Spravedlnost podle Spensera

(pracovní název)

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2020, 110 min

• Kingjiri

Peter Berg je hodně slušnej rutinér, ale tentokrát se mu nepovedlo nakroutit ani zajímavej průměr. Po technický stránce slušná práce, ale dramaturgicky velice nesourodá podivaná. Měl jsem pocit, že byli tvůrci hodně nerozhodný, co chtěj ve výsledku natočit - kriminálku, buddy komedii nebo thriller? Ale možná že to celý vzniklo tak, že se nejdřív napsal příběh a pak dostali scénáristi nějakej nápad, kterej prostě někam vložili a už se nezamysleli nad tim, jak bude výsledek působit. Nakonec se nedaří pořádně bodovat ani v jednom žánru. Akce nebo napětí moc neni, případ k vyšetření neni příliš zajímavej a hlášek je jen pár. Nesedla mi ani hlavní dvojka, která se dle mýho názoru k sobě vůbec nehodila a celkově bylo dost divný, jak si k sobě našli cestu a stali se z nich nerozlučný parťáci. Fak mi přišlo, že v tomhle bijáku nefunguje pořádně vůbec nic.(19.3.2020)

i když to není jejich nejlepší kousek,tak na mě opět spojení Berg-Wahlberg zafungovalo a bavil jsem se u téhle místy i celkem vtipné detektivky víc než obstojně.Wahlbergovi tyhle role uštěpačných spravedlivých drsňáků sedí a tady je navíc doplněn sympaťákem Dukem a jako vždy solidně hlásícím Arkinem.Nakonec ani nevadí,že celé je to od začátku extrémně průhledné a už asi po patnácti minutách je jasné kdo je kdo a jak to celé ve finále dopadne.Ani to specifické bostonské prostředí se ještě neokoukalo,což je rozhodně dalším plusem pro Berga a jeho partu...70%(7.3.2020)

• castor

Brian Helgeland napsal Odplatu nebo Tajemnou řeku, má doma Oscara za L. A. - Přísně tajné. Peter Berg potěšil řežbami Království či Na život a na smrt, napínal nás Dnem patriotů. Teď si oba vybrali slabší chvilku. Spenser Confidential nemá styl, nemá tempo, nemá napětí, nemá ani Bergovy efektní zpomalovačky, chlapácká gesta, solidní emoce či výrazné barvy ve vymazleném vizuálu. On vlastně nemá skoro nic. Jen pitomý start a naprosto průhledný příběh. A televizní look. Zemřel (doslova ho popravili) policejní kapitán, kvůli kterému bývalý polda Mark Wahlberg pět let seděl. Přišel totiž na několik nepravostí a evidentně i nyní jsou ve hře zkorumpovaní poldové. Z vězení přišel s novým snem, záhy je ovšem podezřelým a na potíže je zaděláno. Jeho vyšetřování s černošským hromotlukem vyznívá vyloženě prostince a nahodile, chemie mezi nimi nefunguje, jeho peripetie s bývalkou jsou trapné, akce je jalová (jedině bitka ve fast foodu má koule, ovšem je zoufale krátká). Za Bergem alespoň poslušně běží jeho věrný Marky Mark, který ještě mnohé zachrání. (Přísné) dvě hvězdy dávám proto, že jsem od Berga očekával úplně jiný level.(9.3.2020)

• Streeper

Tohle bylo pro mě spíše zklamání. Peter Berg je pro mě trochu záhada. Jednou natočí film, který mě totálně dostane, že přemýšlím i o tom nejlepším hodnocení, ale pak natočí film jako tento, který není nic moc, totálně prázdný. Příběh je průhledný jak celofán, akce skoro žádná, nebo spíše žádná pořádná. Chemie mezi Wahlbergem a Dukem nulová, oni dva spolu vůbec neměli to kouzlo parťáctví a to hodně ten film srazilo dolů. Emoce také nic, napětí nula. Opravdu je to spíše prázdný lehký akční film a zdá se mi jakoby ho Berg natočil spíše z nutnosti stylem: "Nemám co dělat, tak něco natočím, Marku jdeš do toho?". A najednou to bylo na světě. Jakoby o tom vůbec nepřemýšlel prostě prázdno a velká dvouhodinová nuda.(7.6.2020)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Policajti, co zabíjejí policajti?" Prohnilá bostonská policie vs. ex-policista Mark Wahlberg! Parťácká chemie mezi Wahlbergem a Dukem nefunguje. Navíc tato dvojici má i poměrně málo scén, kde by mohlo jejich vzájemné špičkování vyniknout. Wahlberg hraje poldu, co právě vyšel z vězení, co hned začne vyšetřovat vraždu bývalého šéfa a sebevraždou ex-kolegy. Wahlberg je zde charakterem jakoby vystřižený z nejlepších kriminálních akčních komedií či krimiseriálů se zábavnými vyšetřovateli. Prochází krátkými akčními scénami, které mají vesměs ráz chlapských pěstních bitek, kde se nehraje na nějakou zajímavou choreografii. Nejlepší akční sekvence je ta s mačetami v restauraci. Nejlepší charakter tu pak má Iliza Shlesinger. Zlobivá holka, která svou rázností vnáší do filmu humor a to nejen při sexu na toaletě, ale i při vtipkování na účet hlavní dvojice, kterou přirovná k Batmanovi a Robinovi. :D Jinak si film 3* nezaslouží. - 40%.(25.4.2020)

• - „Ta nejnebezpečnější věc, kterou jsem kdy ve filmu dělal, bylo bojování se Cerronem. Kovboj nikdy v životě zápasení nepředstíral, takže jsem mu říkal, že mě kope docela tvrdě,“ prohlásil Mark Wahlberg, jaké bylo natáčení s Donaldem „Cowboy“ Cerronem. (Duoscop)

• - Cerrone se jako zkušený zápasník také spolupodílel na choregrafii bojových scén a vypomohl i jako kaskadér při automobilových honičkách. „Nemůžu uvěřit, že mi za to ještě zaplatili,“ rozplýval se Kovboj, který je známým milovníkem adrenalinu. [Zdroj: fights.cz] (Duoscop)

• - Natáčelo se v americkém státě Massachusetts. (Rominator)