Our Planet (TV seriál)

Dokumentární

Velká Británie, 2019, 6 h 43 min (Minutáž: 49–54 min)

Adam Chapman

Steven Price

David Attenborough (vyp.)

Adam Chapman

Komentáře uživatelů k TV seriálu (25)

Planet Earth III: Warning Edition(7.4.2019)

8/10. Fantastický. Fanoušci Planet Earth a Blue Planet nešlápnou vedle. Neuvěřitelné záběry, skvělá výprava a velmi zajímavé informace. Navíc je hrozně fajn, že dokument se nesnaží jen kázat, ale spíš poukazovat na rostoucí problémy lidských činů. Více: https://www.youtube.com/watch?v=5lqba0XTUFc(22.5.2019)

Ještě jsem nikdy systematicky nenakoukával všechny díly nějakého zeměpisného dokumentu, ovšem Naše (modrá) planeta za to rozhodně stojí. Nádherně natočené, časosběrně sesnímané okouzlující záběry z těch nejintimnějších chvil zvířat z kontinentů celého světa, při kterých se tají dech. A samozřejmě opět s voice-overem nesmrtelného Davida Attenborougha, který kritickým pohledem zhodnocuje konstantní mizení všemožných přírodních krás.(26.5.2019)

Jestli si myslíte, že v dokumentech BBC byly úžasné záběry (a o tom, že tam byly, není pochyb), počkejte na Our Planet. Dechberoucí seriál od začátku do konce, fascinující podívaná plná jedinečných scén, které mají díky perfektním záběrům, střihu a hudbě takový náboj, že trumfnou jakýkoliv velkofilm. Zároveň je to ale důrazné varování. Vždyť jak lépe ukázat, jaké kráse hrozí zánik, než oslavou té krásy? Budete žasnout, až uvidíte scény úspěšných i neúspěšných lovů nebo námluv, bude vás fascinovat, jak a s čím si dokáže příroda poradit, ohromí vás rozlehlost ledových, travnatých nebo pouštních plání... A pak se dozvíte, že v globálním měřítku nejsou až tak rozlehlé, že ta obrovská stáda a hejna jsou už také spíše výjimečná, že člověk je prostě debil, ale nedoplácí na to on, nýbrž jeho okolí. Přes tu pochmurnou náladu, která v každé epizodě musí nutně zavládnout, ale nakonec zaznívá i optimismus - naděje, že se můžeme začít chovat jinak, správně, a to nejlépe tak, že do toho nebudeme přírodě moc strkat nosy a ona se z toho, co jsme provedli, snad otřepe. Tenhle seriál by měl vidět každý.(11.8.2019)

Působivé a jednoduše nepopsatelné záběry, které konstatně udivují, vyrážejí dech anebo dojímají, doprovázené nejdůležitějším vzkazem v dějinách lidstva. Teď už není otázka kdy, nýbrž jak hodně bude naše planeta za cca 50 let v řiti. Na smutnější dokument asi v bedně nenarazíte, První a Druhou světovou válku vyjímaje.(22.7.2019)

Ellie Goulding - paneboze proc???(22.6.2019)

Hodnotit přírodopisné dokumenty je strašně těžké, protože záběry, které nabízí jsou nepopiratelně krásné. Navíc David Attenborough je bez pochyb legendou a jeho hlas se dobře poslouchá. Na druhou stranu je ještě těžší překonávat to, co už jedno bylo ukázáno a tak je třeba přidat nějakou další hodnotu. Our Planet se tváří, že se zaměří hlavně na klimatické změny a chce diváka donutit o tom, proč se to děje, přemýšlet. To však podle mě šlo udělat i jinak než přidáním odkazu na webovou stránku v závěru epizody. Čekal jsem víc fakt a něco, čím se dokument odliší od svých předchůdců. Takhle je pro mě jen dalším z řady těch skvěle nasnímaných kousků. Paradoxně nejzajímavější je pak bonusová epizoda, která ukazuje, kde se co a jak točilo. Ta opravdu stála za to.(15.5.2019)

U většiny epizod nechápete ty záběry. Prostě absolutní špička dokumentaristky o přírodě. Doporučuju poslední díl "Behind the scenes.. dva roky v maringotce kvůli záběru lva? RESPEKT(15.4.2019)

:((20.4.2019)

Nevím proč, ale oproti Planet Earth tomu něco chybělo. Částečně to Planet Earth přímo vykrádá a možná proto jsem u toho nezažil takové "wow". Kamera super, hudba super a ve výsledku mi to přišlo jako bezvadně natočený, ale nedobře sestříhaný film. Our Planet patří spolu s dokumenty od BBC určitě mezi ty nejkrásnější o přírodě, jaké se kdy natočili. Mezi nimi bych si ho ale vybral asi až nakonec.(10.7.2019)

Neskutečné, že tenhle dokument vznikl přímo pro Netflix. Když vidím ty rozmáchlé, neskutečně úchvatné, dechberoucí a mnohdy neuvěřitelné záběry, nechce se mi věřit, že BBC tentokrát nepřekonala sama sebe a neposunula natáčení těchto dokumentárních seriálů někam, kam to už dávno nejde, ale David Attenborough, který je za tím znát, to zase dokázal (a letos, tentokrát opět pro BBC, to nejspíš dokáže ještě jednou). Další dokumentární velkoskvost, který by si zasloužil to největší promítací plátno na světě. Plný úchvatných záběrů přírody, přírodních jevů a zvířat a jejich příběhů. A který nám v každé epizodě přípomíná, jak je to všechno čím dál víc v řiti. Bohužel příliš nevěřím, že by si z toho lidstvo něco vzalo, ale toho se sir David (naštěstí pro něj) snad už nedožije. Planet Earth II budiž překonána touto neuvěřitelnou, dechberoucí a naprosto skvostnou nepřiznanou třetí sérií (a ani to moc dlouho netrvalo!) Každý díl má padesát minut. A já u každého z nich padesát minut nedýchám a jen koukám s otevřenou hubou na ty záběry. Prostě neskutečné. 100%.(16.9.2019)

Toto nikdy neomrzí. Ďalšími ojedinelými (lokácie môžu byť podobné ako už boli, ale scény zase nevidené), úchvatnými a podmanivým soundtrackom doplnenými zábermi natočený dokumentárny seriál z dielne Davida Attenborougha, ktorý vie byť smutný, aj zábavný, uspokojivý, ale aj kritický voči samotnému ľudstvu, ktoré je tou najvážnejšou hrozbou pre všetkú tú krásu, ktorú tu ešte stále máme možnosť vidieť. Otázka je, že dokedy...(15.4.2019)

Dokonalost. Dokonalost. Dokonalost. Jaký kontrast tvoří dokonale vyvážený ekosystém a lidé, kteří v konzumním závodu všechno zničí. Bez návratu... Po zhlédnutí je vám stydno, že patříte mezi homo sapiens. A navíc máte nutkavou touhu ekologicky seštorovat auto, nakoupit papírová brčka a odstěhovat se do divočiny.(29.4.2019)

V Dolby Vision naprostá nádhera. A obsahově stále skvělá produkce BBC.(21.7.2019)

Měl jsem za to, že natočit dokumenty o přírodě, které se vyrovnají Planet Earth a Life už není možné. Opět se ale spojila neuvěřitelná odhodlanost, trpělivost a nejmodernější filmařské technologie, a vznikla další série neskutečně úchvatných záběrů, které zákonitě musí v divákovi navodit vděk za to, že má tu čest žít na tak krásné planetě. Tentokrát ale pan David Attenborough kromě žasu nad krásou přírody zakomponoval i agitační prvek, tedy varování, že pokud se okamžitě nevzpamatujeme, budeme brzy tygry, keporkaky nebo deštné pralesy znát už jenom z takovýchto dokumentů...(6.5.2019)

Jedinečný a naprosto úžasný 8mi dílný dokument odkrývající život zvířat na naší planetě v odobí, kterému vládne člověk. Neméně úžasný je také průvodce, kterým není nikdo jiný, nežli David Attenborough.(19.5.2019)

Už predminuloročný návrat Blue Planet II bol fascinujúcim ponorením sa do sveta rozlahlejšieho ako všetky kontinenty "našej" planéty. Our Planet v podstate extenduje tento svet aj na súš a využíva rovnako podmanivý vizuál. Snaží sa však ešte s väčším dôrazom upozorňovať na fakt, ako veľmi náš ľudský druh dojebal túto planétu, ak ste to ešte náhodou nezaregistrovali, tak naozaj seriózne veľmi a v niektorých prípadoch nezvratne. Bez príliš silných vášní, a uvedomením si, že web čsfd nie je de facto určujúcim ukazovateľom spoločenského záujmu, alebo naopak jeho apatie, musím povedať, že ma fakt neuveriteľne serie, že tieto seriály nedokážu niekedy vygenerovať ani len 1,000 hodnotení a nejaký Chernobyl, alebo Stranger Things prekračujú hodnotení 20,000. Nechápte ma zle, Chernobyl je kvalitný seriál, tretia séria Stranger Things bola zatiaľ ich najvydarenejšia, ale v konečnom dôsledku, je tento nepomer fakt nesmierne na piču. Ak ste náhodou zatiaľ nemali možnosť vidieť Our Planet či Blue Planet, určite ich neprehliadnite.(20.7.2019)

Ty záběry jsou tak jedinečné a dechberouci, že mě donutily ukapnout slzu.(11.4.2019)

Hodnotit přírodopisné dokumenty je velmi ošidné. Na jedné straně - díky nejmodernější technice a obrovským rozpočtům můžeme sledovat opravdu dechberoucí záběry neskutečně nádherné přírody a všech možných živočichů v takové kvalitě, jaká byla ještě před několika desetiletími absolutně nemožná. Neboli - je to neskutečná krása, boží zázrak, nad kterým zůstává rozum stát. A většina diváků to proto ohodnotí absolutní známkou. Na straně druhé je mi smutno, když vidím, že i dokument o přírodě se čím dál více stává politickým nástrojem. Manipulací s city diváka, od kterého požadujeme ten "správný postoj" a angažovanost. Neboli - například to, že v posledních desetiletích dochází k dramatickému úbytku ledové plochy je nezpochybnitelný fakt. Ale závěrečná výzva "zjistěte na našem webu, co proti tomu můžete dělat" už je čistě politickou výzvou, sloužící novým ekonomickým subjektům, sponzorujícím řadu eko-vědeckých institucí s cílem zbohatnout a pževzít ekonomickou moc na úkor těch starých. Nedělejme si iluze, za vším je boj o peníze. Výsledkem je, že divák už nemá jen obdivovat dokonalou nádheru přírody, ale má třeba přestat používat brčka z plastu, palmový olej a dieselová auta a kupovat elektromobily a bio výrobky. Pokud má někdo pocit, že tím opravdu ovlivní úbytek ledních medvědů nebo mrožů a ledovce přestanou tát, je mi ho trochu líto. Já osobně jsem na takovou manipulaci s lidskými city docela háklivý, takže i když samotný obraz je opravdu dokonalý, tak celkové, nezpochybnitelnými fakty nepodložené vyznění se mi velmi příčí. Jinými slovy - ta proklamace "konec světa se blíží a můžete za to vy, hříšníci", to už tady bylo opravdu mnohokrát.(20.4.2019)

Zajímavé, ale hlavně nádherné. A tím nemyslím že jsou zvířata nádherná (tím neříkám že nejsou), ale myslím tím to, že je to nádherně natočené. 95% zaslouženě! Zajímavé, nádherné, dojemné.(6.5.2019)

<< předchozí 1 2