Naše planeta (TV seriál)

Our Planet

Dokumentární

Velká Británie, 2019, 6 h 43 min (Minutáž: 49–54 min)

Adam Chapman

Steven Price

David Attenborough (vyp.)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (60)

Planet Earth III: Warning Edition(7.4.2019)

8/10. Fantastický. Fanoušci Planet Earth a Blue Planet nešlápnou vedle. Neuvěřitelné záběry, skvělá výprava a velmi zajímavé informace. Navíc je hrozně fajn, že dokument se nesnaží jen kázat, ale spíš poukazovat na rostoucí problémy lidských činů. Více: https://www.youtube.com/watch?v=5lqba0XTUFc(22.5.2019)

Ještě jsem nikdy systematicky nenakoukával všechny díly nějakého zeměpisného dokumentu, ovšem Naše (modrá) planeta za to rozhodně stojí. Nádherně natočené, časosběrně sesnímané okouzlující záběry z těch nejintimnějších chvil zvířat z kontinentů celého světa, při kterých se tají dech. A samozřejmě opět s voice-overem nesmrtelného Davida Attenborougha, který kritickým pohledem zhodnocuje konstantní mizení všemožných přírodních krás.(26.5.2019)

Jestli si myslíte, že v dokumentech BBC byly úžasné záběry (a o tom, že tam byly, není pochyb), počkejte na Our Planet. Dechberoucí seriál od začátku do konce, fascinující podívaná plná jedinečných scén, které mají díky perfektním záběrům, střihu a hudbě takový náboj, že trumfnou jakýkoliv velkofilm. Zároveň je to ale důrazné varování. Vždyť jak lépe ukázat, jaké kráse hrozí zánik, než oslavou té krásy? Budete žasnout, až uvidíte scény úspěšných i neúspěšných lovů nebo námluv, bude vás fascinovat, jak a s čím si dokáže příroda poradit, ohromí vás rozlehlost ledových, travnatých nebo pouštních plání... A pak se dozvíte, že v globálním měřítku nejsou až tak rozlehlé, že ta obrovská stáda a hejna jsou už také spíše výjimečná, že člověk je prostě debil, ale nedoplácí na to on, nýbrž jeho okolí. Přes tu pochmurnou náladu, která v každé epizodě musí nutně zavládnout, ale nakonec zaznívá i optimismus - naděje, že se můžeme začít chovat jinak, správně, a to nejlépe tak, že do toho nebudeme přírodě moc strkat nosy a ona se z toho, co jsme provedli, snad otřepe. Tenhle seriál by měl vidět každý.(11.8.2019)

Působivé a jednoduše nepopsatelné záběry, které konstatně udivují, vyrážejí dech anebo dojímají, doprovázené nejdůležitějším vzkazem v dějinách lidstva. Teď už není otázka kdy, nýbrž jak hodně bude naše planeta za cca 50 let v řiti. Na smutnější dokument asi v bedně nenarazíte, První a Druhou světovou válku vyjímaje.(22.7.2019)

Velmi akční a obrazově krásné. záběry z Afriky jako vždy Dysneyland zvířat vyhnaných velkým populačním růstem do malých ostrůvků.(11.5.2020)

Záběry krásné, plno zajímavých informací jsem se dozvěděl. Bohužel nejvíce mi vadí neustále poukazování, že za všechny změny ke špatnému může jen člověk a hlavně, že za jeden díl nám letem světem ukáže pár živočichů, bohužel nic do podrobna, takže se dozvím jen povrchní věci a žádný hlubší znalosti nedostanu.(30.4.2020)

Super udělaný seriál o přírodě, ale i tom, jak ji ničíme... Je nejvyšší čas...(14.6.2020)

Nádherné záběry míst, které ještě člověk svým konáním nestačil zničit.(27.3.2020)

Nádherné zábery v UHD rozlíšení s podporou Dolby Vision. Bola to pastva pre oči. Poplašné správy (aj keď s názorom autorov plne súhlasím) pôsobili na mňa až prehnane rušivo, čo kazilo dojem dokonalosti. Verím, že ich posolstvo zasiahne čo najviac ľudí, hlavne na tých správnych miestach.(2.10.2019)

Ellie Goulding - paneboze proc???(22.6.2019)

:((20.4.2019)

Hodnotit přírodopisné dokumenty je strašně těžké, protože záběry, které nabízí jsou nepopiratelně krásné. Navíc David Attenborough je bez pochyb legendou a jeho hlas se dobře poslouchá. Na druhou stranu je ještě těžší překonávat to, co už jedno bylo ukázáno a tak je třeba přidat nějakou další hodnotu. Our Planet se tváří, že se zaměří hlavně na klimatické změny a chce diváka donutit o tom, proč se to děje, přemýšlet. To však podle mě šlo udělat i jinak než přidáním odkazu na webovou stránku v závěru epizody. Čekal jsem víc fakt a něco, čím se dokument odliší od svých předchůdců. Takhle je pro mě jen dalším z řady těch skvěle nasnímaných kousků. Paradoxně nejzajímavější je pak bonusová epizoda, která ukazuje, kde se co a jak točilo. Ta opravdu stála za to.(15.5.2019)

Naprosto jasná pětihvězda. Our Planet z produkce Netflixu sází na neuvěřitelné záběry přírody ze všech koutů světa doplněné o nezaměnitelný komentář Davida Attenborougha, který mě pravidelně krásně ukolébal ke spánku. Parádní mix nádherných záběrů přírody a zvířat, nad kterými se tají dech, doplněný o nezbytný enviromentální přesah. Občas z toho až zamrazí.(11.3.2020)

U většiny epizod nechápete ty záběry. Prostě absolutní špička dokumentaristky o přírodě. Doporučuju poslední díl "Behind the scenes.. dva roky v maringotce kvůli záběru lva? RESPEKT(15.4.2019)

Nevím proč, ale oproti Planet Earth tomu něco chybělo. Částečně to Planet Earth přímo vykrádá a možná proto jsem u toho nezažil takové "wow". Kamera super, hudba super a ve výsledku mi to přišlo jako bezvadně natočený, ale nedobře sestříhaný film. Our Planet patří spolu s dokumenty od BBC určitě mezi ty nejkrásnější o přírodě, jaké se kdy natočili. Mezi nimi bych si ho ale vybral asi až nakonec.(10.7.2019)

Ak sa niekedy stanem vegánom, pravdepodobne za to bude môcť Attenborough a tím ľudí okolo neho.(24.11.2019)

Nesnáším lidstvo.(18.5.2020)

to co je Planet Earth pro BBC,to je Our Planet pro Netflix.Je úplně jedno,že tu Netflix slavnější sestřičku formátově kopíruje,protože dokáže servírovat výborný dokument,kde jdou ruku v ruce famózní záběry s hlubší myšlenkou a potřebným ekoposlestvím.Nejednou jsem měl u některých scén regulérně husí kůži...90%(29.8.2020)

Třetí neoficiální díl Zázračné planety, který vlastně je dělaný stejným stylem a se stejnými lidmi. Jenom hold v moderním pojetí na Netflixu. Což je bohužel i docela smutná věc. Protože docela už je zde vidět určitá šablona, která se obkresluje neustále dokola a člověk už je z toho trochu mimo. A je to velká škoda, protože sledovat občas skoro jedno a to stejné dokola je v celku už otravné. I tak se zde opět našli části, které dokázali předat něco nového a zajímavého. Trochu se bojím, že se z tohoto stane určitá móda dělat to stejné, ale nezbývá než doufat, že filmaři se zaměří na tunu dalších věcí, které naše Země nabízí.(24.10.2019)

<< předchozí 1 2 3