The Christmas Chronicles

12/24

(pracovní název)

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2018, 104 min

Veľmi príjemné prekvapenie. Po lacno vyzerajúcich vianočných filmoch minulých rokov, Netflix konečne vytiahol A-čkový vianočný film pre celú rodinu. Neodporúčam príliš rozmýšľať, len sa proste nechať baviť. Má to príjemnú vianočnú náladu, akciu, humor a veľké plus v podobe Kurta Russella, ktorý je asi najviac cool Santa, aký sa doteraz vo filme objavil! Myslím, že sa zrodila nová filmová vianočná klasika.(23.11.2018)

Co se týče vánoční televizní zábavy, tak u mě jednoznačně vedou český filmy a pohádky...snad jedinej americkej film, kterej o svátcích rád vidim je Sám doma a ani tenhle film made in USA to nezmění, i když Kurt je velkej sympaťák. Ale ty hodně divný elfové, zpívání ve vězení atd...to už pro mě nejni(8.12.2018)

Moc příjemná vánoční pohoda v čele se Santou, který zásadně nedělá "hohoho" a i přes velkou spotřebu vánočních sušenek zůstává fit. Jistě, že zde najdete hromadu svátečních klišé, ale to děcko ve mě jásalo. Efekty byly povedené (moc se mi líbil způsob doručování dárků) a Kurt Russell jako cool Santa ("Nick")válel. Hlavně ve vězení :)(30.11.2018)

Ten film jde hrozně napůl cesty. Má řadu originálních nápadů a skvělého Santu v energickém podání Kurta Russella, ale vesměs nezajímavou režii a rozbředlé tempo, takže kdykoli příběh na delší dobu odbočí od bodrého fousáče, začíná nudit. Jako nová vánoční výplň to šlape bez problémů, ale zaděláno bylo na mnohem zábavnější jízdu, která tak často neřadí ze sympatické akční rychlosti na obyčejný rodinný neutrál. 60%(4.12.2018)

The Christmas Chronicles je překvapivě zábavnou rodinnou podívanou do času vánočního, která stojí na skvělém Kurtu Russellovi coby "cool" Santovi. Pokud hledáte něco trochu jiného a oddechovějšího na předvánoční večery, pak dál hledat nemusíte. I přes slabší triky a nepříliš originální příběhovou stránku je tenhle kousek dostatečně zábavný na to, abyste mu jeho neduhy rádi odpustili. Pro někoho možná i nová vánoční klasika.(4.12.2018)