poster

Přílivová vlna (TV film)

 • USA

  Tidal Wave: No Escape

 • Slovensko

  Prílivová vlna

 • Slovensko

  Smrtiaci príliv

Drama

USA, 1997, 87 min

Režie:

George Miller

Scénář:

George Malko

Kamera:

Mark Irwin

Hudba:

Bruce Rowland

Producenti:

J. Boyce Harman Jr.

Střih:

Corky Ehlers

Scénografie:

Peter Jamison

Kostýmy:

Lynette Bernay
(další profese)
 • complex
  odpad!

  tak toto je úplne blato film... od scenára, ktorý je naozaj katastrofálny (za víkend by som napísal asi lepší) po neschopnú réžiu a dementný výkon hercov... fakt to je skôr do plaču, ako môžu dať televízne spoločnosti peniaze za tento film... toto by mala dať televízna spoločnosť skôr zákaz vysielať...(8.6.2011)

 • Renton
  *

  Dosti blbej scénář a opravdu trapné triky. Nejvíc mě dostalo, když se na motorovém člunu rozjeli proti valící se tsunami a úspěšně jí projely a ona potom o pár desítek metrů dál odhodila na pobřeží parník podobný Titaniku.. Bohužel, všichni po prosinci 2004 víme co tsunami dokáže...(27.3.2005)

 • woody
  odpad!

  Neskutečná televizní slátanina na kterou bych si jako fanoušek katastrofických filmů přál co nejrychleji zapomenout.Ale nejde to! Kdo totiž viděl parník vytvořený na tom nejsprostším počítačovém programu hozený mezi městečko ze stavebnice Merkur ten už nebude spát.Už jenom ten ústřední nápad paní scénáristky Tedi Sarafianové (pozor na ni! stojí i za takovým skvostem jako je kultovní hovadina Tank Girl) o držiteli nobelovy ceny, který rozjíždí pátrání za viníkem vlny tsunami zavání logikou asi tolik jako nejzapadlejší kout Hlavního nádraží.Režisér iluzi katastrofy vyvolává hořícím domkem, rozbitými skleničkami, rozházenými stoly a lehatky a deštníky na pláži - toť vše.Někomu to stačí ale pro ostatní je to k smíchu a vidí omezenost televizního rozpočtu.O tricích škoda mluvit, herci jsou ta nejhroznější šmíra jakou jde najít a ten závěr: Šílenec, který má centrum v motelu za pomoci "ňoutbůku" odpálí dvě atomové rakety, které do sebe mají narazit na mělčině, vyvolat tak obrovský otřes a způsobit vlnu tsunami, která zničí Kalifornii a požaduje jeden milion dolarů aby tak neudělal( tady jsem očekával smích jako v Austinu Powersovi, bohužel se tak nestalo).Nositel Nobelovy ceny( Corbin Bernsen hrající i v takovém šlágru jakým je Atomové tornádo) šílence za pomoci sličné policistky zneškodní, bomby "vypne" a konec! S úžasem hledím na obrazovku a musím si uvědomit čím že jsem to nechtěně zabil sobotní odpoledne...(13.1.2005)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Vlny patrně spolkly většinu rozpočtu, takže nezbyl ani dolárek pro kontrolora logiky a triky made in koleno mi občas působily záchvaty smíchu. Alespoň to odhalování původu vln přineslo trochu symbolického napětí a tak přes veškerou snahu nedokáži být z viděného zhnusen tak upřímně, jako většina zdejších diváků.(10.10.2011)

 • Jocho
  *

  Takže veci sa majú takto: Nobelovkou ovenčený vedec sa premáva v dovolenkovej havajskej košeli v snahe očistiť svoje meno. Všetko totiž ukazuje na to, že chlapcovi nestačili peniaze z vedeckého grantu (a skutočne slušná cena za Nobelovku) a rozhodol sa sám doma na kolene zbúchať zopár jadrových hlavíc ovládaných jeho cenou ovenčeným (navádzacím, podvodným, whatever...) systémom. Za pätami má neustále mestskú políciu, ktorá sa ho pokúša chytiť čoby zločinca, akého zem ešte nenosila a pomimo sa pokúša zastaviť ďalšie a ďalšie jadrové rachejtle, polovicu filmu vypúšťané nevedno odkiaľ. No áno, kto by si aj všimol loďku s figurínou uprostred ničoho, že. A tak sa všetci naháňajú a naháňajú, chvíľu sa skrývajú, potom zastrelia jedného zbytočného černocha (to až po r.98 sa začali hrdinovia čiernej pleti šetriť, pravda?) a nakoniec sa zistí, že je za tým jeden zo štyroch hlavných hrdinov. Hurá. A možno to tak neskončilo, neviem. Zapol som ho v tretine a zobudil na titulky, škoda. Keď sa tam už toľko rozprávalo o tých tsunami, chcel som jednu aspoň zazrieť.(8.6.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace