Naše poslední tango

Ein letzter Tango

• angličtina

Our Last Tango

Dokumentární

Argentina / Německo, 2015, 85 min (Alternativní: 81 min)

German Kral

Argentinské tango je pojem, který se dostal i ke mně, ale to je tak asi všechno. Pěkně videoklipově odvyprávěný dokument o zřejmě nejslavnějším tanečním páru tohoto stylu je přístupný i pro taneční antitalenty. Zaujaly mne i hrané scény, ve kterých současná protagonistka koučovala mladé tanečníky, kteří ztvárňovali její mládí (a zejména představitelka její mladé verze Ayelén Álvarez Miño je opravdu nádherná – však ji vidíte i nahoře na plakátu).(17.2.2021)

Jak se vám bude film líbit bude záležet, jaké máte představy o proporcích ukázek tance tanga z osmdesátek a zbytku. Pro mě byly ukázky zdánlivě nekonečně, ale na druhou stranu jsem chtěl dokument, který nevyžaduje plné soustředění. Je zde mnoho intimních pohledů do osobních životů obou tanečníků. Jejich nekonečný konflikt.Časem dokument ztratí spád a je z toho takový druh soap-opery flashbacků. Nejsilnější chvíle jsou dramatické erotické choreografie od Jo Heim a Flix Monti. Můj celkový dojem je, že životy obou hrdinů jsou takové hořkosladké s tunelovým viděním světa jen přes tango. Což také vysvětluje proč Regová nikdy neměla děti, i když neplodná nebyla. Současným tanečnicím tanga dává radu , aby měly děti dokud jsou mladé, protože tango klidně čtyři roky počká a pak už je pozdě.(30.5.2020)

Najlepší hraný dokument, čo som kedy videl. Naozaj. Chcem to vidieť znovu a znovu! (10. hodnotenie = 82 %)(3.1.2017)

María je skvělá vypravěčka, průvodkyně. Osobnost. A samozřejmě i tanečnice.(20.2.2021)

Nejlepší příběhy jsou životní příběhy ...(29.12.2016)