Snímek Eternals představí zcela nový tým superhrdinů filmového vesmíru Studií Marvel. Epický příběh se odehrává tisíce let a sleduje skupinu nesmrtelných hrdinů, kteří jsou nuceni vystoupit ze stínů, aby se opětovně spojili proti nejstaršímu nepříteli lidstva, Deviantům. Film má vynikající herecké obsazení. Richard Madden exceluje jako všemocný Ikaris, Gemma Chanová hraje lidstvo milující Sersi, Kumail Nanjiani je kosmickou silou poháněný Kingo, Lauren Ridloffová je superrychlá Makkari, Brian Tyree Henry je inteligentní vynálezce Phastos, Salma Hayeková hraje moudrou duchovní vůdkyni Ajak, Lia McHughová je věčně mladá a přitom prastará Sprite, Don Lee je mocný Gilgamesh, Barry Keoghan je odměřený samotář Druig a Angelina Jolie je divoká bojovnice Thena. Kit Harington hraje Dana Whitmana. (Falcon)

Fr

„SE ZEMÍ SE NĚCO DĚJE, MUSÍME NAJÍT OSTATNÍ …“   Po svižným úvodu přichází nuda. ETERNALS jako nejstarší hrdinové – v podstatě Bohové na zeměkouli, působěj jako partička filozofujících a bezemočních … možná superhrdinů, ale… Už hodinu před koncem vím, že je to nejhorší Marvelovka. Ne provedením, ale zajímavostí postav, dějem, emocema. Furt něco řešej, pohrávaj si s mysteriózníma myšlenkama, filozofujou a hovno z toho. Zlatá Wonder Woman. Česko (či jak si máme říkat?) se mělo přidal k zemím „Středního východu“ a zákázat distribuci. A Chloé Zhao ať si točí ty svý nezávislý dramata a filmy pro „mainstream“ nechá jinejm.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiksy, ve kterejch figurujou ETERNALS a který začal Jack Kirby publikovat v roce 1976, neznám. 2.) Potěší mě vidět, jak se zachází s deviantama (bohužel s velkým „D“).  ///  Thx za titule „Vojtěch Kostiha“ a „robilad21“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

verbal

Největší školní jídelna pro lobotomy nepřekvapivě uklohnila další furtdokolovou univerzální hnědou omáčku dle osvědčeného receptu: Hoďte do hrnce genderově vyváženou a řádně multukulti partičku oelasťákovaných svištivých Superbukev, zalijte třemi prdelemi patosu, přihoďte tunu wykydpedické filosofie pro přitroublé slabikovače povrchních existenciálních mouder, důkladně promíchejte neomarxistickým mentorováním a tři hodiny duste až do úplného znudění s pár škaredými anemickými animáky a hlavně s tím „strašlivým“ instantním kosmickým bubuzlem, tentokrát opět v podobě Disepšnů z planety Nekulturního potrata v galaxii Neurovegetativních vymaštěnců.  Finální břečku přibarvěte hovnem, ozdobte nadšeně uslintaným downím hýkáním a podávejte se zaujatě přikousnutým jazykem. Nutriční hodnota – nula, kalorická hodnota – naprosto vyvážená pro vyžrané slaboduché děti, vedlejší účinky – rakovina vkusu a mentální degenerace. Ale u výdejního okýnka lačná fronta a všichni jedlíci blaženě hlasitě pomlaskávají, až jim to cáká ven přes rozštěpy, a těší se na nášup. Bude zase UHO. ()

Douglas

ETERNALS ve mně vyvolávají značně rozporuplné pocity. Na jedné straně plně respektuji některé aspekty jejich stylové i vyprávěcí výstavby. Překvapivě přehledně inscenuje jednotlivé větší akce i několik paralelně probíhajících linií, obratně pracuje s průběžným dávkováním informací ve velmi dlouhém i velmi krátkém trvání příběhů, funkčně propojuje detektivku a mytické vzorce. Na druhé straně mě ovšem iritují svým fikčním světem, příběhem i tematickým uchopením. Motivy nezávislé kinematografie, banální odkazy na kulturní dějiny a házení mnoha tisíci let tam i zpět, aniž by to bylo možné na charakterizaci a jednání postav jakkoli rozpoznat, dělají z ETERNALS ve spojení se superhrdinskými schématy ne onen údajně serióznější a dospělejší film... nýbrž jen přiblblý kýč, který je paradoxně mnohem infantilnější než všechny dosavadní marvelovky. O něco detailněji to vysvětluji na Poznámkách. ()

J*A*S*M

Eternals mě před premiérou nechávali zcela chladným, ale nakonec je to překvapivě po dlouhé době celovečerní film z MCU, který mi přijde aspoň něčím zajímavý. Jednak už ten motiv mimozemských bytostí, které po tisíciletí dohlíží na vývoj lidstva a propisují se do různých bájí a legend, je prostě chytlavý, a rád bych něco takového viděl zpracováno seriózně mimo MCU. A za druhé se mi líbí, že konflikt, na kterém Eternals stojí, se odvíjí v morálně dost ambivalentních tónech, to v tomhle filmovém vesmíru není vůbec zvykem. Víc mě bavlo, když postavy ta dilemata řešily, diskutovaly o nich, než když si pak dávaly do držky s CGI potvorami nebo samy mezi sebou. Ale i akční scény patří spíš k těm lepším, co jsou k vidění. ()

Enšpígl

Hned na začáku si má brada zahrála na výtah, který byl přivolán směrem dolů, protože ta akční filmové kouzla byla plná nápadů a fantazie i dynamiky. Jenže pak nevím co se stalo, ale začalo se žvatlat a žvatlat a žvatlat a místo Marvel hitu jsem si připadal jak na sjezdu ÚV KSČ. Úplně pomíjím fakt, že drtivá většina postav jsou i přes velkou stopáž totálně plochý, tedy když nepočítám že jsou ve filmu všechny orinetace, rasy a barvy aby se splnilo to hlavní co doba žádá a nikdo se necítil diskriminován, tedy až na diváka a to rovněž bez ohledu na cokoli. Vůbec nepochopím proč tvůrci nešli po cestě kteoru zvolili první půlhodinu a pak tedy i v závěru předvedli, že filmy dělat umí a že se dá vyprávět a akčnit současně a paradoxně poprvé ve filmu přišla na řadu i jakási prokreslnost hlavních postav. Film je u mě na hraně mezi ** a *** , ale když to sečtu a odešlu a vydělím nudný pasáže, politickou vypočítavost z hlediska postav a nápaditost, spíš půjdu ke dvěma. ()

Malarkey

Asi občas není od věci jít do kina na film a mít od něj minimální očekávání. O Eternals jsem toho totiž slyšel hodně, nejvíc asi to, že je poplatný době. Že podporuje menšiny, že je zviditelňuje, že je tu první gay superhrdina a bůhví co ještě. No, pak to všechno začalo. Úvodní intro bylo jak nějaká drahá reklama na dokonalého člověka z nějaké sekty, nad čímž jsem teda hodně kroutil hlavou a bál se, že v kině těch 150 minut nevydržím. Jenže stačilo přežít prvních deset minut a pak se rozjel naprosto nádherný příběh. Tak krásný, že na konci mi bylo, jako když jsem poprvé viděl Strážce galaxie. Něco, totálně odlišného, co do současného Marvel univerza vůbec nezapadá. Naprosto odlišní herci, které byste si jako superhrdiny nikdy nedokázali představit. Humor od dua Kumail - Dong-seok, který je natolik odlišný, ale ve skrze neskutečně zábavný, že byste ze začátku nevěřili, jak Vás v průběhu filmu tak upřímně pobaví. No a nakonec prostředí a kopa filozofických témat, která by Vás ani nenapadla vyslovit. Scénář filmu dokázal, že komiksový film může být i něco víc, než jen zábava. To propojení Eternals s planetou Zemí mi přišlo tak dokonalé, že jsem na konci zíral v němém úžasu. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $164,844,673║ Tržby Celosvetovo $401,872,560▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Čakal som určite ďaleko väčší paškvíl a lá Marvel pod taktovkou artovej Chloe Zhao ale dobre šablóna ako lusk splnená... Postavy prevažne stráviteľné, vážnejší tón v norme, triky a akcia prevažne sype dobre.... Chceme byť ale nadmieru moderný, tak tam drbneme rodinku dvoch príjemný buzíkov s dieťaťom a jeje a v takomto type filmu sa to hodí fakt hovadsky a hlavne keď si v peknom detailnom zábere dajú pusinku na rozlučku. To už ako všetkým musí vyhrávať, takto neustále kurviť seriály a filmy s takouto propagandou ako že normálneho života.     /65%/ ()

MrHlad

Marvel sliboval trochu jinou komiksovku a to taky dodal. A já teď, hodinu po odchodu z kina, nevím, jestli je to dobře. Eternals jsou hodně ambiciózní podívaná, ale možná až příliš, protože se pokouší řešit spoustu témat na malém prostoru a navíc s desítkou hrdinů. Takže obvykle není moc čas meditovat nad vírou, osudovostí, mytologiemi, náboženstvím a zodpovědností. I přes 160 minut je to nakonec svým způsobem osekané.  Na druhou stranu ten ksicht nové marvelovky je opravdu výrazně jiný, Eternals se ani moc nepokouší odkazovat se na ostatní superhrdiny (místo toho si dělají srandu z DC) a sebevědomě kráčí po vlastní cestě a dost jiným směrem. Fakt teď nevím, jestli je ta cesta správná. Chloé Zhao zvládá akci a všechny atrakce s přehledem, ale od začátku evidentně točila ambicióznější film, který má být začátkem něčeho většího. A zároveň v něm musela řešit tolik věcí, že to prostě bez kompromisů a zkratek nešlo. Zatím řeknu, že spíš než vyloženě dobří jsou Eternals zajímaví. Zajímaví jsou však hodně.  ()

Toren

7,5/10. Ale jo! Tady se ukazuje, že když Marvel chce, tak to opravdu jde. Chloé Zhao zřejmě měla mnohem volnější ruku než předchozí tvůrci a na nové vesmírné týmovce se to podepisuje náramně. Postavy jdou více do hloubky, projevují několik spekter emocí a hlavně přemýšlí nad tím - co vlastně dělají a jestli je to dobře. Palčivějších otázek a náčrtů o existenci samotného života tu najdeme mnohem více, stejně jako osobitějšího rámování a táhlejších záběrů bez dialogů... je to vlastně v tomhle kolosu jménem MCU hrozně osvěžující a člověk tomu chce každou minutu fandit. Jenže i přes bohatší stopáž se témata rozebírají spíše povrchově a není tu paradoxně tolik prostoru ke komplexnějšímu rozvinutí. Ale snaha se cení. Tentokrát tu totiž nemáme jen bandu sympatických postav (a že jich je!) a řemeslně dobře odvedenou akci (potyčka v lese!) protkanou typickým MCU humorem (tady bych stále ubíral)... tentokrát má film i silnou myšlenku, srdce a chuť vyskočit ze zavedené šablony. Snad se to v budoucnu ještě vykřeše k dokonalosti - našlápnuto je příjemně! Více ZDE! ()

Rimsy

Celovesmírným měřítkem nejrozmáchlejší, vztahovým propletencem možná nejmelodramatičtější – Eternals jsou zřejmě nejpodivnější marvelovkou plnou rozporů. Tradiční atributy komiksových týmovek jako postupné skládání party, hromadné bitky a samozřejmě ani humorné špičkování nechybí; prim však hraje množství načrtnutých témat, které se ne vždy daří dohrát do uspokojivého závěru. Původ a vývoj lidstva napříč milénii, důležitost náboženství, klimatické hrozby – to vše se naťukne v příběhu, kde však stejně jde primárně o sílu lásky a přátelství. Chloé Zhao si ukousla možná až moc velký krajíc, ale rozhodně se ho pokusila sežvýkat důstojně. Škoda přemíry vysvětlování a snahy pojmout (bez přehánění) vše, co se ve vesmíru děje, kvůli čemuž stopáž zbytečně bobtná. Osobně si tohoto experimentálního pokusu vlastně cením, ale zmatené a ambivalentní reakce zcela chápu. Eternals jsou těžko uchopitelní a marketovatelní, spíše podnětní nežli vyloženě zábavní či spektakulární. ()

EvilPhoEniX

Marvel rozjíždí nový příběh, nové postavy a nové dobrodružství a není to vyloženě špatné, ale po Avengers mi příjde, že Marvel slábne a DC naopak sílí. ( Suicide Squad je pořád jeden z adeptů na film roku) a příští rok nepochybuji o tom, že o první místo bude bojovat Batman.Eternals je tak trochu nezvyklá Marvelovka otázkou však je, vydává se Marvel vůbec tím správným směrem? Eternals představí několik hrdinů, kde po skončení si nepamatujete jméno ani jednoho z nich, dále mě už unavuje, že všechny nové postavy mají jen jiný vzhled, kostým, ale pořád stejné či podobné schopnosti, v Anime či ve hrách má člověk tolik zajímavých možností, že se tady ve srovnání jako divák cítím trochu ochuzen.Chloe Zhao jsem nevěřil, protože někdo kdo natočil film, který nikdy v životě nechci vidět ve mně důvěru příliš nebudí, ve výsledku jsem to čekal o chlup horší, občas přišel nějaký fór byť na Marvel poměry je ho zde asi nejméně, akce zde není moc a zároveň příliš nestrhne, je to takový neurážející standart téměř v každém ohledu. Ten film vyloženě neurazí, ale zároveň v ničem nevyniká a svým tempem místy působí doslova Eternal. Kdybych měl něco vypichnout, tak určitě působivé historické flashbacky a docela překvapivý bodycount, ale to mi na vyšší hodnocení nestačí, kor když ani po zhlédnutí netuším, kdo vlastně byl hlavní hrdina.Znova to vidět nemusím, ale kina víceméně nelituji.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 3/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 6/10. ()

Pethushka

Slečna hlásí, že Eternals u nás diváky netáhnou, ve velkém sále je nás nakonec rovných sedm. Načasování premiéry bohužel nebylo nejšťastnější, a konkurence s tím nemá co dělat. Ale o tomhle tady mluvit nechci, pojďme k filmu. Nemyslím si, že by mě kdy Marvel takhle znudil a zklamal. Nerozumím potřebě dělat z filmu něco, pro co si typický divák rozhodně nepřišel. Nač se snažit o hloubku, když postavy mají tak jednoduché charaktery? To mi tam radši pošlete pár oblud navíc a vyberte příště víc cool týpky. Tyhle pokusy se mi nelíbí. Z postav se mi asi nejvíc zamlouvat Kumail a jeho kameraman, ten mě aspoň dvakrát pobavil. Na Ma Dong-seoka jsem se těšila, ale stejně ho mám o dost radši, když i trochu hraje. Jestli chcete akci a emoce, běžte radši na Bonda, ten je super hrdina. ()

xxmartinxx

Sice v téhle fázi považuju oceňování Marvelovek za morální pochybení a odpornou perverzi, ale všude musí být nějaké výjimky. Eternals jsou velmi ambiciózní, rozhodně ne zcela úspěšné ve všem, co by chtěli a potřebovali, ale pořád je oceňuju v té ambici. Rozhodně je hodnotnější film, který částečně selhává ve své snaze, než pitomost typu No Way Home. 3 a 1/2 ()

Eliott

Když jsem prvně shlédl trailer, zasmál jsem se a neočekával nic jiného než další politicky korektní zrůdnost. To čehož jsem se obával nejvíce, však překvapivě příliš nevadilo. Nakonec to vůbec nebylo tak špatné. Bylo to vtipné a vcelku dobře akčně provedené. Nicméně tomu zcela nepochopitelná překombinovanost brání, aby to mohlo slavit nějaký větší úspěch (ale to už je pravděpodobně chyba předlohy). Nemluvě o tom, že byl příběh zcela všední a spíše zbytečný. MCU tímto rozhodně nebyl nijak pozitivně obohacen a spíše to celku vší nedomyšleností hodně uškodilo. 53% PS: Z hrdinů nejvíce zapůsobila Thena a celkem mě popudilo, jak bezostyšně byl napodoben Superman od DC. ()

dO_od

// Chloé Zhao natočila citlivý rodinný drama, které jako bonus vypráví de facto origin různých bohů (hence ta diverzita) a zároveň origin lidstva jako takového, až po jeho předem plánovaný zánik. Akce je epická, postavy do poslední nesmírně sympatické, zároveň prokreslené, každá si projde svým dějovým obloukem, někdo víc, někdo míň, a záporák tentokrát absentující, protože zlo v tomhle filmu není definované. Všichni mají pravdu, všichni si mohou své prostředky nějak ospravedlnit, a jejich následný střet je na filmu to nejlepší. Není to bez chyb, jak ho mám rád, tak tady byl Harrington fakt navíc, stopáž by se dala ořezat, ale komiksy to uctívá parádně, MCU to otevírá směrem, který je rozhodně vítaný, a hlavně je to to, co většina z nás dlouhé roky chtěla. Něco nového. Sem s tím. 8/10 ()

NinadeL

Je fajn, že i v Marvelu najdeme Dänikena. V rámci MCU začínám být hodně vybíravá, všechny seriály opravdu vidět nepotřebuju, ale tenhle film mi udělal radost. Hlavně rekonstrukce Ištařiny brány. Pokud by si někdo chtěl dočíst komiks na téma Eternals v češtině od Gaimana, nechť hledá v Ultimátním komiksovém kompletu č. 45 pod názvem Věční. ()

3DD!3

Ohromující měřítko, akce s překrásnými exteriéry a rozmáchlý příběh o ničem menším než je zdůvodnění pokračování naší existence ve vesmíru. Věční jsou netradiční rodinná týmovka odehrávající se v rozpětí asi 7000 let během jednoho podivného těhotenství. Zhao vtiskla Marvelu vážnou tvář, přinesla silná témata a dovedla vše do uspokojivého konce, který slibuje v mnoha dalších filmech velké věci. Herci jsou dobře vybraní, typově vhodní a i když je inkluze do očí bijící a budí otázky, proč... dá se přehlédnout i zdůvodnit jako nutná úlitba novinářům protože příběhu spíše bere než přidává. Zeptáme se Ajak co a jak... ()

Botič

Blockbuster s poselstvím a silně bušícím srdcem, kterému snad i ta nálepka MARVEL tak trochu škodí. Nádherný historický výlet napříč tisíciletími stojící na dialozích mezi hodně různorodou skupinkou hrdinů. Jsem zvědavý, jak se na tuhle fázi bude nahlížet zpětně. Zda jako na snadno rozbitelnou, jako stolek z podzimní kolekce IKEA, a nebo jako na silnou páteř pro další vývoj MARVEL universa. Já svůj tip mám. ()