Šílený Max

George Miller

George Miller

David Eggby

Brian May

Rozpočet $350,000Tržby USA $8,750,000Tržby Celosvetovo $100,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $820,898 //počet predaných kusov 27,524║ po kino projekcii prehodnocujem svoj prvý dojem z pozretia v TV, v kine to bola úplne iná atmosféra a zážitok /videl v kine: 80%/(filmový festival Cinematik 2014)(1.9.2005)

• Spiker01

Mel Gibson je fajn a stojí za to vědět, čim definitivně prorazil, ale film sám o sobě je velice divnej. Gang se chová jak banda vypatlanců a to nepůsobí seriozně. Těžko teď hodnotit 35 let starej film, dřív to obstálo, v dnešní době už asi ne. Ale jedno se jim musí nechat. V osmdesátkách eRko uměli...35%(16.6.2014)

V prvom rade, to že sa to odohráva v nejakej post-apo budúcnosti vôbec nevidno. Pravidlá fungovania sveta vôbec nie sú načrtnuté. Po druhé film nemá príbeh, sú tam proste gangy a gang-hunter Max s jeho sidekickmi. A to je všetko. Bohužiaľ, aj takto by to mohla byť dostatočná zábava, no viac ako boje a búračky tam majú priestor romantické selanky so ženou a deťmi. Nechať prvú scénu, potom nasledujúcu hodinu skresať na 15 minút a záverečných 15 masakrálnych minút roztiahnuť na hodinu, bolo by to za stovec. Takto je to len slabých 60%.(15.5.2015)

• Rex Mundi

Tak, možno v roku môjho narodenia a nejaký čas potom to bola senzácia, ale i keď si dokážem predstaviť, čo vtedy ľudí na Mad Maxovi priťahovalo, mňa to nepriťahuje (aby bol pre mňa kultom, musela by som spĺňať dve podmienky - vidieť ho v puberte a mať mužské genitálie produkujúce vééľa testosterónu). Tento typ filmov nie je moja kašička a nikdy nebude. Do extrémov dovedené je tu podľa vtedajšieho vzoru takmer všetko: znepokojujúci zverskí úchylovia, rýchle autá + motorky, burácanie motorov (a prvú trištvrte hodinu takmer neustávajúca siréna, vrrrr!), idylická mladá rodinka, charizmatický policajt a dokonalý muž v jednom. Nemám rada tento druh násilia a z filmárskych posolstiev naservírovaných rovno na tanier je mi skôr zle, takže nič z toho ma nevrhalo do bezbrehého úžasu. Nenašla som v Maxovi ani jedinú vec, ktorá by sa mi naozaj páčila. Iba ak Goose ;-)(8.9.2008)

• Morien

(1001) "Anarchie Road." No nejsou sladcí? A Noční jezdec začne plakat, když narazí na Mela, to je tak roztomilé. Což v tomhle případě myslím úplně vážně. Ráda bych v současném filmu narazila na antagonistu, který je avizovaný jako mužný muž, který by se rozplakal ve chvíli, kdy pozná, že jeho síla byla přesílena. Pravda je, že jsem občas měla dojem, že nechápu, co se tam vlastně děje. Jedna z mála takových těch "původních legend", které odstartovaly vznik pokračování, kde ochotně uznávám, že hlavní zásluhou jedničky je, že dovolila vzniknout dvojce. V případě Mad Maxe dokonce možná jedinou zásluhou. I když je nyní můj smysl pro uzření podivných kvalit, troufám si říci, mnohem vytříbenější než dřív, tak v případě tohoto filmu zůstal zásadně neukojen. Mám podezření, že film hodně, hodně zestárl a místo v kultovních filmech by se měl nacházet spíš ve společnosti těch, u kterých si skupinky přátel po nocích dělají legraci ze sedmdesátek/osmdesátek, tzn. ve společnosti takových filmů, ve kterých se nachází vybuchující slimáci, mohutné kníry a celofánové vesmírné obleky. - A vůbec, když se nad tím zamyslím, tak whaaat? Co to mělo sakra, co to má za poselství, whaat?(14.2.2015)

• - Ve filmu bylo celkem zničeno při automobilových honičkách 14 vozů. Všechny bouračky byly točeny na první záběr. (_ksilt)

• - Patolog z 19.století baron Carl von Rokitansky byl inspirací pro jméno hlavního hrdiny Mad Max Rokitansky (Mel Gibson). Baron Rokitansky se proslavil objevem tzv. Rokitanského metody spočívající v odebírání orgánů z těl zemřelých. (_ksilt)

• - Herec Max Fairchild, představitel mentálně retardovaného Benna, si zahrál i v Šílený Max 2 - bojovník silnic (1981) zajatce přivázaného k Humungusovu (Kjell Nilsson) autu. (Wez)