Šílený Max

George Miller

David Eggby

Brian May
  • lamps

Námět k nezaplacení, ale rozbředlý scénář, dramaturgie a vedení herců skoro jak od Uwe Bolla. Ten film vznikl jenom kvůli pár automobilovým honičkám, ale Millerovi za něj nikdy nepřestanu být vděčný, protože bez jeho úspěchu by nikdy v budoucnu nemohla vzniknout zázračná genialita jménem Zběsilá cesta... 45%(13.2.2018)

Vyprahlá pustina, kde je nouze o vodu a potraviny, navíc musíte bojovat s Nočními vlky budoucnosti ... z toho jsem už asi vyrostla. Často ale mívám sentimentální náladu a staré filmy, které jsem dřív žrala, hodnotím vysoce, takže nechápu, proč to u Maxe z roku raz dva po Kristu nejde. Kdysi jsem u těchhle filmů proseděla s nadšením hodiny. Nevím jestli je to únavou, že se nedokážu vrátit v čase a dát tomu plný počet. Zatím dám tři hvězdy a uvidím, jestli se po nějaké době k filmu vrátím a změním názor. (Challenge tour 2015)(28.4.2015)

Mel Gibson už ve svých třiadvaceti letech měl dostatek charismatu a jako drsný silniční polda působil přesvědčivě. Také se povedl i ostatní casting, ty týpky museli vybírat snad po všech nejzapadlejších putykách Austrálie. Honičky mají styl, ale celé to působí dost lacině a scénář (kulantně řečeno) nepatří mezi nejpovedenější. Označení "kult" však tomu už nikdo neodpáře. 60%.(24.6.2006)

Bizarní - laciné - béčkové - leč stylové a efektně neefektní... :-) ... Na svou dobu pak i svým způsobem osvěžující a ryzí - dnes by se řeklo nezávislá - filmařina a proto s odstupem času právem >kultovní< postapokalyptická movie z okraje popkultury... Netřeba tedy vždy a ve všem hledat hloubku.. Navíc je to dle mého soudu celé takové sympaticky >neamerické< . . . ;-)(14.3.2007)

• Bachy

Příšerná příšernost. Strašidelní motorkáři v lese? Nikdy by mě nenapadlo, že něco, co je neuvěřitelně bizarní může zároveň být i neskutečně nudné. Šílený Max má klasickou strukturu, kterou každý ve filmech viděl mnohokrát a pouze jí posadil do rádoby punk/špinavého prostředí budoucnosti. Pravda, že idilkové scény mě rozesmály, ovšem to je první a poslední moment, který mohu ocenit.(16.1.2011)

• - Rozpočet filmu byl 400 000 dolarů, při celkovém zisku přes 100 milionů dolarů se film stal jedním z nejvýdělečnějších filmů vůbec. (Witta)

• - Jeden z motorkářů na pláži má pistoli Luger používanou Wehrmachtem za druhé světové války. (Axarus)

• - Auto které řídí Max je Forb „XB Falcon Coupe,“ prodávaný v Austrálii od prosince 1973 do srpna 1976. Původně to bylo policejní auto. (HellFire)