The Princess Switch

Romantický

USA, 2018, 101 min

Intelektuálně značně nenáročná variace klasické záměny je pohodovka, která za cenu jednoho filmu nabízí dva romantické vztahy, které oba bez vážnějších komplikací spějí ke šťastnému konci. Víc romantiky už snad do jednoho filmu narvat nejde, takže kdo hledá vánoční pohodu a relax před obrazovkou, je tu správně. Ostatní budou nejspíš zklamáni, protože tu nenajdou ani velké herecké výkony, ani originální či geniální scénář, zkrátka nic převratného. Jen předvídatelnou pohádku, která se dá bez újmy vidět právě a jen o Vánocích.(20.1.2020)

"The Princess Switch" je reálne presne všetko, čo sľubuje koncept. Je to predvídateľné, je to staré, je to miliónkrát videné a pôsobí to ako film, ktorý sa budúci rok počas času Vianoc objaví na TV DOMA, kde je stvorené pre romantiku. Neviem čo viac k tomu ani dodať. Má to kvality TV filmu, pôsobí to ako TV film, no reálne to je v niektorých aspektoch trošku lepšie. Tak poviem aspoň to. Vanessa Hudgens do toho dáva asi maximum čo môže. A stále vyzerá veľmi dobre. To jej musím uznať. Réžia je celkom okey a tá dvojrola celkom prinesie aj nejaký humor nenudil som sa pri tom nejako moc. Je to vysoko klišé? Áno. Je to predvídateľné od začiatku do konca? Absolútne. Ale na druhú stranu mám pocit, že film to ani nijakým spôsobom neskrýval a ak je to všetko čo človek chce, tak toto nie je najhoršia verzia tejto story. Myslím si, že slovenská rozprávka "Láska Na Vlásku" je oveľa väčšia dávka nudy, než tento film. Takže ak je to vaša šálka kávy, pokojne si to čeknite. Možno si v tom niečo nájdete. Hodnotenie: B-(1.1.2019)

• Aljak

Ďalšia z množstva nespočetných klasických šablón vianočných "zázračných" rozprávok. Miestami to bolo naozaj neuveriteľne infantilné a naivné, ale nemôžem si pomôcť - sálala z toho naozaj príjemná feeling good energia. Vanessa Hudgens je celkom sympoška, a túto dvojrolu zvládla vcelku fajn. Ale ten príbeh bol naozaj prostoduchý, taká rozprávočka pre vekovú kategóriu 8-12 rokov. Každý vedel ako to celé skončí, takže by bolo obrovské prekvapenie, keby sa táto šablóna skončila inak. Ten záver, ako sa všetci bez problémov ihneď zmierili s tým, že princezná a cukrárka sa vymenili, to je fakt na smiech. Každopádne, hoci sa človek pri tom nenudil, aj tak je to len taký vianočný priemer, bez prekvapenia.(31.3.2019)

Přesně víte co se stane, ale takhle před Vánoci a s těhotenskejma hormonama, mě tenhle film mile potěšil a rozněžnil. Děj je absolutně předvídatelný a od prvního momentu vlastně přesně víte, co se bude dít a jak to všechno skončí a celé se to odehrává v kýčovitých vánočních kulisách, ale za mě odpočinkový film na jedničku.(13.11.2019)

• haWranka

Definujte si sami pro sebe “kýč”. Hotovo? Tak to je přesně tenhle film. Kýčovitý kýč od začátku do konce. A ono by mi to ani nevadilo, protože hlavní hrdinové byli celkem sympaťáci a našlo se i pár fajn momentů. Bohužel to definitivně zazdil ten konec... Jak to dopadne, to bylo jasné od začátku. Ale tvůrci se asi trochu moc našňupali cukru a přepískli to.(20.11.2018)