poster

3000 nocí

 • Palestina

  3000 Layla

 • Francie

  3000 nuits

 • anglický

  3000 Nights

 • ruský

  3000 ночей

  (festivalový název)

Drama

Palestina / Francie / Jordánsko / Libanon, 2015, 103 min

Režie:

Mai Masri

Scénář:

Mai Masri

Kamera:

Gilles Porte

Producenti:

Sabine Sidawi-Hamdan

Zvuk:

Rana Eid

Scénografie:

Hussein Baydoun

Kostýmy:

Hamada Atallah
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marze
  ***

  Klasický vězeňský asi nízkorozpočtový film s ženskými hrdinkami. Děj obsáhne název filmu. Asi festivalový objížděč a zbytnělou stopáží. Člověk má pocit, že by takovýhle scénář napsal jako diplomku na nějaké filmové škole.(20.11.2017)

 • zigy
  **

  Palestinská kinematografie? Nedělal jsem si iluze a nebyl jsem bohužel vyveden z omylu. Podprůměrná režie i scénář. Vše zachraňuje působivý příběh matky, která musí vychovávat dítě ve vězení a pak jí dítě seberou. Hraje se na city, hodně v závěru. Očekávaný konec, pěkně natočený. Když už zmiňují počty chudáků Palestinců v base, pak by taky měli dodat, za co tam sedí....konflikt viděný z jedné strany barikády....(10.11.2017)

 • Malarkey
  ****

  Jestli je nějaký film vysloveně politický, tak je to tenhle kousek s názvem 3000 nocí. Osobně by mě totiž opravdu hodně zajímalo, jak se ke skutečnosti, kterou tento film vypráví, postavili samotní Izraelci. Mně osobně by bylo hodně trapně za svůj národ. Tento film totiž vypráví příběh jedné palestinské učitelky, která, nejen, ale obzvlášť, kvůli svému vyznání skončí ve vězení s vrahy a násilníky a snaží se v něm doslova přežít. O to horší je, že ono vězení není oprávněné, ale čistě politicky falešné, což je humus nejvyšší a ukazuje to, jací lidé mezi námi stále žijí. Bylo mi z filmu děsně smutně, protože ukazuje to, co se na palestinské hranici děje. A i když věřím, že Izraelci budou mít tisíc argumentů proč tomu tak je, tak tento příběh si za rámeček nedají.(17.5.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace