Šílený Max 2 - Bojovník silnic

George Miller

Dean Semler

Brian May
  • Bachy

Tak, už je to koukatelné. Ačkoliv je druhý díl o milion procent lepší než ten první, stále mi přijde, že prostředí je tak trochu nevyužité. Skoro bych si dokázal představit dlouhý seriál o jezdcích v prachu. Ovšem pod jinou režií. Mad Max dvojka sice šlape a odsýpá, uvede nás trochu lépe do místní krajiny, představí lepší záporáky, ale stále to se mnou nehlo. Ale pozor...Gibson se z nesympatického pablba proměnil na ošvihaného drsňáka. To palec nahoru. Zrychleným záběrům rozhodně palec dolu a trocha úsměv. Mimochodem, finální odjezd "bad" bandy jsem taky moc nepobral.(31.1.2011)

Komerčně neuvěřitelně úspěšné futuristické pokračování (nakonec se z Millerova dítka stala trilogie), ve kterém cynický hlavní hrdina nemá co ztratit, ani co získat. Na úkor syrové jednoduchosti (z jedničky) tu máme samotáře ve futuristických kulisách, nicméně stále z něho sálá příjemně bizarní originalita. Po válečné apokalypse je svět někde, kde si to asi nikdo nepřál. Bojuje se alespoň o důležité suroviny jako je nafta. Max, zbavený všech ideálů, bezcílně putuje vyprahlou krajinou, aby se připletl k něčemu, co se dá nazývat dějem. Právě zápletka je tak slabá, až se tomu těžko věří. Syrová atmosféra, totální tolerance hlouposti a klišé, až teatrální dialogy. Každopádně leccos vylepší akční sekvence, které jsou příjemně realistické, výtečně nasnímané, bez digitálních kudrlinek, prostě pěkně od podlahy. Takže pokud přistoupíte na pravidla hry, tak si tuhle divočinu výtečně užijete. Fuck jo!! 75%(20.11.2009)

No pribehove asi nejslabsi dil, ale jelikoz je celej film jedna velka honicka, tak se zaroven jedna o dil nejzabavnejsi. Navic Gibson uz tu je precejen vetsi drsnak a budoucnost je tu vykreslena docela solidne. Jinak uz k filmu neni moc co dodat, daleko lepsi nez prvni dil, asi nejlepsi z cely trilogie a paradni atmosfera, takze slusny 4*.(26.7.2008)

• RHK

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(27.11.2009)

Když jsem Maxe viděl poprvé, bylo mi necelých deset let a byl to pro mě obrovský zážitek. A je vlastně i dnes. Skvělý Mel Gibson coby osamělý jezdec ve světě, kde už neplatí žádné zákony, pouze ten, že přežijí ti nejsilnější a nejodolnější jedinci. Stačí když má plnou nádrž a spolehlivé auto, to je snad jediné co ho zajímá. Skvělá atmosféra postapokalyptického světa, akční scény a především zběsilé jízdy rychlých kol všeho druhu. To vše dělá z tohoto filmu skvělou podívanou, na kterou si vždy rád udělám čas.(5.2.2009)

• - V jedné scéně při pronásledování kaminou Max (Mel Gibson) dupne na brzdu a zezadu do něj narazí Humungusův (Kjell Nilsson) automobil. Při nárazu jeden ze zajatců na předku auta přijde o hlavu, ale v dalších záběrech ji opět má.  (Jirka_Globus)

• - Ačkoliv to tak možná nevypadá, během natáčení bylo ve skutečnosti extrémně chladné počasí. Mel Gibson trávil čas mezi záběry zabalený v dekách, a to i přesto, že jeho postava měla poměrně masivní kožený kostým. Představitelé záporáků trpěli mnohem víc, protože mnoho z nich bylo díky kostýmům velmi odhalených, včetně zadnic a dalších citlivých míst. (Morien)

• - Spousta vraků aut, které zbyly po natáčení filmu, se dodnes povaluje na jednom australském pozemku v Broken Hill. A to včetně zničeného Interceptoru, kaskadérského dvojníka Maxova (Mel Gibson) auta. (Stejšn)