Princezna z cukrárny

• USA The Princess Switch (více)

Obyčejná chicagská cukrářka a dáma, která se má stát princeznou, zjistí, že vypadají jako dvojčata. A tak se domluví, že si na Vánoce vymění role. (Netflix)

heyda

Upozorňuju, že na 4 hvězdy to fakt není, ale jelikož jsem očekával totální tragédii, tak mě ten film opravdu mile překvapil. Povedených a milých vánočních filmů je zoufale málo, o to víc tahle příjemně plynoucí pohádka se skvělou Vanessou potěšila. Takže film ukládám na exterák a za rok na Vánoce ho opět vytáhnu :) 70% ()

MoiJe

Veľmi basic zápletka bez prekvapení a akejkoľkvek súvislosti s realitou. Hudgens hrá klasickú Hudgensovskú postavu, nonstop sa usmievajúcu prehnanú milotu. Mužské protejšky sú vo svojich basic roliach celkom fajn, len 8ročné dietko je až prekvapivo málo rozkošné. Ako celok je to nenáročne, primerane dlhé a celkovo feel-good, a oveľa viac od vianočného filmu o výmene princezny asi čakať nemožno, takže všetko v poriadku. ()

Aljak

Ďalšia z množstva nespočetných klasických šablón vianočných "zázračných" rozprávok. Miestami to bolo naozaj neuveriteľne infantilné a naivné, ale nemôžem si pomôcť - sálala z toho naozaj príjemná feeling good energia. Vanessa Hudgens je celkom sympoška, a túto dvojrolu zvládla vcelku fajn. Ale ten príbeh bol naozaj prostoduchý, taká rozprávočka pre vekovú kategóriu 8-12 rokov. Každý vedel ako to celé skončí, takže by bolo obrovské prekvapenie, keby sa táto šablóna skončila inak. Ten záver, ako sa všetci bez problémov ihneď zmierili s tým, že princezná a cukrárka sa vymenili, to je fakt na smiech. Každopádne, hoci sa človek pri tom nenudil, aj tak je to len taký vianočný priemer, bez prekvapenia. ()

BOURQUE

Romantická jednohubka, umiestnená do Vianočného prostredia, ktorá je založená na „zámene osoby“. Pre fanúšikov, ktorí majú radi maximálne zjednodušené romantické príbehy, to nebude veľké sklamanie. V osobe Vanessa Hudgens dokonca nájdu sympatickú hlavnú postavu. Celkovo však jedná o ďalší príliš slabý kúsok Netflixu. Na podobné filmy tu máme Hallmark. P.S.: Ako som sa dozvedel, tak chystajú aj druhé dielo. Ja si osobne myslím, že by to mali nechať. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

Zíza

Vždycky jsem si přála, aby se takový výměna vyřešila tím, že si dva spolu promluví a nedojde k nějakým dramatickým výlevům... jako tady se mi to jakž takž splnilo, ale všichni byli tak sluníčkoví, žádná konverzace vlastně nebyla dotažena do konce, že kromě jejich strany, která zářila velkým plus a úsměvem, se tu nic neukázalo. Ale co čekat od takového vánočního filmu, že? Postavy aby měly víc než jednu povahovou vlastnost?! Aby princ uměl hrát?! Aby to bylo míň přicukříkovaný a víc s příběhem?! Nene, to od toho přece chtít nemůžeme. Vymývačka zářivě vánoční. ()

• Většina filmu se natáčela v Rumunsku ve městě Carei. Na scény ze zámku byl využit zámek Károlyi. (Ganka)