Bratr a sestra nabourají Santovy sáně a pak musí celou noc zachraňovat Vánoce. Ještě že si Santa vždycky umí poradit. (Netflix)

Necrotongue

Hned na začátku se musím přiznat, že jsem s hrůzou čekal mnohem větší slaďák. Hry na city jsem se sice dočkal (aby taky ne- byl to přece americký snímek o Vánocích!), ale dalo se to s klidem vydržet, větší problém byl, že na mě film přestával fungovat ve chvíli, kdy se v záběru nevyskytoval Kurt Russell. Druhým podstatným problémem pro mě byli skřítci/ elfové. Ti mě opravdu nebavili a kazili mi celkový dojem z filmu- proto jen tři kousky. ()

M.i.k.e

Russell je jako Santa okouzlující,všechno to okolo Santovské legendy a logistiky je slušně vymyšlené a celé je to takové správně vánočně přeťáplé a místy vlastně i docela vtipné.Na druhou stranu to má ale taky dost much a mě osobně nejvíc vadila skoro až agresivní tupost skoro všech s kým se Santa a jeho doprovod potkal.Stejně jako mi zrovna k srdci nepřirostli ani dva hlavní dětští hrdinové.Nová vánoční klasika to tak pro mě nebude a pokud se tomu opravdu něco povedlo,tak to bylo vyvolání potřeby pustit si po letech Santu s Timem Alllenem...60% ()

SaNcHeZ_cz

The Christmas Chronicles je překvapivě zábavnou rodinnou podívanou do času vánočního, která stojí na skvělém Kurtu Russellovi coby "cool" Santovi. Pokud hledáte něco trochu jiného a oddechovějšího na předvánoční večery, pak dál hledat nemusíte. I přes slabší triky a nepříliš originální příběhovou stránku je tenhle kousek dostatečně zábavný na to, abyste mu jeho neduhy rádi odpustili. Pro někoho možná i nová vánoční klasika. ()

silentname

"The Christmas Chronicles" sa podľa mňa môže stať o pár rokov novou vianočnou klasikou. Takto energický, vtipný, akčný a dobre spracovaný film s čarom Vianoc som nevidel už dlho. A už len preto mu dávam plný počet hviezd. Nemôžem povedať, že by film nemal problémy, no k tomu sa dostaneme. Povedzme si v prvom rade tie pozitíva filmu. V prvom rade má absolútne vynikajúcu vianočnú atmosféru. Už len úvod nám ju dobre navnadí. Samozrejme, že sa to nezaobíde bez nejakých klišé, no zase to vytvára konflikt na to, aby sme sa mohli posunúť ďalej. Decká sú v tomto filme veľmi schopné a dávajú do toho skutočne všetko čo môžu. No kto je tu podľa mňa kráľom celého filmu a vzal si všetku pozornosť pre seba je Kurt Russell, ktorý priniesol úplne nového Santa Clausa. A musím povedať, že je to jeden z najlepších Santov, čo som za posledné roky videl. Je energický, je náladový, je vtipný a pritom sa nebráni aj nejakým tým lumpárnam. To je skvelé vidieť. Plus mám pocit, že do tejto role schválne zarástol. Pôsobí absolútne prirodzene a užíval som si ho každý moment. A dokonca zariadi aj Vianočný koncert v base. A je to sranda. A práve ten humor tento film robí skvelým. A akcia. Občas to musí mať nejaké to klišé, ktoré to trošku vie zakopať a miestami vieme odhadnúť, čo sa stane, no nepôsobí to vyslovene rušivo, aby som teraz film nejakým spôsobom zakopal. Animácie elfov je trošku iná story. Je to lacnejšie spracované, no mohli sa s tým viac vyhrať. Tak ako skutočne vyzerá všetko ostatné, tak elfovia moc nie. Ale to sú pre mňa detaily, ktoré môžem vyčítať. Osobne by som mal asi to reálne hodnotenie dať nižšie, no čaro Vianoc, Kurt Russell a ten humor ma natoľko pozitívne naladili, že tomu ten jeden bod navyše pridám a preto bude výsledné hodnotenie o niečo lepšie. Ak chcete vidieť energický Vianočný film, ktorý vie byť vtipný, tak podľa mňa to oceníte. Hodnotenie: A- ()

misterz

Tak toto bolo príjemné prekvapenie, na predvianočný a vianočný čas ako stvorené. Vianočný príbeh plný pohody, dobrodružstva, úsmevných situácií a samozrejme i nejakého toho morálneho poučenia. Moje dcéry sa pri pohľade na tých škriatkov celé rozplývali... Rodinný vianočný snímok, ktorý dokáže dôstojne sekundovať tým tradičným. Nadpriemer. 75/100 ()

• Natáčelo se v Pinewood Toronto Studios v Torontu (Ontario, Kanada). (Rominator)