poster

Cenzor (festivalový název)

 • Turecko

  Görülmüstür

 • anglický

  Passed by Censor

Drama

Turecko / Německo / Francie, 2018, 95 min

Scénář:

Serhat Karaaslan

Kamera:

Meryem Yavuz

Střih:

Ali Aga
(další profese)
 • Nekrosef
  ****

  Už z popisu filmu jsem byl zvědavý, co se z toho vyklube a byl to pro mě jeden ze žhavých kandidátů, co na KVIFFu navštívit. Očividně jsem asi jeden z mála, kterému tohle drama padlo do noty. Líbila se mi atmosféra filmu, kdy Zakir vykonává totalitní pozici cenzora, ale sám má ambice psát tvůrčím způsobem. Následně gradování příběhu, kdy strká nos tam, kam nemá, pravděpodobně ve vší vlastní počestnosti. Se závěrem jsem byl osobně spokojený, i když jsem byl asi sám. Místy mě i film bavil, především scénami Zakira a jeho maminky či kam až může posedlost zajít. Shrnu to jako zajímavé dílo, které bych asi doporučil jen divákům, kteří mají rádi psychologický vývoj postav a svým způsobem zajímavý příběh. Na více shlédnutí to ale nevidím, pokud tedy vlastně vůbec bude někdy možnost.(11.7.2019)

 • pekl
  ***

  Celou dobu se na to dá koukat, graduje to, ale závěr je poměrně bezradný. Nejvíc ale vadil nezvládnutý casting. Titulního hrdinu, zoufalce bez ženské, žijícího v domácnosti s maminkou, prostě nemůže hrát ramenatý sex idol tureckých žen paní a dívek, alébrž adekvátní chcíplotina...(4.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace