Série(5) / Epizody(52)

Bojovnice Adora objeví magický meč – a taky to, že je legendární hrdinkou jménem She-Ra. Přidá se k Rebelii, její nejlepší kamarádka ale zůstává na straně zlé Hordy. (Netflix)

Jeoffrey

Právě jsem dokoukal kreslenou definici "politické korektnosti" s asi největší animovanou reklamou na LGBTQ, ale také jsem viděl velmi zajímavé fantasy v kombinaci se sci-fi a překvapivě (pro ty co mě znají) jsem si to docela dost dobře užil. Oni totiž všichni ti gayové, lesbičky, nebinární pohlaví (a kdo ví co mi ještě uniklo, protože jsem se zrovna na tohle zase až tak nesoustředil) mě osobně vůbec nijak nenarušili plynutí příběhu, nebo kvalitu jeho zápletky a (nejen) ve fantasy světě s jeho vlastními pravidly je mi asi úplně jedno, jestli chodí kluci s klukama, holky s holkama a třeba i kočky s... Tedy pokud se nad tím někdo složitě a zdlouhavě nepozastavuje, neřeší se zrovna toto skoro každý díl (místo samotného děje) a především pokud (na mě jako na diváka) funguje vzájemná chemie a emoce mezi postavami. A tohle nová She-Ra dle mého zvládá. I když je to hodně svérázné a moderní pojetí a jak jsem už psal u první série, myslím že původní seriál z roku 1985 šel trošku jinou cestou (což vysvětlují i některé naštvané komentáře fanoušků původních He-Mana a She-Ry, na které jsem narazil). Ale vadí to? Mě vlastně vůbec! Dostal jsem zajímavý a komplikovaný příběh, jednotlivé série byly vždy velmi dobře koukatelné (jak animací, hudbou, humorem či tempem) a samotný závěr byl možná pro někoho "přepísknutý", či "duhový", ale dle mého byl také ve většině ohledů uspokojivý. Především 3. a 4. série mě hodně bavily a celkově jsem celý seriál zvládl za necelé dva víkendy. Od dob Korry jsme se evidentně i na poli kreslených seriálů v jistých ohledech opět posunuly, ale dobré a promyšlené příběhy pořád zůstávají a díky tomu jsem k té budoucnosti, která si nejspíš ještě víc pojede pod tím svým mottem "Buď vším tím, čím chceš!", zas o něco méně skeptický... Celkově 7,1/10 ()

adamulefa

Zo začiatku veľmi pozerateľné. Ale ptm prišla 3. a 4. séria a čím ďalej ma to menej a menej bavilo. Prepísknuté finále som dopozeral iba z povinnosti. Dúhový šedý priemer. ()

W.Dow

Většina o She-Ře už něco zaslechla nebo si přečetla a z větší části bych si tipla, že ne zrovna něco přívětivého. Však jistý nádech kontroverze si tento seriál nese již od samého počátku a nebudu se tady pokoušet to vyvracet nebo přemítat o tom, zda má či nemá být v dětské tvorbě prezentováno LGBT. Místo toho vám radši napíšu, proč by dospělý divák měl dát tomuhle animáku šanci. V první řadě je i třeba zmínit, že v době kdy tohle píšu už jsem celý seriál viděla celkem 4x, nepochybně ne naposledy, a některé vybrané epizody víckrát. Pokusím se tedy odložit svou vášeň pro tento počin ale nikoliv svou lásku k němu, protože by to bylo proti jeho hlavní myšlence. Příběh samotný by se celý snadno dal shrnout do pár vět, to, čím si She-Ra získala místo v mém srdci ale jsou postavy, na které je kladen největší důraz ať už se nachází na jakékoliv straně konfliktu. Ano, většina z nich jsou mladé dívky ale to je dáno už předlohou z 80 let, která stejně jako i reboot má určitou cílovou skupinu a byla by myslím škoda, se zrovna tímto faktem nechat odradit. Protože tam kde předloha si vystačila s dvojrozměrnými hrdiny, zde dostáváme nedokonalé lidské (nebo kočičí) bytosti nesoucí si jizvy hlavně na duši a ty nás dokážou vést k cestě sebezničení, na druhou stranu ani kouzelný meč není žádná výhra, spíš právě naopak. Po prvních epizodách mě možná budete mít za zaslepenou fanynku, zkuste ale vydržet přinejmenším do 11 epizody první série, nesoucí trefně název Promise protože právě v této epizodě vám tvůrci dají plně najevo a i slíbí, že chtějí něco víc než jen seriál pro dospívající dívky. A dle mého názoru ho nejen dodrželi ale dají divákovi mnohem víc, velkou zásluhu na tom má samotná Noelle Stevenson, jenž za seriál a svou vizi musela nejednou tvrdě bojovat už od samotného počátku, naštěstí nikdy ani o krok neustoupila. Pochválit musím i samotný humor, ten je pochopitelně dětinský ale zároveň je vložen s citem a potvrzuje, že místo aby byl jen prázdný může stejnou měrou sloužit k rozvíjení a poodhalení samotných osobnosti postav. Samozřejmě ty musí být zasazené do nějakého prostředí, v tomto případě se jedná stejně jako u předlohy a jejího staršího bratříčka (He-Mana) o Sword and Planet, tedy zajímavý svět, kde se magie mísí s technologii a meče soupeří s paprskomety. Od toho se odvíjí samotný vizuál, již z obrázku lze vypozorovat že stylizace se řídí heslem s jednoduchostí peněženka méně zapláče. Nenechte se ale zmást, animátorský tým na tuhle hru přistoupil s odhodláním She-Ry samotné a přináší mnohdy kouzelné scény s nesmírnou mírou detailu, stejně jako se nebojí vizuálních symbolismů. Některé “záběry“ na krajinu mi dodnes zkrášlují display telefonu. Pokud jste však fanoušci kreslené akce, budu vás zde muset bohužel zklamat, protože přestože se v seriálu nachází tak její provedení není nijak výjimečné, prostě neurazí ale ani nenadchne, nenachází se zde nějaké promyšlené či přímo nezapomenutelné souboje se složitou choreografii, mnohem spíš vám utkví v kontextu s dialogy a postavami a co pro ně znamenají. Větší síla se ale skrývá v hudbě. Pod tu se podepsala Sunna Wehrmeijer a musím říct, že odvedla dle mne naprosto fenomenální práci. Tady je ale lepší vás odkázat na YouTube například na skladbu Promise, kde se mísí 80s synthwave s orchestrem, a samotné její zakomponování do samotného seriálu je opravdu precizní. Po tomhle všem se nebudu odvolávat na nějakou objektivitu, je She-Ra dokonalá? Jistěže ne, to není nic, pokud ale She-Ře dáte šanci bez předsudků, věřte že můžete být příjemně překvapeni kouzelným příběhem o přátelství a i něčem víc. () (méně) (více)

avril4234

Som veľmi prekvapená a sklamaná, že tento seriál nezískal väčšiu popularitu, ale dokonca získava len kritiku, sťažnosti a nenávisť. Seriál je priam nabitý emóciami a napätím a v každej epizóde sa nájdu aj komediálne prvky. Spôsoby, akými o ňom každý hovorí ma dosť udivujú. Čo vlastne tomuto seriálu chýba? Z môjho pohľadu skutočne nič. Je nemožné sa pri ňom nudiť, alebo úprimne nepustiť slzu dojatia. V žiadnom prípade seriál nepôsobí umelo. Všetko, čo vidím je, že sú doň vložené celé srdcia a duše tých, čo na tom pracujú. Nikto ma nikdy nemôže presvedčiť, že tomuto seriálu chýba cit, pretože to je ten najväčší protiklad, aký sa dá povedať. Animácia je z môjho pohľadu na vysokej úrovni, dessign postáv veľmi sympatický a hudba, ktorá sprevádza dej každej epizódy je emocionálna, či chytľavá sama o sebe. Opening za mňa 10/10. Postavy, ich vzťahy a interakcie sú uveriteľné, každá postava má svoj príbeh a dôvody na svoje konanie, niesú len čiernobiele a vďaka spôsobom, akými dej prebieha, je ľahké vžiť sa a chápať každú jednu postavu, dokonca aj tých najväčších zloduchov. A v žiadnom prípade sa nejedná o nejaký b-čkový, klišéovitý animák. Je pre mňa absolútne nemožné pochopiť, prečo toľko nenávisti, odsudzovania a zasadnutosti voči nemu. She-Ra And The Princesses of Power si ma totálne získala po každej stránke a u mňa sa automaticky radí medzi naj animáky. ()

Krnac

7,8/10 Prekvapivá kombinácia fantasy a sci-fi ktorá sa pekne hrá s emocionálnou stránkou postáv pričom dej graduje reálne prirodzeným spôsobom pričom občas sa s vami dej hrá tak že neviete čo je realita (v dobrom), veľa vtipov sú reálne dobré, veľa dobrých vypätých situácii. Bohužiaľ sú tu aj nedostatky, aj keď sa to hrá na strašne vážnu vec treba to brať ako rozprávku, svet nepôsobí najviac uveriteľne, proti armáde hordy bojujú skoro len princezné, väčšinu času to vyzerá, viacero miest pôsobí ako práve vymyslené pre dej. Väčšina scén s námorníkom sú trápne (spôsobom ktorý mi vadil aj ako dieťaťu). A ten slon v miestnosti, homosexualita, ono nedá sa povedať že je to problém celú dobu, väčšinu času je vám to dosť jedno, problém je že mi to zkazilo určitú scénu na konci keďže reprezentácia homosexuality sa tu zmiešala s tou najviac stereotypnou ukážkou lásky (2 postavy sa priatelia viac ako s inými = milenci), problém že často ani nechcete aby dané postavy do seba boli zamilované ale dej vám to hodí do ksichtu a pri tých rovnako pohlavných je to ešte viac vidno. Inak je to reálne dobrý seriál ktorý som si naozaj učil, je tu veľa naozaj dobrých vypetých situácii, špeciálne 3. až 5. séria sú bomba. Všetky zmienené nedostatky aj keď vedia o niečo zhoršiť zážitok sa dajú vpohode ignorovať. ()

Tarlom

Kdo by řekl, že seriál s princeznami bude tak fajn? Je to překvapivě vtipné, originální a některé postavy včetně hlavní hrdinky mi jsou velmi sympatické. Líbí se mi i to, že ani „padouši“ nejsou úplně černobílí (byť tak někteří ze začátku můžou působit). Navíc sci-fi a fantasy prvky mi často přišly zajímavé a není tady nouze o emocionální scény. Popravdě málokterý seriál na mě emočně dokázal tak zapůsobit. Svůj podíl na tom zřejmě má i krásný soundtrack. Pokud bych něco měl vytknout, tak to, že scénáristé myslím někdy až příliš tlačí na pilu se zdůrazňováním síly přátelství, které občas jde na úkor kvality příběhu. Také mi moc nesedla postava Swift Winda, který mi většinu času co byl na scéně přišel otravný. Celkově ale paráda a doporučoval bych se nenechat odradit nálepkou „dětského" nebo „holčičího" seriálu a She-Ře alespoň dát šanci. ()

Rathe

Takový gay vibe jsem u kreslenýho seriálu snad ještě neviděl :D ale ono to vlastně dost dobře dotvářelo tu nevinnou a roztomilou atmosféru. Je to taková ptákovinka, ale rozhodně dokáže pobavit. ()

2flower

Duhove vibes na znesitelne urovni a kdybych je, zkazen recenzemi, necekal snad si je ani nepovsimnu. Od serialu o princeznach zachranujich svet na jednorozci sem mel mizive ocekavani ale nakonec vsechno dobre dopadlo. Diky za pripomeni anime Puchi Puri Yuushi. ()