Cesta do středu Země (TV film)

Journey to the Center of the Earth

John Stokes

Bruce Rowland

Harry Hitner
  • Radyo

Těžko uvěřitelná slátanina, která má s Verneovou románovou předlohou společný jen název a motiv cesty do podzemí. Kdyby to starý dobrý Jules viděl, nejspíše by tvůrcům poslal v úhledném balíčku nějaký Vynález zkázy, aby je definitivně smetl z povrchu zemského a odeslal je do pekelných hlubin. Moje babička by řekla: "Škoda mluviť, hanba pluť". Překlad: pluť = plivat(27.8.2002)

• lxbch

Eh, na motivy jedné z mých nejoblíbenějších Verneovek je to opravdu jen a jen hodně volně (asi jako bílá trička amerických raperů). Byl bych rád, kdyby se dal vrátit čas a já se mohl znovu rozhodnout, jestli se na to budu dívat. Rozhodl bych se pro ne. Je na čase, abych vymyslel stroj času a mohl zamezit všem zážitkům z nudných filmů (s mými znalostmi fyziky to však půjde velice těžko).(10.10.2012)

• jatamansi

Tak nevím, co mne pobavilo víc, zda neumělé kulisy, modré tkané či jak vyráběné kapradiny, figurky útočících kdovíčeho. Kombinace Jurských parků Tajuplného ostrova a podobných filmů, kombinace spíš směšná než cokoli jiného. Dokonce jsem chvíli cynicky dumala, jak se zbaví pohřešovaného a znovunalezeného manžela, když už láska vzplála kdesi jinde. Treat Williams očividně ztrácí dech, Tushka Bergen je jen unylou pohlednou tvářičkou a ani ti další to nevytrhli. Navíc na Hallmarku s reklamou co deset minut. Nesedět v práci, nedokoukala bych to ani náhodou. Jo, a Verne už má od toho otáčení v hrobě otlačené lokty i kolena. Ta * je za to, jak mne nechtěně pobavili, neb jako komedii to režisér zcela jistě nezamýšlel.(30.11.2008)

• smajly

Docela fiasko, přitom z námětu na motivy románu Julese Vernea by se dalo vypotit daleko více. Zastávám názor, že když nemám na to udělat zvláštní efekty kvalitně, tak se do nich nepouštím...tady se do nich pustili a bylo to místy opravdu až smutné. Když už se nerozvážně pustíte do sledování tohoto filmu, počítejte s dlouhými sekvencemi, u kterých se budete vyloženě nudit. Ani herci vás dle mého názoru neosloví, tak třeba postava profesora mi přišla vyloženě nesympatická. Celkově nemastné, neslané. 20%.(9.10.2012)

• Movie Gourmet

Romány Julese Verne(a) patří ke klasice sci-fi žánru, která překonala svou dobu a v mnohém se vyplnila. Tenhle film je ale hrůza. Dívat se na něj sice dá, ale děj a zápletka je katastrofální. Mimo to efekty jsou ubohé. Jaký scénář, takový rozpočet a následný výsledek. Strašné zpracování se strašnými herci. Verdikt: 2* a 40 %.(23.4.2012)