Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

Právě jsem dokoukal kreslenou definici "politické korektnosti" s asi největší animovanou reklamou na LGBTQ, ale také jsem viděl velmi zajímavé fantasy v kombinaci se sci-fi a překvapivě (pro ty co mě znají) jsem si to docela dost dobře užil. Oni totiž všichni ti gayové, lesbičky, nebinární pohlaví (a kdo ví co mi ještě uniklo, protože jsem se zrovna na tohle zase až tak nesoustředil) mě osobně vůbec nijak nenarušili plynutí příběhu, nebo kvalitu jeho zápletky a (nejen) ve fantasy světě s jeho vlastními pravidly je mi asi úplně jedno, jestli chodí kluci s klukama, holky s holkama a třeba i kočky s... Tedy pokud se nad tím někdo složitě a zdlouhavě nepozastavuje, neřeší se zrovna toto skoro každý díl (místo samotného děje) a především pokud (na mě jako na diváka) funguje vzájemná chemie a emoce mezi postavami. A tohle nová She-Ra dle mého zvládá. I když je to hodně svérázné a moderní pojetí a jak jsem už psal u první série, myslím že původní seriál z roku 1985 šel trošku jinou cestou (což vysvětlují i některé naštvané komentáře fanoušků původních He-Mana a She-Ry, na které jsem narazil). Ale vadí to? Mě vlastně vůbec! Dostal jsem zajímavý a komplikovaný příběh, jednotlivé série byly vždy velmi dobře koukatelné (jak animací, hudbou, humorem či tempem) a samotný závěr byl možná pro někoho "přepísknutý", či "duhový", ale dle mého byl také ve většině ohledů uspokojivý. Především 3. a 4. série mě hodně bavily a celkově jsem celý seriál zvládl za necelé dva víkendy. Od dob Korry jsme se evidentně i na poli kreslených seriálů v jistých ohledech opět posunuly, ale dobré a promyšlené příběhy pořád zůstávají a díky tomu jsem k té budoucnosti, která si nejspíš ještě víc pojede pod tím svým mottem "Buď vším tím, čím chceš!", zas o něco méně skeptický... Celkově 7,1/10(23.5.2020)

• adamulefa

Zo začiatku veľmi pozerateľné. Ale ptm prišla 3. a 4. séria a čím ďalej ma to menej a menej bavilo. Prepísknuté finále som dopozeral iba z povinnosti. Dúhový šedý priemer.(14.11.2018)

Animácia na úrovni Nickelodeon, ale zatiaľ to ide.(14.11.2018)

Som veľmi prekvapená a sklamaná, že tento seriál nezískal väčšiu popularitu, ale dokonca získava len kritiku, sťažnosti a nenávisť. Seriál je priam nabitý emóciami a napätím a v každej epizóde sa nájdu aj komediálne prvky. Spôsoby, akými o ňom každý hovorí ma dosť udivujú. Čo vlastne tomuto seriálu chýba? Z môjho pohľadu skutočne nič. Je nemožné sa pri ňom nudiť, alebo úprimne nepustiť slzu dojatia. V žiadnom prípade seriál nepôsobí umelo. Všetko, čo vidím je, že sú doň vložené celé srdcia a duše tých, čo na tom pracujú. Nikto ma nikdy nemôže presvedčiť, že tomuto seriálu chýba cit, pretože to je ten najväčší protiklad, aký sa dá povedať. Animácia je z môjho pohľadu na vysokej úrovni, dessign postáv veľmi sympatický a hudba, ktorá sprevádza dej každej epizódy je emocionálna, či chytľavá sama o sebe. Opening za mňa 10/10. Postavy, ich vzťahy a interakcie sú uveriteľné, každá postava má svoj príbeh a dôvody na svoje konanie, niesú len čiernobiele a vďaka spôsobom, akými dej prebieha, je ľahké vžiť sa a chápať každú jednu postavu, dokonca aj tých najväčších zloduchov. A v žiadnom prípade sa nejedná o nejaký b-čkový, klišéovitý animák. Je pre mňa absolútne nemožné pochopiť, prečo toľko nenávisti, odsudzovania a zasadnutosti voči nemu. She-Ra And The Princesses of Power si ma totálne získala po každej stránke a u mňa sa automaticky radí medzi naj animáky.(27.10.2019)

For the honor of Grayskull, for the Horde, for the He-Man leather briefs. She-Ra.(14.11.2018)

Takový gay vibe jsem u kreslenýho seriálu snad ještě neviděl :D ale ono to vlastně dost dobře dotvářelo tu nevinnou a roztomilou atmosféru. Je to taková ptákovinka, ale rozhodně dokáže pobavit.(19.11.2018)

• Alligator-

Politická propaganda v animované podobě.(23.11.2018)

Sword safety!(12.5.2020)