Spravedlnost podle Spensera

Wonderland

(pracovní název)

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2020, 110 min

Myslím, že by se mohl zavést nový filmový žánr, s názvem marky mark. Jsou totiž filmy (Spenser Confidential nevyjímaje), které jsou ušité Wahlbergovi na díru. A Berg zase umí navodit "hnusno, špinavo a korupčno" - za mě palec nahoru, díky Netflixi......................moje hodnocení = 7,5 z 10.(9.3.2020)

Nakonec jsem přistoupil k pozitivnějšímu hodnocení, ale čekal jsem podstatně něco jiného. Samozřejmě musely být vyvozeny důsledky z neuspokojivých (Wahl)Bergových čísel z kin několika posledních filmů, ale proč tvůrci přistoupili k ohýbání látky, z nichž fanoušci knih pravděpodobně nebudou příliš spokojení, to úplně nevím. Naopak si myslím, že Peter Berg bude jedním z dalších tvůrců, jemuž se bude na Netflixu dařit a Mark Wahlberg vždy odehraje svůj standard, tady už to je o preferencích. Já Markyho Marka můžu a jsem tak nakonec spokojenější, ale že by to byl nějaký odvaz, ať už vizuálně či akčně, se rozhodně říct nedá a rozhodně Spensera (a nikoliv Spencera) kvalifikuji na slabší z oněch 5 společných filmů. Snad se příště zadaří lépe. PS : Winston Duke je sympaťák a snaží se nakopnout kariéru zuby nehty. Přeji mu to, ale i pokud se nezadaří, mám větší nehvězdné oblíbence.(11.3.2020)

Tak trochu závan starých časů. Berg se sice snaží o sofistikovanější zápletku, což je společně se slabším záporákem asi největší nedostatek, ale to se dá přejít. Má to tempo, sem tam se najde vydařený pokus o vtip, Wahlberg sype hlášky i rány pěstí a něco do sebe má i jeho tým skládající se s přerostlé černé obludy, bavícího se Arkina blondý s prořízlou pusou. Nenáročná zábava, která má za cíl bavit a to se daří. 80%(12.3.2020)

• DAPDO

Berg a Wahlberg, tohle spojení aspoň za mě už několikrát zafungovalo. V tomhle případě ale ne. Už na začátku při scéně ve věznici jsem dostal pocit, že není něco v pořádku. Připomínalo mi to filmy z minulýho století s Van Dammem, kdy jsou od začátku nastavený startovní čáry a přes ně nejede vlak, takže lehce odhalíte, jak se film bude vyvíjet, kdo je hodnej a kdo zlej a jenom čekáte, až přijde finále a zlo bude potrestáno. Žádnej moment překvapení, náznak něčeho novýho, film jede pořád ve stejných kolejích. Moc nefungovalo ani spojení dvou hlavních hrdinů, Berg to chtěl očividně zahrát na stejnou notu, jako třeba v Posledním skautovi, nebo v Zabiják a bodyguard, ale na to by musel Duke trochu víc mluvit.(13.3.2020)

Reziser Peter Berg je zarukou kvality a tento krimi thriller je toho dokazom,skvele herecke obsadenie na cele s Markom Wahlbergom,vyborne hlasky a hudba,fajn pribeh a bostonske podsvetie,ktore by sa malo triast,lebo by mohlo dostat poriadne na prdel,za mna mega-spokojnost,detektivka ako sa patri...:-)(8.3.2020)

• - Cerrone se jako zkušený zápasník také spolupodílel na choregrafii bojových scén a vypomohl i jako kaskadér při automobilových honičkách. „Nemůžu uvěřit, že mi za to ještě zaplatili,“ rozplýval se Kovboj, který je známým milovníkem adrenalinu. [Zdroj: fights.cz] (Duoscop)

• - Natáčelo se v americkém státě Massachusetts. (Rominator)

• - „Ta nejnebezpečnější věc, kterou jsem kdy ve filmu dělal, bylo bojování se Cerronem. Kovboj nikdy v životě zápasení nepředstíral, takže jsem mu říkal, že mě kope docela tvrdě,“ prohlásil Mark Wahlberg, jaké bylo natáčení s Donaldem „Cowboy“ Cerronem. (Duoscop)