• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Sci-Fi

Kanada, 2019, 110 min

Autorská dvojice se nesnažila Cronenbergův originál natočit po svém, ale pojala ho jako průřez režisérovým dílem a to se mi líbilo. Je pravda, že některé odkazy do daného konceptu úplně nezapadaly, ale i jistá rozháranost se nakonec ukázala jako mírné plus. Jen jednou jsem měl trochu obavy a to když se zdálo, že se film odchýlil od původního ducha a začal se zvrhávat do obyčejného nákazového/zombie béčka, ale vše se posléze vrátilo do správných kolejí a nakonec se ukázalo, že i tahle sekvence tu měla své místo. Holky si vyhrály i s nějakou tou chuťovkou, takže ani tady nemám co namítat a tak jediné, co mi výrazněji vadilo, byl slabší casting. Škoda, že to nezaštítil sám Cronenberg. Určitě by na to kývla renomovanější jména. Ale i tak velmi slušná práce a od dvojčat zatím nejlepší film. 80%(15.2.2020)

• dubinak

Tak jsme všichni zase hrozně pyšní, že si Sosky zahrály ve svém vlastním filmu. Tohle byl fakt docela nářez vydržet to 110 minut. Na jednu stranu nedokážu přesně říct, co mě na tom filmu štvalo. Na druhou stranu vím, že mě to štvalo celou dobu. Tento film si soudě podle zpracování, podivného střihu, neatraktivní kamery, ohyzdného hereckého obsazení a přepálené délky, dokážu představit třeba na TV Barrandov. To jen tak pro představu, co myslím tím, že mě to štvalo. Původní verzi jsem neviděla, ale tady mi ta hororová stránka fakt nesedla, bylo jí málo, byla málo intenzivní a po většinu času to byla nuda a čekání na závěr, který stejně moc neměl čím překvapit. Věřím, že Cronenberg to před těmi třiceti lety zvládl stokrát líp a absolutně nechápu, co se se Soskami po American Mary stalo a jestli budou nadále točit takový zbytečný chujoviny, tak už se jejich tvorbě vyhnu fakt obloukem. Jediné, co oceňuju jsou efekty a...to je asi tak vše.(22.5.2020)

• Goldbeater

Nový Rabid více než remake původního snímku z roku 1977 připomíná fandovský kompilát motivů ze všemožných dalších filmů Davida Cronenberga, které jsou do jednotlivých scén vkládány jako pěst na oko. Soska Sisters se netajily tím, že jde prakticky o jednu velkou poctu Cronenbergovu dílu, a zdá se, že o přinesení nějakých výrazných invencí do příběhu jim ani tak moc nešlo. To by nevadilo, kdyby Rabid měl osmdesát minut, ale při přestřelené téměř dvouhodinové délce jde o dost nataženou nedějovou bublinu s kupodivu velmi malým počtem gore scén (všechny hororové scény v prvních dvou třetinách filmu skončí dřív, než vůbec začnou), nesympaticky napsanými postavami, nulovým napětím a šíleně vláčným tempem, a tak mi tedy dost uniklo, čím nás nový Rabid měl vlastně obohatit a zaujmout. [Sitges 2019](15.10.2019)

Pôvodnú verziu som nevidel (ani po tom netúžim), trailery vyzerali nádejne, hoci tento Rabid nebol mojim veľkým tohtoročným favoritom - akosi som tvorbu týchto dvoch pipiniek Soskových nikdy nedokázal doceniť. A o žiadnu slávu sa nejedná. Síce je blondínečka po nehode pekne namaskovaná (človek by jej hneď dal francuzák), ale asi 3 krátke gore momenty, pár okamihov s chápadlom či krátka scéna so smiešnym slizkým mutantíkom prilepeným na stene mi príde takmer na dvojhodinovú stopáž žalostne málo. Celkom by ma zaujímalo, kde minuli ten 5-miliónový rozpočet.(7.10.2019)

Tenhle velmi volný remake myslím bohatě předčí Cronenbergův originál. Hustomasakrózní haluzní bizár určený všem narušeným jedincům, hlavně zájemcům o módní návrhářství a modeling. A zápletka jistě potěší i nejednoho vegetariána. Členitý a různorodý scénář je sice pravda místy zároveň i trochu chaotický a zkratkovitý ale čert to vem, protože divné filmy já k smrti rád a nehledám na nich zbytečné hnidy. Apokalyptické výjevy projevů krvelačné nákazy mě nadchly, tahle látka by si zasloužila samostatný celovečerák. I rozežraný obličejík jinak hezké blondsky byl k sežrání, skoro mě mrzelo že jí ho opravili. No, sice opravili, ale... Podobných fimových úchyláren je třeba si považovat, takže maximální hodnocení je pro mě povinností. Od zajímavých bab dvojčat Soskových mi ještě koukám dva filmy do sbírky schází, to musím rychle napravit.(4.2.2020)