poster

Šílený Max 2 - Bojovník silnic

 • Česko

  Bojovník silnic

 • Austrálie

  Mad Max 2: The Road Warrior

 • Austrálie

  The Road Warrior

 • Slovensko

  Šialený Max 2: Bojovník ciest

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie, 1981, 91 min

Režie:

George Miller

Kamera:

Dean Semler

Hudba:

Brian May
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  *****

  RETRO Silniční válečník. Muž, kterému říkali MAX…. Jeden s filmů, které pro mne nezestárnou. Miluju ty divný stroje, hrůzný padouchy a lidský zjevy. Osamělej chlápek bez budoucnosti, moc se nemluví. Skoro jako western, jen zde mají kožený oblečky. Neskutečná postava, výrazná, až protivná hudba a perfektně (na tu dobu) nasnímaná akce. Když NO FUTURE, tak s Bojovníkem silnic!(19.7.2005)

 • choze
  *****

  "...A V TOMTO VÍRU ZKÁZY BYLI OBYČEJNÍ LIDÉ ZNIČENI A VYŘÍZENI... " Dynamický akční film s drsným hrdinou, sympatickou komickou postavičkou (výborná je scéna, kdy Spenceovi ztuhne při sledování znásilnění ten jeho přiblblý úsměv na rtech), patřičnou dávkou brutality, akce a humoru, přičemž závěrečná honička je jedna z nejlepších, jaké kdy byly natočeny. Podobně jako režiséři jiných volných trilogií, které začínaly na přelomu 70. a 80. let jako ultralevné amatérské počiny a pokračovaly několikanásobně nákladnějšími studiovými remake-sequely v 80. letech jako Coscarelliho PHANTASM či Raimiho SMRTELNÉ ZLO, i Miller řácky šlápl na plyn, aniž by se přitom ale výrazněji zpronevěřil originálu. I když byla trojka ŠÍLENÉHO MAXE pro mnohé zklamáním, myslím že si tahle série dokázala udržet velice dobrou úroveň (hlavně se díl od dílu výrazně vyvíjela) a i třetí díl válcuje většinu ostatních žánrových kousků, většinou levných italských napodobenin nebo Pyunových cyborgáckých béček.(14.1.2006)

 • LaciLC
  *****

  Takmer N.E.P.O.R.O.V.N.A.T.E.Ľ.N.E kvalitnejšie a záživnejšie pokračovanie pravdepodobne kultovej, ale pre mňa len vcelku nudnej a amatérskej postapokalyptickej sci:fi, ktorá bola mimochodom pre Mela Gibsona prvou väčšou úlohou. Šialený Max 2: Bojovník ciest je vlastne lepší v každom smere, teda predovšetkým atmosféra je tu vykreslená maximálne vierohodne, výrazne sa zlepšila aj akcia, práve na nej je vidieť ten evidentne vyšší rozpočet. A na koniec je tu samozrejme náš starý známy Max, ktorý je opäť v podaní Mela Gibsona neskutočne cool postavou a myslím, že je to zatiaľ jedna z vôbec najlepších Gibsonových filmových úloh... Skutočne skvelý film, ešte dlhučičký čas naň budem spomínať.(8.11.2007)

 • MM_Ramone
  ****

  Austrálsky režisér George Miller stvoril v roku 1979 jedného z najznámejších postapokalyptických filmových hrdinov. Na plátna kín prišiel "Šialený Max". V hlavnej úlohe sa objavil Mel Gibson. Týmto snímkom odštartoval svoju hviezdnu hereckú kariéru. Z filmu "Mad Max" sa stal kultový akčný snímok. O dva roky neskôr natočil George Miller druhú časť "Šialený Max 2: Bojovník ciest". Je to veľmi podarené pokračovanie, ktoré sa vyrovná a miestami i mierne prevyšuje svojho predchodcu. ****(2.11.2017)

 • Hal_Moore
  ****

  Že by na tom Šíleném Maxovi opravdu něco bylo? Po prvním díle jsem naprosto nechápal jeho až skoro legendárního kultovního postavení v Melově filmografii. Po druhém díle už tomu tak trošku přicházím na kloub. Druhý díl Šíleného Maxe je epičtější, akčnější a spádovitější než jeho předchůdce a co do kvality jej rozhodně předčí. Mel teprve zde začíná být tím známým drsným hrdinou, který nejde pro peprnou hlášku či pořádnou ránu daleko, přesně jak jej všichni znají z jeho pozdějších filmů. Řekl bych, že až s dvojkou Šíleného Maxe pořádně nakopnul svou kariéru o obrovský kus dopředu a dle mého je to právě tento film, který by se měl považovat za milník v jeho bohaté kariéře.(7.4.2010)

 • - Mel Gibson má nejraději právě tuto epizodu série. (-bad-mad-wolf-)

 • - Bylo použito přes 80 aut. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Ačkoliv to tak možná nevypadá, během natáčení bylo ve skutečnosti extrémně chladné počasí. Mel Gibson trávil čas mezi záběry zabalený v dekách, a to i přesto, že jeho postava měla poměrně masivní kožený kostým. Představitelé záporáků trpěli mnohem víc, protože mnoho z nich bylo díky kostýmům velmi odhalených, včetně zadnic a dalších citlivých míst. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace