Hollywood in Vienna 2018: The World of Hans Zimmer

(koncert)

Celosvětově známý skladatel filmové hudby Hans Zimmer přijel se svým týmem 19. října 2018 do Rakouska na festival (Hollywood in Vienna) ukázat své nejlepší hudební motivy ze slavných snímků jako Piráti z Karibiku (2007), Lví Král (1994), Počátek (2010), Gladiátor (2000), Kung-fu Panda (2008) a spousty dalších. Nyní vychází tento úžasný koncert na CD, DVD a Blu-ray, kde je postaráno o špičkový obraz a zvuk a o hlavně kouzelně ohromující zážitek, na který člověk jen tak nezapomene. (HanzoBureshi)

aannemer

Dávám pět hvěz už ve třinácté minutě koncertu, neboť začíná zpívat Lisa Gerrard. Paní zpěvačka sice svou postavou poněkud připomíná kredenc (z koncertu Dead Can Dance v praze v roce 1995 si ji pamatuji dost jinak), ale její hlas lety neochabl a dokonce bych řekl, že dozrál. Je to nádherný zážitek pro každého milovníka filmové hudby. ()

Yoss

Úžasné verzie skladieb Hansa Zimmera, ktoré odohrali aj za jeho prítomnosti, keďže si preberal vo Viedni cenu za celoživotné dielo. Medzi muzikantami v orchestri nechýba ani slovenské zastúpenie v podobe klaviristu Františka Jánosku. ()

Torgal

Excelentný koncertný záznam v ktorom sa snúbi stopercentná profesionalita všetkých zúčastnených (nielen hudobníkov, ale aj ľudí z filmového štábu) s vášňou a srdcom, ktoré do tohto vystúpenia vložili. Prítomnosť samotného maestra je už len čerešnička na torte. Oceňujem aj výber skladieb, ktorý je veľmi pestrý a obsahuje mnoho menej známych, no pritom vynikajúcich skladieb (i keď v strede koncertu sa dalo nájsť a pár kúskov, ktoré ma za srdce tak nechytili). Špeciálny bonus pre slovenského diváka je účasť klaviristu Františka Jánošku. 9+/10 ()