• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Sci-Fi

Kanada, 2019, 110 min

Autorská dvojice se nesnažila Cronenbergův originál natočit po svém, ale pojala ho jako průřez režisérovým dílem a to se mi líbilo. Je pravda, že některé odkazy do daného konceptu úplně nezapadaly, ale i jistá rozháranost se nakonec ukázala jako mírné plus. Jen jednou jsem měl trochu obavy a to když se zdálo, že se film odchýlil od původního ducha a začal se zvrhávat do obyčejného nákazového/zombie béčka, ale vše se posléze vrátilo do správných kolejí a nakonec se ukázalo, že i tahle sekvence tu měla své místo. Holky si vyhrály i s nějakou tou chuťovkou, takže ani tady nemám co namítat a tak jediné, co mi výrazněji vadilo, byl slabší casting. Škoda, že to nezaštítil sám Cronenberg. Určitě by na to kývla renomovanější jména. Ale i tak velmi slušná práce a od dvojčat zatím nejlepší film. 80%(15.2.2020)

• kaylin

Americký snímek „Rabid“ je poctou Davidu Cronenberogovi. A u toho bohužel zůstává, nic jiného to není. Sestry Soskovy vysosaly zajímavé scény z jeho filmů, daly na ně důraz, aby to jako každému došlo, a natočily příběh, který minimálně časovou stopáží neskutečně předimenzovaly. Zkrátit, být trochu originální, více gore a je tu film, který bude mnohem zajímavější.(28.11.2019)

• dubinak

Tak jsme všichni zase hrozně pyšní, že si Sosky zahrály ve svém vlastním filmu. Tohle byl fakt docela nářez vydržet to 110 minut. Na jednu stranu nedokážu přesně říct, co mě na tom filmu štvalo. Na druhou stranu vím, že mě to štvalo celou dobu. Tento film si soudě podle zpracování, podivného střihu, neatraktivní kamery, ohyzdného hereckého obsazení a přepálené délky, dokážu představit třeba na TV Barrandov. To jen tak pro představu, co myslím tím, že mě to štvalo. Původní verzi jsem neviděla, ale tady mi ta hororová stránka fakt nesedla, bylo jí málo, byla málo intenzivní a po většinu času to byla nuda a čekání na závěr, který stejně moc neměl čím překvapit. Věřím, že Cronenberg to před těmi třiceti lety zvládl stokrát líp a absolutně nechápu, co se se Soskami po American Mary stalo a jestli budou nadále točit takový zbytečný chujoviny, tak už se jejich tvorbě vyhnu fakt obloukem. Jediné, co oceňuju jsou efekty a...to je asi tak vše.(22.5.2020)

Pôvodnú verziu som nevidel (ani po tom netúžim), trailery vyzerali nádejne, hoci tento Rabid nebol mojim veľkým tohtoročným favoritom - akosi som tvorbu týchto dvoch pipiniek Soskových nikdy nedokázal doceniť. A o žiadnu slávu sa nejedná. Síce je blondínečka po nehode pekne namaskovaná (človek by jej hneď dal francuzák), ale asi 3 krátke gore momenty, pár okamihov s chápadlom či krátka scéna so smiešnym slizkým mutantíkom prilepeným na stene mi príde takmer na dvojhodinovú stopáž žalostne málo. Celkom by ma zaujímalo, kde minuli ten 5-miliónový rozpočet.(7.10.2019)

Cronenbergova verze je pro mne nedostižná, ale přeci jsem byl ve výsledku spokojen. A samozřejmě mě potěšily i odkazy na mistrovy filmy, čímž jsem si je opět připomněl. Zbystřil jsem hned, jak jsem uviděl červené operační uniformy. Z Laury Vandervoortové udělali pěknou držku, kterou pak ještě vylepšily autonehodou - vskutku, dobrá maskérská práce! Vůbec mechanické efekty byly fajn, snad jen ten zmutovaný černoch v nemocnici vypadal až příliš uměle, ale zase šlo o krátké záběry. Zůstal i prostor pro divákovu fantazii, zejména scéna s dědkem v průchodu vypadala, jako by ho napadlo cosi obřího a úděsného. Přepadové scénky byly rovněž fajn, ať už při natáčení, v restauraci, na dvorku či v nemocnici. Nejzábavnější je poslední čtvrtina. Líbila se mi i extravagantní móda a s ní spojený jeden ze snů. Že se na to dívám v době, kdy za dveřmi řádí epidemie, snad ani nemusím rozebírat. Spíše pro ty, co mají rádi fantastické drama, než pro milovníky čistých hororů.(7.4.2020)