Reklama

Reklama

Skryté monstrum

  • Česko Closet Monster (festivalový název) (více)

Osamělý dospívající Oskar, který často uniká do smyšleného světa, sní o kariéře uměleckého maskéra a bojí se, že drsný otec odhalí jeho homosexualitu. Když se Oskar zamiluje do pohledného, světaznalého kolegy, je nucen čelit svým obavám. Tvořivého Oskara traumatizoval brutální homofobní útok, který viděl jako dítě, a bolestivý rozvod rodičů. Nyní žije se svým nevyzpytatelným otcem a bojí se, že by sám mohl být gay, takže dělá vše pro potlačení své sexuality a v doprovodu mluvící samičky křečka Buffy uniká do smyšleného světa. Když potká pohledného kolegu Wildera, sexuální zmatek se zvětší o přitažlivost a paralyzující strach. Jestli má Oskar objevit pravé štěstí, pak barvitý imaginární svět bude muset ustoupit vzplanutí opravdových citů. (Cinemax)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (29)

Botič 

všechny recenze uživatele

Na první pohled tradiční coming-of-age film o jednom obyčejném coming outu, ale na ten druhý a bližší je Closet Monster pořádně pochmurnou pohádkou plnou uvěřitelných charakterů, které daly prakticky neviditelným a temným tónům dospívání až bolestně viditelnou podobu. A jako bonus Isabella Rossellini coby křeček. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Režisér měl asi pocit, že musí trošku expresionisticky předvést svoje pocity a vydrat je ze sebe na povrch. Chvílemi je totiž film Skryté monstrum hodně konkrétní a zjevnéý, až mi z některých momentů nebylo nejlíp a ocenil bych, kdyby si je režisér odpustil. Na druhou stranu film vyprávěl příběh kluka, který není úplně normální, ale zase není zlý. Snaží se jen v dnešním světě přežít v době, kdy jsme my onen svět ještě ani nemuseli řešit. To samo o sobě není jednoduché a po herecké stránce klobouk dolů. Také oceňuji soundtrack, který byl naprosto špičkový. Porovnání s italskou Suburrou je naprosto oprávněné. Kéž by takových elektronických soundtracků bylo více. Závěr byl špička špiček, ale to, co tomu předcházelo byla místy nudy a místy nic, co bych musel vidět znova. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Přijetí tohohle filmu asi závisí na tom, jak budou člověku pasovat všechny ty okázalé symboly a metafory v realistickém děj. Tenhle "metakonflikt" filmu je něco, co může přinýst jak silný zážitek, tak vyvolat odstup. Já sám nevím, jak se k tomu postavit. I když asi nakonec nemám problém to přijmout, tak samotná věc, že se musím rozhodnout, že mi to nevadí a je to v pořádku, mi brání plně ten film docenit. Protože já jsem ten typ diváka, co je rád, když ho film nekompromisně vtáhne a neptá se ho na "názor", jestli je dobrý, a prostě mu to oznámí... 7/10 ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Velmi sympaticky pojatý "Coming Out Story." Příběhem možná nikterak originální, ale příjemně lidský a hřejivý. Snímky s gay tématikou o objevování vlastní sexuality a začlenění do společnosti, ať jsou většinou zpracovány podobným způsobem, odlišné příběhy, prostředí a herci jim vždy dodávají jedinečnou, osobitou atmosféru. Tato tématika je tak nejkrásnější a nejupřímnější právě ve své přirozenosti, bez zbytečně vyhroceného děje. Closet Monster má k tomu stylový vizuál, působivý soundtrack a Connor Jessup je fakt fešák:) ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Skryté monstrum vcelku osobitým způsobem vypráví příběh o dospívání, prvních láskách, coming outu a důležitosti rodiny, kterou si člověk bohužel nevybírá. Začátek filmu byl opravdu syrový a vlastně i v průběhu děje se dostavilo několik drsných (a jistým způsobem metaforických) scén, které člověk v podobných filmech většinou nepotká. Rozhodně musím pochválit nepřeslechnutelný soundtrack. Nicméně i tak mi film přišel chvílemi až příliš bizarní a mimo mísu - v tom dobrém, ale i v tom špatném slova smyslu. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama