Šílený Max

George Miller

David Eggby

Brian May
  • viperblade

Mám rád jednoduchý, zábavný i blbý béčka. A mám rád akční filmy z minulých let (80, 70), ale tohle!? Měl jsem co dělat, abych neusnul, tu "hudbu" tam musel zkomponovat nějaký zhulený zvukař, a ten příběh???? Absolutně o ničem. Sorry, ale tohle je další ""kult"" který mě nechal absolutně chladným... Hvězda je za to, že na sebe upozornil Mel.(7.1.2009)

Kdyby se měl tento australský biják srovnat s nějakou hudební skupinou, napadá mě Exploited nebo možná i The Clash. Mladičký Mel Gibson tu simuluje situaci, která by nastala v postapokalyptickém světě, kdy je jediným cílem boj o holý život a někdo vám motorkou přejede manželku i s miminkem. Pohnutky jsou v půlce filmu jasně dané a tak zabiják vyráží na svou cestu slepé pomsty. Na svou dobu lze ve filmu objevit cosi, co jej staví tak trochu do jiného světla a ne nadarmo z něj činí jeden z nejpopulárnějších australských filmů. Prostě kult.(10.1.2012)

Jednoznacne nejslabsi film z cely trilogie, ale porad docela obstojna zabava. Film se ze vsech tri dilu bere asi nejvic vazne, taky se jeste odehrava vicemene v soucasnosti. Nejvetsi problem asi je, ze to cely pusobi desne lacine a kdovijak napinavy to taky neni, i kdyz se tu najdou i drsnejsi sceny. Nicmene je tu jedno velky plus a to fakt, ze tenhle film nakop Gibsonovo karieru.(26.7.2008)

• tron

Sorry, toto ma nikdy nebavilo (na rozdiel od dvojky a štvorky) Absencia financií je fakt (ne)vidieť. Jasné, pokúsili sa z toho urobiť plus, čiže všetko je lacné, zničené, v dezolátnom stave. Ale so mnou nevybabrali, pre mňa je to pov vizuálnej stránke proste hnusný film. Dravé autonaháňačky sú fajn, ale nie všetko. Na tomto filme je najlepšie jeho pozadie. Historky o komplikovanom nakrúcaní a o tom, ako Mel Gibson, ktorého vtedy ešte nikto nepoznal, získal jednu zo svojich najslávnejších rolí (na konkurz prišiel opitý, pomočený a zmlátený a režisérovi sa to veľmi páčilo). Lacný bum-bum šmejd.(20.12.2004)

Co naslibuje poctivá kaskadérská práce a výborná kamera, to vzápěti pohřbí neuvěřitelně špatně vystavěný příběh. Šílený Max je hlavně šíleně nekonzistentní, nic v něm nemá pořádnou návaznost a logický vývoj. Max ví, že mu jde po krku motorkářský gang a pak je dokonce přizabit jeho kolega - přesto se na rodiné dovolené necítí v nebezpečí a svoji manželku neustále pouští z dohledu i poté, co se jí onen gang pokusí napadnout. A i to napadání se odehrává na několikrát, po drobkách, namísto jedné napínavé a pořádně vygradované scény....Ach jo. Jak se můžete těšit z perfektních bouraček, když to chvílemi vypadá, jako by někdo sestříhal dohromady materiál z několika různých filmů? Jak můžete cítit nějaké emoce, když žádnou akci nenásleduje adekvátní reakce a nástup závěrečných titulků vás vyloženě zaskočí? Mele, Georgi, Jarmilo - je to ale bída! Leč budiž vám něco odpuštěno, za tu skvělou osmdesátkovou akci, na níž prostě nedám dopustit...50%(3.7.2009)

• - Auto které řídí Max je Forb „XB Falcon Coupe,“ prodávaný v Austrálii od prosince 1973 do srpna 1976. Původně to bylo policejní auto. (HellFire)

• - Goosův motocykl je Kawasaki Z1000 z roku 1977. (HellFire)

• - V USA byl film předabován do americké angličtiny, protože se distributor domníval, že by diváci australskému přízvuku dobře nerozuměli. (Witta)