Poslední tanec

Last Dance

Posledný tanec

USA, 1996, 103 min

V průběhu filmu jsem nepociťoval žádné větší napětí a neměl jsem možnost dostat se více do příběhu a nějak emotivněji ho prožívat. Výjimka byl konec, ale to už bylo na zachránění filmového zážitku pozdě. Zkrátka se jen koukáte na týpka, který běhá sem a tam a snaží se pomoct nějaké ženské, kterou skoro nezná. Pěkné téma, ale špatně podané.... 5/10(26.5.2007)

• mat.ilda

Psychologické drama dvojnásobné vražedkyně, čekající jedenáct let na trest smrti. Žádosti o milost vyšly naprázdno a Cindy už dávno rezignovala, proto snahy mladého, začínajícího právníka o další prošetření jejího případu nebere vážně. Ten zjistí, že při důkazním řízení bylo zamlčeno její crackové opojení v době vraždy, tudíž by se trest mohl podstatně změnit. Dosáhnout změn v soudní zkostnatělé mašinérii není snadné, zvlášť, když na její smrti má zájem sám guvernér. V rámci žánru nic převratného, až na emotivně vystupňovaný a překvapivý závěr.(1.3.2009)

V tomhle plačtivém dramatu se Sharon Stone představuje ve zcela odlišné roli než ji známe. Je odsouzena za vraždu a není jisté zda ji vůbec před několika lety spáchala. Její případ znovu přichází prozkoumat právník Ric Harris a snímek neodvratně spěje ke svému tragickému konci. Sharon se totiž překvapivě přizná že oné osudné noci skutečně vraždila a film končí její popravou, ale celkově tomu chybí npaditější režie a vše je spíše takové průměrné.(27.2.2009)

Mladý právník Rick Harris prověřuje případ k smrti odsouzené vražedkyně a usiluje o udělení milosti. Snaží se získat potřebné důkazy, které přesvědčí guvernéra, avšak den D se neúprosně blíží...Scénáristicky to tedy žádný extra odvaz není. Spíš takové poklidné plynutí příběhu, kde divákův zájem a pozornost udržuje na patřičné úrovni především představení Sharon Stone a dobře vypjatý závěr. 65%.(24.7.2016)

• Faidra

Sharon, děvče, tohle bylo slabé...Dřív bych možná byla shovívavější, ale poté, co jsem viděla, jak bravurně si s podobným tématem poradil film Zrůda (a Charlize Theron), na to nějak nemám trpělivost. Mimochodem při premiéře filmu v USA byli tvůrci velmi rozčarováni, když se diváci u vypjatě dramatických scén upřímně bavili, zejména u konce.(5.7.2007)

• - Sharon Stone brala přípravu na film velmi vážně, například se nechala na několik hodin zamknout do skutečné cely smrti. (Terva)