Dramatický životný príbeh zakladateľky legendárneho módneho časopisu Burda... Nemecko je po 2. svetovej vojne v ruinách, ale Aenne Burdová sníva o tom, že ženám opäť prinesie stratenú eleganciu a ženskosť, ktorá však bude prispôsobená novým pomerom. Jej sen má podobu časopisu, ktorý by prinášal vzory, strihy a tipy na to, aby si každá žena mohla doma ušiť praktické a vkusné oblečenie. Aennin manžel, úspešný vydavateľ Franz Burda však o jej nápade nechce nič počuť. Aenne sa však nevzdáva  a je rozhodnutá nenechať sa v ceste za svojim cieľom zastaviť... (RTVS)

laik_60

film bol pre mňa príliš jednoduchý, príliš "tuctový životopis", kde prím hrala manželská kríza Aenne Burdovej. ()

rigby

Sice z toho silně čpí televizní účelovost, ale ještě je to v mezích a dívat se na to dá. Nicméně se jedná o hodně nevyvážený dvojfilm, kde silná místa střídají naprosto slabá. Ani v uchopení života hlavní hrdinky se autoři moc neodvázali. Jednou se to vidět dá, podruhé už bych to znovu neskousl. ()

NikiVai

Tato dvoudílná televizní záležitost mě fakt bavila. Hlavně proto, že mi jednoduše a pohodově představila velmi zajímavou ženu. ()