Týmy elitních kuchařů dělají všechno pro to, aby ohromily nejmlsnější jazýčky světa. V soutěži plné hvězd připravují devět klasických národních jídel. (Netflix)

versus

Ó dió ... asi starnem, lebo ak by mi niekto pred piatimi rokmi povedal, ze budem pozerat desat hodin nejaku kulinarsku show, tak ho nako .. poslem niekam. Lenze tu smekam nielen pred neskutocnou scenou, kamerou, dokonca vybornou hudbou... smekam aj pred tym, ze sa podarilo dat dokopy teamy ludi, kde to ludsky naozaj funguje a kde nie je tazke mat svojich favoritov po druhom dieli. Samozrejme, toto je vysledok velkej skoly americkych show, ale zaroven clovek nema pocit, ze pozera nieco nutene vyfabrikovane a zaroven, ziska aj prehlad o sucasnych trendoch v roznych narodnych kuchyniach sveta. Za mna jo a este raz jo. Tesim sa na druhu seriu. ()

JJ23

Tato show je skvělá. Spojuje globální kuchyni a je prezentována v dobrém formátu. Soutěžní pořady nesleduji často, ale tohle je opravdu zábavné a jídlo vypadá tak zatraceně úžasně! Nemůžu se dočkat, až doma vyzkouším něco. Nebo raději ani ne, nakolik minule jsem si zkusil dělat špagety carbonara (ten recept je opravdu jednoduchý) a dopadlo to celé v koši :D Takže tyto recepty od profesionálů nebudu asi riskovat. Final table je zábavná zkušenost s učením. Každý kuchař nebo učící se kuchař by se měl na to dívat jako na vzdělávací zážitek. Dobrou chuť! ()

Saxicola

Jak to popsat bez spoilování? Soutěž těch nejvíc fancy kostek ve skluzu, za účasti skutečně respektovaných osobností světové gastronomie. Obrovským kladem je absence dryáčnictví, uměle vyvolávaných konfliktů.  Emoce nechybí, ale jsou přiměřené situaci. Poučný náhled do nejvyšší gastronomie různých světových kuchyní. Jo, tohle je reality show podle mého gusta, žádné tupé blondýny a ještě tupější svalovci plnící nesmyslné výzvy, žádné oběti vybrané produkcí ke kolektivnímu nesnášení diváky. 95% ()

Still_I

Obvykle nekoukám na soutěže. Tahle je ale opravdu povedená! Baví mě haute cuisine. Pojetí každého dílu jako jiné země je zajímavé. Líbí se mi, že je to inteligentní, soutěžící drží při sobě a jejich příběhy jsou velmi inspirující. Když se setkávají se svými kuchařskými vzory, je to až dojemné. Hezké nahlédnutí do profi kuchyně. ()