Mladý právník Rick Harris začíná na přímluvu svého vlivného bratra v kanceláři guvernéra, který dostane za úkol prověřit několik případů k smrt odsouzených vrahů kvůli případnému udělení milosti. Zaujme ho causa Cindy Liggettové. O její vině není pochyb, ale Rick se přesto snaží získat pro ni milost. Jeho práce je však komplikována skutečností, že brutalita Cindyina činu obrací veřejné mínění proti ní a ona sama zpočátku odmítá s Rickem spolupracovat. Najít pro její čin polehčující okolnosti není nijak snadné, ale mladý právník nepřestává bojovat. Jeho čas se však krátí - rozsudek je potvrzen. Guvernér uděluje milost jinému odsouzenci a Cindy začíná počítat dny v cele smrti. Rick je navíc pro svou nemístnou horlivost z případu odvolán. Jeho vztah k Cindy je už v té době ale natolik silný, že nedokáže svůj zápas vzdát. Krátce před vykonáním rozsudku se mu dokonce podaří získat svědectví, potvrzující, že obě vraždy spáchala pod vlivem drog, ale zdá se, že je pozdě. poprava už začala... (oficiální text distributora)

gouryella

Tomuhle filmu jsem vubec neveril, ale vysledek me nakonec mile prekvapil - i diky velmi dobre zvladnute roli ze strany Stoneove. ()

Faidra

Sharon, děvče, tohle bylo slabé...Dřív bych možná byla shovívavější, ale poté, co jsem viděla, jak bravurně si s podobným tématem poradil film Zrůda (a Charlize Theron), na to nějak nemám trpělivost. Mimochodem při premiéře filmu v USA byli tvůrci velmi rozčarováni, když se diváci u vypjatě dramatických scén upřímně bavili, zejména u konce. ()

Kaka

Film stojí na bravurním výkonu Sharon Stone. Formálně strohé a obyčejné, scénáristicky průměrné. Kdo ale nedá dopustit na devadesátkovou Sharon v nejlepší formě, bude určitě minimálně potěšen. ()

castor

Napravuji některé filmové resty z 90. let. Napravit mnohé může i začínající právník, který dostal na starosti žádost o milost Sharon Stone, která je ovšem pro mnohé považována jen za formální záležitost. Odsouzená k smrti totiž před 12 lety brutálním způsobem sprovodila ze světa dva mladé lidi. Právník ovšem zjišťuje, že v někdejším procesu došlo k zásadním pochybením. A to měl nezkušený kravaťák pouze sepsat rutinní zprávu. Neudělal to a začal čmuchat. Vztah mezi odsouzenou a právníkem je sice silný, ale nikdy nesklouzne v něco trapného nebo nemístného (žádných uvzdychaných líbaček se nedočkáme), pochopitelně navíc vnímáme všudypřítomný pocit blížící se smrti a zoufalý nedostatek času. Bruce Beresford je solidní tvůrce (Řidič slečny Daisy), postavám se věnuje poměrně zkušeně, má cit pro atmosféru, neexhibuje, neobtěžuje rozmáchlými gesty. Sharon představuje tvrdou ženu, vyrovnanou s rozsudkem, přesto stále velmi zranitelnou. A je velmi dobrá (nominaci na Zlatou malinu nechápu). Výsledek není nějaká sugestivní analýza těžkého tématu, který stále rozděluje společnost, ale své kvality rozhodně má. Solidní tři hvězdy. ()

kingik

V tomhle plačtivém dramatu se Sharon Stone představuje ve zcela odlišné roli než ji známe. Je odsouzena za vraždu a není jisté zda ji vůbec před několika lety spáchala. Její případ znovu přichází prozkoumat právník Ric Harris a snímek neodvratně spěje ke svému tragickému konci. Sharon se totiž překvapivě přizná že oné osudné noci skutečně vraždila a film končí její popravou, ale celkově tomu chybí npaditější režie a vše je spíše takové průměrné. ()

mat.ilda

Psychologické drama dvojnásobné vražedkyně, čekající jedenáct let na trest smrti. Žádosti o milost vyšly naprázdno a Cindy už dávno rezignovala, proto snahy mladého, začínajícího právníka o další prošetření jejího případu nebere vážně. Ten zjistí, že při důkazním řízení bylo zamlčeno její crackové opojení v době vraždy, tudíž by se trest mohl podstatně změnit. Dosáhnout změn v soudní zkostnatělé mašinérii není snadné, zvlášť, když na její smrti má zájem sám guvernér. V rámci žánru nic převratného, až na emotivně vystupňovaný a překvapivý závěr. ()

Tommassi3

"Drž hubu, ty slepice !! Myslíš, že si tě někdo vezme, když pokaždé zabiješ manžela ??" - "Aspoň jsem byla vdaná !!" ;) ()

Terva

Získal svědectví, které by jí mohlo zachránit. Ale poprava už začala... Po Mrtvém muži ( Tim Robbins ) , druhý film ve stejnou dobu o trestu smrti. Scénář : Ron Koslow.Kamera : Peter James. ()

jujec

Film je jakousi pohádkou pro dospělé - podvědomě očekáváte, že to skončí dobře. Naopak konec tohoto filmu je mnohem realističtější, než by se dalo čekat... ()

JohnSmith

Snaha Sharon Stone o natočení filmu s oskarovými nominacemi nevyšel. Je to průměrné drama a sama Stone je také maximálně průměrná. ()

jondoe

Drama stavajuce na vykone S. Stone sa podarilo a herecka v tej dobe dokazala ze vie hrat aj charakterove ulohy a nie iba sxebomby. Velmy sa mi to pacilo a koniec bol vyborny. ()

Barak

V průběhu filmu jsem nepociťoval žádné větší napětí a neměl jsem možnost dostat se více do příběhu a nějak emotivněji ho prožívat. Výjimka byl konec, ale to už bylo na zachránění filmového zážitku pozdě. Zkrátka se jen koukáte na týpka, který běhá sem a tam a snaží se pomoct nějaké ženské, kterou skoro nezná. Pěkné téma, ale špatně podané.... 5/10 ()

(fjw)

Docela slušný film. Naprosto přirozená Sharon Stone, která dokazuje, že umí hrát a nemusí při tom dávat svůdně nohu přes nohu:) Také dobrý Rob Morrow. Závěr mě docela přkvapil a proto je také takové hodnocení. ()

Kozlowski8

Mladý právník Rick Harris prověřuje případ k smrti odsouzené vražedkyně a usiluje o udělení milosti. Snaží se získat potřebné důkazy, které přesvědčí guvernéra, avšak den D se neúprosně blíží...Scénáristicky to tedy žádný extra odvaz není. Spíš takové poklidné plynutí příběhu, kde divákův zájem a pozornost udržuje na patřičné úrovni především představení Sharon Stone a dobře vypjatý závěr. 65%. ()

xander

Priemerná dráma s obohratým príbehom. Dej je celkom predbvídatelný až na celkom zaujímavý záver. Snímka ale väčšinou pôsobí akoby ste ju už videli a dramatická zápletka je dosť slabá. Je to skôr nudná ako zaujímavá dráma a nepomáha tomu ani skvlá Sharon Stone. ()