Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tichá Rose (Laura Vandervoort) pracuje v dámskom módnom podniku a dúfa, že raz bude návrhárkou. Dopravná nehoda poškodzuje jej tvár. Dostáva experimentálnu liečbu kmeňovými bunkami a zanecháva ju silnejšou a krajšou, ako kedykoľvek predtým – ale má to vedľajší účinok... (dixx)

Recenze (39)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Remake Cronenbergového originálu je asi ešte intenzívnejší, ale lepším filmom by som ho nenazval. Okrem zopár explicitných gore scén na mňa pôsobil asi až príliš normálne, mám na mysli skôr jeho modernú atmosféru. Cronenbergových fanúšikov potešia odkazy typu chirurgovia v červených plášťoch na sále, alebo na niektorých môžu pôsobiť naopak až príliš prvoplánovo. Každopádne film má solídne tempo, ústredná herečka bola po zmene fakt kus a snažila sa aj kvalitne hrať. Tie zvyšné postavy príliš charizmy už nepobrali. No a záver je nový, i keď ani tu nemôžem povedať, že lepší. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Cronenbergova verze je pro mne nedostižná, ale přeci jsem byl ve výsledku spokojen. A samozřejmě mě potěšily i odkazy na mistrovy filmy, čímž jsem si je opět připomněl. Zbystřil jsem hned, jak jsem uviděl červené operační uniformy. Z Laury Vandervoortové udělali pěknou držku, kterou pak ještě vylepšily autonehodou - vskutku, dobrá maskérská práce! Vůbec mechanické efekty byly fajn, snad jen ten zmutovaný černoch v nemocnici vypadal až příliš uměle, ale zase šlo o krátké záběry. Zůstal i prostor pro divákovu fantazii, zejména scéna s dědkem v průchodu vypadala, jako by ho napadlo cosi obřího a úděsného. Přepadové scénky byly rovněž fajn, ať už při natáčení, v restauraci, na dvorku či v nemocnici. Nejzábavnější je poslední čtvrtina. Líbila se mi i extravagantní móda a s ní spojený jeden ze snů. Že se na to dívám v době, kdy za dveřmi řádí epidemie, snad ani nemusím rozebírat. Spíše pro ty, co mají rádi fantastické drama, než pro milovníky čistých hororů. ()

Reklama

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Vegan strava? Zvláštní vkus. Auto zprava! Změníš skus..." Kromě skusu motorkářka změnila i stravovací návyky a zvýšila spotřebu utěrek (asociace - brouk scarabeus lezoucí skrz obnaženou čelist a díru ve tváři Mumie). Zaujal mě i módní guru s parukou typu hrnec (Mackenzie Gray), jasný nemanželský syn Micka Jaggera s Lubou Skořepovou. Tím klady přehlídkového mola končí. Docela rarita - navzdory plandajícím čelistem, permanentnímu ukusování líček a hektolitrům krve to byl hrozně suchý film, který mě nedokázal zasytit, ačkoli jsem od přírody dravec, čili masožrout. Chudák úchylný Cronenberg, takový neslaný nemastný, přímo dietní zombie mišmaš mu Sosky uvařily. A vůbec, sestřičky náSosky jsou pěkně oprsklé, že panu primáři Cronenbergovi lezou až na sál, montují se mu do operace a dokonce se sápou i po skalpelu. Asi by potřebovaly odčervit, aby je ty remakeroupy přešly :-). ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Pôvodnú verziu som nevidel (ani po tom netúžim), trailery vyzerali nádejne, hoci tento Rabid nebol mojim veľkým tohtoročným favoritom - akosi som tvorbu týchto dvoch pipiniek Soskových nikdy nedokázal doceniť. A o žiadnu slávu sa nejedná. Síce je blondínečka po nehode pekne namaskovaná (človek by jej hneď dal francuzák), ale asi 3 krátke gore momenty, pár okamihov s chápadlom či krátka scéna so smiešnym slizkým mutantíkom prilepeným na stene mi príde takmer na dvojhodinovú stopáž žalostne málo. Celkom by ma zaujímalo, kde minuli ten 5-miliónový rozpočet. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Nový Rabid více než remake původního snímku z roku 1977 připomíná fandovský kompilát motivů ze všemožných dalších filmů Davida Cronenberga, které jsou do jednotlivých scén vkládány jako pěst na oko. Soska Sisters se netajily tím, že jde prakticky o jednu velkou poctu Cronenbergovu dílu, a zdá se, že o přinesení nějakých výrazných invencí do příběhu jim ani tak moc nešlo. To by nevadilo, kdyby Rabid měl osmdesát minut, ale při přestřelené téměř dvouhodinové délce jde o dost nataženou nedějovou bublinu s kupodivu velmi malým počtem gore scén (všechny hororové scény v prvních dvou třetinách filmu skončí dřív, než vůbec začnou), nesympaticky napsanými postavami, nulovým napětím a šíleně vláčným tempem, a tak mi tedy dost uniklo, čím nás nový Rabid měl vlastně obohatit a zaujmout. [Sitges 2019] ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama