Poslední tanec

Last Dance

Posledný tanec

USA, 1996, 103 min

• Faidra

Sharon, děvče, tohle bylo slabé...Dřív bych možná byla shovívavější, ale poté, co jsem viděla, jak bravurně si s podobným tématem poradil film Zrůda (a Charlize Theron), na to nějak nemám trpělivost. Mimochodem při premiéře filmu v USA byli tvůrci velmi rozčarováni, když se diváci u vypjatě dramatických scén upřímně bavili, zejména u konce.(5.7.2007)

Tomuhle filmu jsem vubec neveril, ale vysledek me nakonec mile prekvapil - i diky velmi dobre zvladnute roli ze strany Stoneove.(30.5.2002)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,939,449Tržby Celosvetovo $6,100,000(14.10.2009)

Film stojí na bravurním výkonu Sharon Stone. Formálně strohé a obyčejné, scénáristicky průměrné. Kdo ale nedá dopustit na devadesátkovou Sharon v nejlepší formě, bude určitě minimálně potěšen.(9.2.2014)

V tomhle plačtivém dramatu se Sharon Stone představuje ve zcela odlišné roli než ji známe. Je odsouzena za vraždu a není jisté zda ji vůbec před několika lety spáchala. Její případ znovu přichází prozkoumat právník Ric Harris a snímek neodvratně spěje ke svému tragickému konci. Sharon se totiž překvapivě přizná že oné osudné noci skutečně vraždila a film končí její popravou, ale celkově tomu chybí npaditější režie a vše je spíše takové průměrné.(27.2.2009)

• mat.ilda

Psychologické drama dvojnásobné vražedkyně, čekající jedenáct let na trest smrti. Žádosti o milost vyšly naprázdno a Cindy už dávno rezignovala, proto snahy mladého, začínajícího právníka o další prošetření jejího případu nebere vážně. Ten zjistí, že při důkazním řízení bylo zamlčeno její crackové opojení v době vraždy, tudíž by se trest mohl podstatně změnit. Dosáhnout změn v soudní zkostnatělé mašinérii není snadné, zvlášť, když na její smrti má zájem sám guvernér. V rámci žánru nic převratného, až na emotivně vystupňovaný a překvapivý závěr.(1.3.2009)

2009 - 60%(23.10.2009)

Získal svědectví, které by jí mohlo zachránit. Ale poprava už začala... Po Mrtvém muži ( Tim Robbins ) , druhý film ve stejnou dobu o trestu smrti. Scénář : Ron Koslow.Kamera : Peter James.(24.5.2011)

"Drž hubu, ty slepice !! Myslíš, že si tě někdo vezme, když pokaždé zabiješ manžela ??" - "Aspoň jsem byla vdaná !!" ;)(10.1.2015)

Film je jakousi pohádkou pro dospělé - podvědomě očekáváte, že to skončí dobře. Naopak konec tohoto filmu je mnohem realističtější, než by se dalo čekat...(13.8.2012)

Drama stavajuce na vykone S. Stone sa podarilo a herecka v tej dobe dokazala ze vie hrat aj charakterove ulohy a nie iba sxebomby. Velmy sa mi to pacilo a koniec bol vyborny.(4.11.2008)

Snaha Sharon Stone o natočení filmu s oskarovými nominacemi nevyšel. Je to průměrné drama a sama Stone je také maximálně průměrná.(1.2.2016)

• Grafito

Viděl jsem, nudil jsem se, zapoměl jsem..(13.12.2006)

V průběhu filmu jsem nepociťoval žádné větší napětí a neměl jsem možnost dostat se více do příběhu a nějak emotivněji ho prožívat. Výjimka byl konec, ale to už bylo na zachránění filmového zážitku pozdě. Zkrátka se jen koukáte na týpka, který běhá sem a tam a snaží se pomoct nějaké ženské, kterou skoro nezná. Pěkné téma, ale špatně podané.... 5/10(26.5.2007)

Docela slušný film. Naprosto přirozená Sharon Stone, která dokazuje, že umí hrát a nemusí při tom dávat svůdně nohu přes nohu:) Také dobrý Rob Morrow. Závěr mě docela přkvapil a proto je také takové hodnocení.(31.5.2007)

• xander

Priemerná dráma s obohratým príbehom. Dej je celkom predbvídatelný až na celkom zaujímavý záver. Snímka ale väčšinou pôsobí akoby ste ju už videli a dramatická zápletka je dosť slabá. Je to skôr nudná ako zaujímavá dráma a nepomáha tomu ani skvlá Sharon Stone.(25.8.2004)

Nebýt smrti hlavní hrdinky, dal bych o * míň ;)(3.6.2007)

Mladý právník Rick Harris prověřuje případ k smrti odsouzené vražedkyně a usiluje o udělení milosti. Snaží se získat potřebné důkazy, které přesvědčí guvernéra, avšak den D se neúprosně blíží...Scénáristicky to tedy žádný extra odvaz není. Spíš takové poklidné plynutí příběhu, kde divákův zájem a pozornost udržuje na patřičné úrovni především představení Sharon Stone a dobře vypjatý závěr. 65%.(24.7.2016)