haffen

Nebol to taký ten klasický Nolan, ale malo to gule. Gule ako slon. Veľká spokojnosť. Super film. 4 1/2*. Za výkon Toma Hardyho a soundtrack Hansa Zimmera 1/2 hviezdy nahor. Možno aj viac. Aj keď Nolan nemal v úmysle mať hlavnú postavu, tak Tom to tam totálne ťahal. Teší ma, že si Chris nechal pár záberov na vizuálne orgie - Spitfire bez paliva. Z toho so m bol popravde úplne v p... Chrisovú tvorbu poznám aj so zatvorenými očami a tak čo som očakával, to som aj dostal. Ďakujem maestro, vidíme sa o dva roky v kine. ()

RafaKrakal

Asi se nejedná o nejlepší Nolanův film, ale rozhodně je to film, který stojí za zhlédnutí. Úžasná práce s kamerou, úžasně vybudovaný příběh, skvělý soundtrack a mohl bych pokračovat. Jedná se o natolik specifické a jedinečné dílo, že je takřka povinností tento film navštívit, a i když mě předchozí Nolanovy filmy uchvátily více, i zde musím dát plné hodnocení. ()

ACDCKL

Naprostá paráda. Ta reálnost (až na poslední sestřelení Štuky bez paliva), surovost, boj o přežití, herecké výkony, kulisy - všechno to je na parádní úrovni. Nolan prostě umí zahrát divákovi na city a při bombardování Štuk během filmu jsem soucítil s vojáky, muselo to být fakt nepříjemné až nervydrásající. Jasných 5 hvězd. ()

ervina

Když jsem na to šla, tak mi kamarád říkal "prý je to masakr". Ano je, ale na psychiku. Velké plus je vidět to v Imaxu na obřím plátně. Když to začalo, tak jsem nevěděla, jestli budu zvracet nebo mám na chvíli zavřít oči nebo odejít. Jako bych tam byla taky. Už jsme moc zvyklí na širokoúhlé plátno. Dějově bylo skvělé, že to bylo ve třech časových liniích, které vedly do jednoho bodu. A hudba..... to je jiná dimenze. To byla dokonalost sama. Několikrát gradovala tak, že jsem málem vyletěla z kůže. No, za mě Oskar za film, režii, scénář, hudbu. ()

honzia

Film na který jsem šel s obrovským očekáváním, jenž byl dán recenzí Mirky Spačilové, 80% od Mirky Spačilové, to musí být bomba. Musím říct, že technicky není výhrad, prostě páni, ale celkově jsem nebyl filmem extra strhnutý, celou dobu ve mně vládl pocit dokoukat a hurá domů. ()

Hedy

Kryštof Nolanů by měl radši předat tento film Spielbergovi a udělat ho mládeži nepřístupný. Chápu proč má tento film tak dobré hodnocení. Vizuální stránka tohoto filmu je prostě strhující. Na rozdíl od jiných snímků které poslední dobou vycházejí se vše zdá reálné a není tam žádný CGI čurbes. Problém ovšem nastává v době kdy Kryštof chce vyprávět příběh. Přeskakujeme mezi čtyřmi místy a na žádném se nezdržíme více než deset minut. Po první hodině to bude připomínat video autistického jůtůbera který musí střihnout svůj vlogísek v každé třetí vteřině. Nolan to ovšem prodloužil a z vteřin se stávají minuty. Mluveného textu tam je méně než ve filmu Mad Max. Navíc co se z mého pohledu bere jako největší mínus je hudba Hanse Zimmera. Ono to zní dobře ale když vám do hlavy bijí v kině decibely už druhou hodinou se silou srážejících se planet stane se to nepříjemné. Navíc hudba zní jako kdyby mělo přijít nějaké obří vyvrcholení. Místo obřího tsunami spermatu se ovšem za celý film nic moc nestane a přijde spíš patetické ukápnutí mrdky. Sem tam občas spadne bomba. Jednou za čas tam někdo někoho sestřelí. Vojáčci přeběhnou sem a tam a pak si dají kilometr plavání kraulem. Nejlepší byl začátek a konec. Kdyby se film ubíral směrem jakým se ubíral na začátku bylo by to nadmíru super. Bohužel jsem ale nucen tomuto veledílu dát za 3 i když si mohlo vysloužit mnohem lepší známku. ()

vieriX

Obavy že délka filmu bude ke škodě se nepotvrdila. Nolan do toho opět buší na všech frontách a jeho rozdělení příběhů na části je skvělé. Má to neskutecnou atmosféru jak letadla Němců nalitaji na vojáky až místy mrazivé. Tom Hardy je neskutečný borec u když ho není moc tak scény si krade pro sebe. Nechapu doteď jak se podařilo tolik vojáků zachránit. ()

Plastík

Byl jsem na tom v děsně pitomým kině v Chebu. Byla to otřesná projekce. Ale film i přesto zanechal v mysli stopu jak příběhem, způsobem vyprávění, tak i způsobem natočení. Budu si to ještě muset pustit jednou. Ale to vlastně jasný. Parádní film. Těším se na něj, jak kdybych ho neviděl. Cillian Murphy tam měl takovou nepříjemnou roli. Přál bych mu spíše nějakého hrdinu. ()

Emjecko

Komorní příběh, neobyčejný vojenský ústup, velkolepě zfilmováno. Událost, která se jara roku 1940 odehrála u Dunkirku, měla pro další průběh 2. světové války větší význam, než jakým možná působí. I proto jsem rád, že Nolan zvolil pro širší veřejnost tuto méně známou látku. Boje zdaleka neprobíhaly jenom na březích Normandie, a rovněž civilisté přispívali k rozhodnutí o vítězi, což považuji za obecně důležité poselství bez ohledu na dobu. Jinak musím uznat (proneseno jedním mým velmi dobrým kamarádem), že se ve filmu opravdu téměř nic nestalo. Pořád je to však sakra víc, než tvorba většiny dalších režisérů. Díky za to. ()

pmusic

Nedokážu objektivně posoudit, jestli ty emoce, které ve mně tento film vyvolal, byly dány mým aktuálním psychickým rozpoložením a tím, že jsem na projekci byla v Imaxu nebo tím, že byl Dunkerk opravdu tak bezchybný.. Ať tak či tak, rozhodně se pro mě stává filmem roku 2017. Letos jsem zkrátka v kinech nic lepšího neviděla. Skvělý scénář, úžasná kamera, precizní střih, neokoukaný postup při sestavování jednotlivých dějových linií, které nespojuje stejný časový úsek a k tomu všemu jako bonus ta omračující hudba! 106 minut uteklo jako voda mně bylo líto, že se tam těch minut nevešlo o trochu víc.. ()

vipeerr

Pro mě extrémní zklamání. Obrovský a uměle vytvořený HYPE okolo historického dramatu. Povídající starý válečný hrdina v traileru a Hardy létající ve spitfiru láká diváka na film plný akce, válečných obětí a dojemný příběh opisující historii. Sliby, chyby. Jediné co film přinesl je nejdelších 106 minut v mém životě. Neskutečně se táhnoucí válečné drama, jediné svého druhu (naprosto bez krve a násilí) kde Hardy a Murphy na které jsme se všichni těšili, stráví buď 90% filmu v kokpitu letadla, nebo zkroucený na palubě anglické domácí lodičky plující zachránit to co zbylo z vojska. Ok bylo to místy dojemné to filmu nemůžu vzít. Ale tím to končí. Film u mě jako válečné historické drama rozhodně nezapůsobil. Pokud se jinak bezchybný Nolan snažil držet reality, a zbytečně film "neokořenit" o něco navíc pro oči diváka, opravdu měl ponechat to co ke krutosti války patří. A to je krev, smrt, a spousta napínavých chvil. To mi tady chybělo. ()

jayman

Sto a jeden spôsobov, ako zomrieť vo vojne, chápeme. To, že vojna je svinstvo, nám už bolo povedané niekoľkokrát a vôbec, ak toto je pointa, prečo to negovať nasilu-zimomriavkovým patriotizmom v závere a slzami v očiach? A ak to má byť medailónik historickej udalosti, stačil by dejepisársky 7 minútový klip, nie mĺkvy celovečerák, na priestore ktorého si nemáme ani koho obľúbiť. Harryho Stylesa? Ako už bolo napísané, hudba je jediné čo to pumpuje a skvelé zábery má aj Kendrick Lamar v klipoch. Na to, aký hype Dunkirk mal, veľké sklamanie. ()

Kortexo

Nolan to pochopil!!!!!Do války emoce nepatří!!! Vojáci, letci, námořníci, civilisté jsou ve válce jen figurky na šachovnici, kteří se snaží splnit úkol a pokuď jej nemají, snaží se přežít, bez brečení, bez přemýšlení jestli to má smysl..Jak výstižné! jak logické! jak jednoduché, dám tomuto filmů 5 hvězd plus 6 za hudbu... ()

PAVLIS

Když jsem se po hodině nabažil pěkných obrázků a realistické válečné atmosféry na zemi, vodě i ve vzduchu, už mi neměl Dunkerk co nabídnout. Respektive hodil do placu ještě zbytečné čachry s časovými rovinami a snažil se uměle stupňovat napětí a emoce skrz "tikající" hudbu, ale pro mě málo. ()

LukeKiller

Nepamätám si kedy ma posledne film vyslovene štval tak, ako sa to podarilo Dunkirku. Jo vizuál super, zvuk super, ale logických a scenáristických dier tam bolo viac ako v potápajúcej sa holanskej lodi. Bolo mi úplne jedno kto s kým a prečo, väčšina postáv mi bola úplne šumák. Najnezábavnejší film roku. ()

blowup

Očekávání velké a dojem z viděného skvělý. Špunty v uších, takže bez utrpení. Obraz nádherný (70 mm). Bez patosu, žádný filmový hrdina, velká úcta. ()

Maniax

Tik. Skoro až experimentální film, který se vymyká běžný hollywoodský produkci. Neskutečně vymazlená obrazová a zvuková kompozice. Kvílení německých stíhaček a chrapot bombardérů nikdy nebyl děsivější, stejně jako peklo na bombardovaný pláži nebo v potápějící se lodi. Na hodinu a třičtvrtě jsem se ocitl ve WW2, která není přehnaně patetická a neobsahuje zbytečný patriotismus (i když tam samozřejmě je). Místy jsem skoro ani nedýchal. Jeden z nejnapínavějších filmů ever s geniálním chaotickým tikajícím Zimmerovým soundtrackem. Ťak. Poznámka po 6 letech: Podíval jsem se na to v UHD doma bez domácího kina a zážitek je poloviční, ale to se dalo čekat. Z kina jsem odcházel naprosto odrovnaný (viděno 2x v IMAXu), v domácím prostředí je to přeci jen o trošku méně akutní. Kino 5/5, doma 4/5. ()

XXXXXXXX

Pokud se díváte na film, který má jako primární žánr uvedeno akční, může se stát, že ve filmu očekáváte třeba i nějakou tu akci. Výsledek je nakonec asi takový, jako když místnímu stomatologovi, s nikoliv nezaslouženou přezdívkou Ras, uvěříte, že to trhání osmiček opravdu nebude bolet! Po Osmi hrozných, už druhý film, který bych doporučil pacientům trpícím insomnii. Kam se hrabou prášky na spaní! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky