Šílený Max

George Miller

George Miller

David Eggby

Brian May

Mad Max je jen slabej odvar oproti pokračování. Film vůbec nepůsobí nějak moc apokalypticky a Max, tady ještě moc nevypadá na neohroženýho bojovníka silnic. Sice je to jeden z prvních filmů Mel Gibsona, ale už tehdy byl dobrej. Co se týká děje, tak je založenej hlavně na honičkách těch je tady opravdu spousta a jsou tady pěkně drsný motorkáři, jenže co je to platný, když film nedokáže úplně zaujmout. Ale rozhodně nemůžu říct, že jsem se nudil(23.6.2006)

Klasika s řadou velice sugestivních a syrových scén, která je místy tak krásně béčkově laciná, že jí to nemůžu vyčítat. Trochu mi ji kazí akorát ty zrychlené "akční" záběry, ale vlastně i ty k ní patří. Mel Gibson obzvlášť ve finále podává výborný výkon a věříte mu všechno. Když jsem Šíleného Maxe viděl poprvé, byl to právě drsný závěr, kvůli němuž jsem ho chtěl vidět znovu a znovu. Nicméně druhý díl je ve všech myslitelných směrech mnohem lepší.(28.5.2015)

• Spiker01

Mel Gibson je fajn a stojí za to vědět, čim definitivně prorazil, ale film sám o sobě je velice divnej. Gang se chová jak banda vypatlanců a to nepůsobí seriozně. Těžko teď hodnotit 35 let starej film, dřív to obstálo, v dnešní době už asi ne. Ale jedno se jim musí nechat. V osmdesátkách eRko uměli...35%(16.6.2014)

• Beastmaster4

I když nerad, musím Melovi uškodit :-( Tohle je velká slabota. A o čem, že to je? Pár pádů motorkářů, několik bouraček, a to je celý. Béčková ujetina, motorkářskej gang tu chvílema připomíná partičku cirkusáků (ty kotrmelce, než nasednou na káru aj. :-D). Co mi zůstalo v paměti víc, než nějaký příběh (tady hodně slabej) jsou ty amatérské záběry a efekty. Vylézající oči z důlků motorkáře předtím, než to čelně napálí do auta, jsou k nezaplacení :-D(26.2.2012)

Dosti nezvyklé a v zacházení s žánrovými rekvizitami také dosti drzé béčko. Tam, kde se o třicet let později akční film neobejde bez zpomalovaček a různých trikových fíglů, tam si Mad Max vystačí s jednáním jako by mimochodem. Možná i proto vypadá jeho mimoidní a blíže nepopsaný svět tolik samozřejmě a sebevědomě. George Miller prezentuje v celé trilogii originální filmovou řeč, jíž podtrhuje příhodně příšerná hudba Briana Maye. Šílený není Max (který je tu pravděpodobně nejnormálnější postavou), šílený je celý film.(18.4.2011)

• - Podľa Mad Maxa bol pomenovaný jeden zo súperov v kultovej počítačovej hre „Death Rally“ (1996), konkrétne Mad Mac. (milhouse86)

• - Kvůli nízkému rozpočtu byly použity vyřazené policejní auta; pouze Mel Gibson nosil koženou bundu, ostatní policisté měli kostýmy z vinylu; všechny starší motocykly do filmu věnovala firma Kawasaki, mnohé z nich si jejich jezdci po natáčení nechali. (HellFire)

• - Roop (Steve Millichamp) má ve filmu pušku Winchester Model 70 ráže .30-06. (dc125)