Muž od Sněžné řeky

John Dixon

Keith Wagstaff

Bruce Rowland

Adrian Carr

Doby kdy jsem byla paf z koníčků jsou dávno pryč, dokonce asi i ta videokazeta která se mi ve videu protáčela opravdu často. Ale i po těch letech mně ten film přimrazil do křesla, je naprosto úžasně atmosferickej, doprovází ho skvělá hudba s nezapomenutelným ústřerním motivem. A scéna kdy Tom Burlinson sbíhá s koněm z toho srázu je prostě majestátní. No můj nejoblíbenější westernovej film.(26.9.2010)

Úžasně zpracovaný westernový film, který jsem viděl už tolikrát, že už ani nevím kolikrát to bylo. K příběhu nemám vůbec žádné vítky, je dobře napsaný. Drsná země, drsní muži krásné koně a ženy ,nádherná příroda, romantika, velká láska atd.. K tomu mladý outsider Jim, který se snaží prosadit v podání T.Burlinsona (viděl jsem jej v tomto filmu poprvé), kterému se role hodně povedla. Kirk Douglas také výborně (co jiného bychom čekali) a krásná Sigrid Thornton s dokonalým hereckým nadáním. Režisérsky zvládnuté a ta hudba v různých tvarech doprovázející celý film společně s výbornou kamerou dělá tento film mým nejoblíbenějším z nejoblíbenějších. Ano zápletka je jasná už od začátku, ale v kterém westernu není. Mně osobně se líbili také dialogy, některé hlášky jsou fakt dobré. Všem co maji rádi mnou zmiňované a´t se kouknou.(29.7.2010)

Nic moc. Možná pro ty jedince, kteří zbožňují koně a divokou přírodu to bude dostatečně uspokojující počin, ale pro toho, kdo čeká od filmu ještě nejaký hlubší obsah, to je film dost mizerný, aneb jak forma zvítězila nad obsahem. Krajina je krásná a jedná se o dobře natočený film, ale tím to také končí, herci přehrávají a hlavní hrdina je hodně nesympatický a po čase Vás film začne velice intenzivně nudit, třeba na tohle fakt nemám buňky, ale pro mě je to mírně nadprůměrná záležitost která místy (hlavně těmi romantickými) dosti krutě nefungovala. Čekala jsem víc.(30.1.2011)

Sympatický western s vynikajícím Kirkem Douglasem v nezapomenutelné dvojroli a mladým Tomem Burlinsonem. Od začátku je sice jasné, že se v něm nedočkáme nečekaných obratů nebo koltových soubojů, ale díky nádherné krajině kolem sněžně řeky a skvělým hercům je to jeden z westernů, které mám opravdu od srdce rád.(10.1.2010)

Tohle je jeden z filmů, na kterých jsem vyrůstal. Nádherná australská příroda, krásná hudba, skvostní koně a povedený romantický příběh. T. Burlinson jako ve všech svých rolích výborný. Škoda, že nebyla volena nějaká hezčí herečka. Jako S. Thornton není škaredá, ale ... Ještě jednou, jde o nádherný romantický příběh na pozadí nádherné přírody. Závěrečný "hon" vždy připraví nějaké to mrazení, zvláště při sestupu. 5* si to možná jako film nezaslouží, ale já nehodlám váhat. Moje dětství a pořád se mi to hrozně líbí.(3.1.2011)

• - Divocí koně se dnes kromě Austrálie vykytují už jen v několika zemích, a to Kanadě, USA, Namibii, Řecku, Itálii, Francii, Velké Británii, Rumunsku, Rusku a Mongolsku. Protože volně žijící stáda spásala trávu určenou dobytku, byli divocí koně prakticky vyhubeni a ve jmenovaných státech jich stále ubývá. (Prochy38)

• - Když si na konci Jim vede k vozu svou Bessi, je z několika záběrů patrné, že jde o hřebce (případně valacha), ale určitě ne o kobylu. (Prochy38)

• - Kirk Douglas si ve filmu zahrál dvojroli. A to dvou ne zrovna vedlejších rolí, když ztvárnil oba bratry Harrisonovi. (Prochy38)