The Christmas Chronicles

12/24

(pracovní název)

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2018, 104 min

Santa Claus už po x-krát ale dobre, Kurt Russell to ustál a aj keď ide v modernejšom štýle, prevedení, celkom to sadne, pobaví, slušná jazda. /60%/(16.12.2018)

V zásadě jde o americkou variaci na vánoční speciály Doctora Who. Je to hravé, má to solidní dravé tempo a na správných místech je to akurátně vánočně jímavé oním specifickým způsobem, který funguje pouze o Vánocích. Ostatně jindy si to ani nemá smysl pouštět. Snad jen je to ke své vlastní škodě neopodstatněně dlouhé a nejlepší scénu (v restauraci) si to vyplýtvá záhy, ovšem Kurt si "macho" Santu natolik užívá, že těch pár (desítek) minut nad rozumnější stopáž zase až tolik nevadí. Tedy až na pasáže s otravně infantilními "mimoňovskými" elfíky, kteří do zvoleného stylu padnou asi tak stejně hladce jako nožka Haliny Pawlowské do Popelčina střevíčku.(26.12.2018)

„ZDÁ SE, ŽE JSI MĚL PERNOU NOC.“… „BYLA TROCHU RUŠNĚJŠÍ NEŽ OBVYKLE. MLUVIL JSEM HODNĚ ANGLICKY…“ …“ SLYŠELA JSEM! MLUVÍ O TOM CELÁ VESNICE. NĚCO O HONIČCE S POLICIÍ A ÚTĚKU Z VĚZENÍ…“ … „VÍŠ, ŽE SKŘÍTCI PŘEHÁNĚJÍ…“ /// Pro mě (za mě) určitě nejlepší Netflixáckej celovečerák! (Možná proto, že jsou zase tady ty Vánoce...) Sice na začátku, ti dva parchanti, co jsou málem zodpovědní za kolaps letošních vánoc, neslibujou žádný extra tetle mechtle. Ale nakonec je to celkem vtipný (Russel), pohádkový, ale i jakože ze současnosti (takže angažovaný…). Pohodová vánoční jízda pro všechny co věřej, že Santa je. A jestli Santa je… tak to musí bejt Kurt Russell! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Parchanti votravujou, že chcou vidět při práci Santu. 2.) Jednou, zrovínka to bylo takhle o Vánocích… jsem začal(a) mluvit elfsky. 3.) Thx za titule „JustMeeKatie “. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(17.12.2018)

Akční vánoční film. Má to své mouchy, ale pokud máte v sobě kus dítěte nebo jste kus dítěte a máte rádi Santu, tak se film bude líbit. Vánoční atmosféru sice moc nemá, ale Santa kouzlí, řídí kradené auto a dokonce i zpívá.(24.11.2018)

Moc příjemná vánoční pohoda v čele se Santou, který zásadně nedělá "hohoho" a i přes velkou spotřebu vánočních sušenek zůstává fit. Jistě, že zde najdete hromadu svátečních klišé, ale to děcko ve mě jásalo. Efekty byly povedené (moc se mi líbil způsob doručování dárků) a Kurt Russell jako cool Santa ("Nick")válel. Hlavně ve vězení :)(30.11.2018)

Chris Columbus vianočne filmy rozhodne vie. Pod týmto je podpísaný ako producent a hlavne s toho dôvodu som sa na to pozrel. Musím sa priznať, že to s veľkej časti nebol zlý film, vianočná atmosféra nechýba a tak isto aj pekne zábery, ktoré navodia tu správnu atmosféru. Výborný je aj Kurt Russell, no škoda tých detí, ktoré trošku kazia zážitok s filmu. Prišlo mi to miestami ako keby sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť, či sa zamerať na dospelých alebo na deti a výsledok skončil niekde tak uprostred, ktorý trochu rozpoľuje dobrý dojem s filmu. 70% - 3*(10.1.2019)

Vánoční klasika to asi úplně nebude. Je ale zábavné a dobře to utíká. Kurt Russel byl boží Santa a Severní pól nebyl nikdy kouzelnější.(27.12.2018)

• JohnnyD

Urputná snaha urobiť novú vianočnú klasiku, ktorá vyšla naprázdno. Číro-číry kalkul bez duše, zliepajúci to, čo fungovalo v iných vianočných filmoch, do podoby, ktorá pripomína pominuteľné televízne filmy, na ktoré si o rok nikto nespomenie. Jediný rozdiel je áčkový casting a CGI.(30.12.2018)

Ten film jde hrozně napůl cesty. Má řadu originálních nápadů a skvělého Santu v energickém podání Kurta Russella, ale vesměs nezajímavou režii a rozbředlé tempo, takže kdykoli příběh na delší dobu odbočí od bodrého fousáče, začíná nudit. Jako nová vánoční výplň to šlape bez problémů, ale zaděláno bylo na mnohem zábavnější jízdu, která tak často neřadí ze sympatické akční rychlosti na obyčejný rodinný neutrál. 60%(4.12.2018)

Tak toto bolo príjemné prekvapenie, na predvianočný a vianočný čas ako stvorené. Vianočný príbeh plný pohody, dobrodružstva, úsmevných situácií a samozrejme i nejakého toho morálneho poučenia. Moje dcéry sa pri pohľade na tých škriatkov celé rozplývali... Rodinný vianočný snímok, ktorý dokáže dôstojne sekundovať tým tradičným. Nadpriemer. 75/100(17.12.2018)

Vianoce sú späť ! Aj filmové, lebo v záplave všelijakých vianočných filmov sa konečne natočil film, ktorý má v sebe niečo originálne. Možno je to skvele zahranou cool postavou Santu v podaní Kurta Russella, výborným detským castingom, príjemne moderným poňatím a nenásilným posolstvom. Táto vianočná zmes poteší všetkých, ktorým zostal kúsok dieťaťa v srdci, ale pochopiteľne poteší aj detského diváka. Snímok neskúseného režiséra má však aj svoje nedostatky, ktoré sa snaží ukryť v rýchlom deji, ale ako nenáročná zábava dokáže aj tak zaujať. Moje hodnotenie je trochu nadnesené, ale rozhodne patrí tento film k lepšiemu priemeru.(9.12.2018)

Čakal som úplne niečo iné, ale až také sklamanie to zase nebolo. Nečakal som že to bude až tak veľmi pre deti. A navyše tí malí elfovia sa nemohli páčiť ani malým deťom. Neboli ani roztomilí ani smiešni. Miestami sa mi zdalo že niekto kopíruje mimoňov. Tento film sa nezaradí medzi vianočné klasiky, ktoré si pozriete každý rok, ale Kurt Russell to u mňa vytiahol svojim výkonom dosť vysoko. Lepšie stvárneného Santu ste nikdy nevideli, skoro sa pre túto rolu narodil a páčili sa mi tiež detaily ako napríklad že Santova brada nebola typicky biela, nalepená lepidlom, ale pravá prešedivelá, rovnako ako jeho vlasy a tiež červený - tentokrát kožený - kostým robil z Kurta poriadneho frajera. Veľká škoda že ako som písal vyššie to bolo pre deti, miestami to bolo trápne, hlavne keď sa človek díva na dospelých ľudí ktorí veria v Santu. K tomu sa proste dobrý scenár napísať nedá.(25.12.2018)

První polovina naprosto výborná, tak nějak si představuji když se o filmu řekne vánoční jízda.. Druhá půlka je bohužel slabší a z filmu se stává klasický rodinný film s dobrým koncem.. Lepší průměr.(19.12.2018)

The Christmas Chronicles je překvapivě zábavnou rodinnou podívanou do času vánočního, která stojí na skvělém Kurtu Russellovi coby "cool" Santovi. Pokud hledáte něco trochu jiného a oddechovějšího na předvánoční večery, pak dál hledat nemusíte. I přes slabší triky a nepříliš originální příběhovou stránku je tenhle kousek dostatečně zábavný na to, abyste mu jeho neduhy rádi odpustili. Pro někoho možná i nová vánoční klasika.(4.12.2018)

K mému překvapení suprová vánoční pohádka, která, nejenže je místy fakt vtipná a ráda si dělá srandu ze santovských klišé, také není ani na chvíli nevkusně kýčovitá. V poslední třetině ubyde humoru a trošku to díky tomu ztrácí dech, ale Kurt Rusell to s přehledem táhne. A i přes ono moderní pojetí to má stále své vánoční kouzlo.(25.12.2018)

Námět jako hrom a celý se to zasekne v Chicagu. Nedostatek invence scenáristů mě začíná pěkně srát.(28.12.2018)

Ještě se umí točit hezké a moderní Vánoční příběhy. Jsem za to rád. Kurt byl super.(12.2.2019)

Tak Netflix to konecne dokazal a vyprodukoval dobry film. Dokonca Vianocny, ktory ma presne tu devätdesiatkovu prijemnu atmosferu aku mali filmy Johna Hughesa a Chrisa Columbusa. Ziadne infantilne alebo nechutne vtipy. Taky citlivy pristup k rodinnym hodnotam bez toho, aby to prilis pôsobilo ako nejake ponaucanie. Neskutocne sa vydarili hlavne postavy. Roztomile dve deti a najmä Santa v podani bozskeho Kurta Russella, ktory je trochu neortodoxny, ale zaroven velky dobrak od kosti. Charizmatickejsi Santa ma nenapada. V jadre je film taky klasicky road movie behom ktoreho postavy zaziju mnoho prihod pri ktorych sa poucia a zmenia k lepsiemu. Len niektore epizodky mi pripadali menej zabavne a trochu natahovane. Ale celkovo to je velmi nadpriemerny film, ktory sa u mna pravdepodobne stane Vianocnym evergreenom. 7/10. Edit: On to produkoval Chris Columbus. Tak uz dava zmysel, preco to je v jeho style rodinnych komedii.(15.12.2018)

• Derek

Kurt Russell ako Santa je bohovsky, ale to je asi tak vsetko dobre, hlavne elfovia su ciste zlo (jak zacali tancovat flos tak ma isiel slak trafit) a snaha mat vlastnych mimonov..(23.12.2018)

"The Christmas Chronicles" sa podľa mňa môže stať o pár rokov novou vianočnou klasikou. Takto energický, vtipný, akčný a dobre spracovaný film s čarom Vianoc som nevidel už dlho. A už len preto mu dávam plný počet hviezd. Nemôžem povedať, že by film nemal problémy, no k tomu sa dostaneme. Povedzme si v prvom rade tie pozitíva filmu. V prvom rade má absolútne vynikajúcu vianočnú atmosféru. Už len úvod nám ju dobre navnadí. Samozrejme, že sa to nezaobíde bez nejakých klišé, no zase to vytvára konflikt na to, aby sme sa mohli posunúť ďalej. Decká sú v tomto filme veľmi schopné a dávajú do toho skutočne všetko čo môžu. No kto je tu podľa mňa kráľom celého filmu a vzal si všetku pozornosť pre seba je Kurt Russell, ktorý priniesol úplne nového Santa Clausa. A musím povedať, že je to jeden z najlepších Santov, čo som za posledné roky videl. Je energický, je náladový, je vtipný a pritom sa nebráni aj nejakým tým lumpárnam. To je skvelé vidieť. Plus mám pocit, že do tejto role schválne zarástol. Pôsobí absolútne prirodzene a užíval som si ho každý moment. A dokonca zariadi aj Vianočný koncert v base. A je to sranda. A práve ten humor tento film robí skvelým. A akcia. Občas to musí mať nejaké to klišé, ktoré to trošku vie zakopať a miestami vieme odhadnúť, čo sa stane, no nepôsobí to vyslovene rušivo, aby som teraz film nejakým spôsobom zakopal. Animácie elfov je trošku iná story. Je to lacnejšie spracované, no mohli sa s tým viac vyhrať. Tak ako skutočne vyzerá všetko ostatné, tak elfovia moc nie. Ale to sú pre mňa detaily, ktoré môžem vyčítať. Osobne by som mal asi to reálne hodnotenie dať nižšie, no čaro Vianoc, Kurt Russell a ten humor ma natoľko pozitívne naladili, že tomu ten jeden bod navyše pridám a preto bude výsledné hodnotenie o niečo lepšie. Ak chcete vidieť energický Vianočný film, ktorý vie byť vtipný, tak podľa mňa to oceníte. Hodnotenie: A-(24.11.2018)

<< předchozí 1 2 3 4