaniu chýba duša. Nafúknuté podobne ako očividný vzor, Imaginárne lásky, nielen vizuálom Wildera.(29.4.2017)

Velmi sympaticky pojatý "Coming Out Story." Příběhem možná nikterak originální, ale příjemně lidský a hřejivý. Snímky s gay tématikou o objevování vlastní sexuality a začlenění do společnosti, ať jsou většinou zpracovány podobným způsobem, odlišné příběhy, prostředí a herci jim vždy dodávají jedinečnou, osobitou atmosféru. Tato tématika je tak nejkrásnější a nejupřímnější právě ve své přirozenosti, bez zbytečně vyhroceného děje. Closet Monster má k tomu stylový vizuál, působivý soundtrack a Connor Jessup je fakt fešák:)(4.6.2017)

Nevšední film, zejména z režijního hlediska. Některé pasáže byly opojné. Pouze nenávist ve vztahu k otci pro mě nedostala reálný základ. Ten zůstal skryt kdesi pod povrchem. Náznaky toho, že byl chlápek čůro, se objevily, ale mám kolem sebe mraky mnohem horších kokotů. Coby heteráka mě to téma příliš nezasáhlo, navzdory tomu ale věštim představiteli hlavní role zářivou budoucnost.(8.6.2017)

Kde se v té Kanadě ty zázračné děti berou? Další co v pětadvaceti na točil perfektní film (a podle mého, Stephen Dunn Xaviera Dolana v mnohém předčil, jeho film je celistvější, nápaditější, má mnohonásobně propracovanější scénář, nikdo tam hystericky neječí :-), ale uvidíme, s čím přijde dál, každopádně se na to těším). Po docela dlouhé době film s gaytématikou, který by mě tak nadchl, tak moc se mi líbil. Nevím jestli to byl záměr, ale chvílema mě ovládala předzvěst něčeho tragickýho, což bylo dost nepříjemný.(11.4.2017)