poster

The Eternals

Akční / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2020

Režie:

Chloé Zhao

Předloha:

Jack Kirby (komiks)

Producenti:

Kevin Feige
(další profese)

Zajímavosti k filmu (8)

  • - Základy Marvel Universa vznikali v 60. letech minulého století, které vytvořilo legendární duo Jack Kirby a Stan Lee. Marvel se pod vedením Martina Goodmana dostal do problémů a započal výprodej práv na postavy (proto teď Marvel Studios nepatří Spiderman, Namor anebo Man-thing). Kirby opustil potápějící se loď a vydal se na palubu DC. S sebou si vzal Asgarďany a nový námět na New Gods (Eternals jsou v podstatě marvelovským ekvivalentem New Gods). Pro DC tento nápad rozvinul a vyvrcholil ve Four World Saga s postavami jako Darkseid, Apokolips či Mother Boxes. Po odchodu Goodmana z Marvelu v roce 1976 se vrátill Kirby zpět, aby mohl pokračovat v práci tam, kde ji započal. (3T)

  • - Věčný, který je vůdcem na Eternals na planetě Zemi, nosí titul Prime Eternal, případně Prime One. Může tohoto titulu dosáhnout pokrevně či v souboji v tzv. Hall of Eternal Judgement, což lze přeložit jako Síň Věčného Soudu. Prime One může stvořit Modrý plamen a tím iniciovat rituál zvaný Uni-Mind. (3T)

  • - Jack Kirby se při vymýšlení komiksu inspiroval řeckou mytologií, a tak kromě Asgarďanů žijou v marvelovském světě i Olympiané či Atlaňtané. (3T)

  • - Věční žili na Titánu, jehož zkázu jsme mohli vidět v Avengers: Infinity War (2018). O ten v komiksové minulosti válčil Kronos s Uranem. Poražený Uran odešel do exilu a zkolonizoval planetu, kterou pojmenoval po sobě, tedy Uran. Někteří jako Ikaris, Makkari, Sersi, Ajak, Domo, Druig či Thena žíjí/žili na Modré planetě. (3T)

  • - Vedle Eternals a Celestials vidíme ve filmu také Deviants. Zatímco Eternals mají božskou moc a jsou fyzicky přitažliví, Devianti jsou slizcí, ale inteligentní. Když lidstvo obývalo jeskyně, oni používali technologie pro genetické inženýrství. Jejich stát se jmenuje Lemuria a nachází se v Pacifiku. (3T)

  • - Kameny nekonečna vytvořili Celestials, často označování jako „vesmírní bohové“. Průměrný jedinec této humanoidní rasy měří 610 metrů a váží 260 tun, což není vše. Čerpají energii z hyperprostoru a jsou v podstatě nezničitelní. Vyjímečně jsou zranění a v tomto případě se projeví jejich schopnost okamžité regenerace. Dle Thanose jsou silou srovnatelní s Galactusem. (3T)

  • - Eternálové mají široké spektrum superschopností jako je nadlidská síla, levitace, teleportace, čtení myšlenek, vytváření iluzí, přetváření tvaru či složení hmoty, generace silových polí, konsenzivní výbuchy tepla či oslepující záblesky energie. Každý Věčný se specializuje a rozvíjí jednu či více schopností. (3T)

  • - Eternálové, česky Věční, jsou vesmírná humanoidní rasa, kterou vymyslel a nakreslil Jack Kirby. První komiks vyšel v červenci 1976. (3T)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace