Šílený Max 2 - Bojovník silnic

Austrálie, 1981, 91 min

George Miller

Dean Semler

Brian May

Tenhle díl je přesně takovej, jak měl vypadat první. Prostě správně postapokalyptická atmosféra, vostrej pirát silnic Mel Gibson a proti němu pěkně drsný protivníci, i když teda zrovna ten úplně nejhlavnější měl jen nějaký malý trenky a vypadl spíš jako otrok a druhej hlavní mělo zase díry na prdeli, takže vypadal jak když vylez z nějakýho sado maso salónu, ale jinak pankáči to byli parádní a skvělý soupeři pro Maxe, ale trošku zamrzelo, že se nekonal žádnej závěrečný souboj, ale jinak už neni na co bych si moh stěžovat.(25.6.2006)

Propracovanější, kvalitnější a akčnější než první díl. Ale hlavně uplně jiné, proto si myslím, že není uplně správné je porovnávat, avšak kdybych měl vybrat, u mě jednička o kousek vede. Zde už je opravdu vhodné použití slova postapokalyptický, a to v plné míře. Atmosféra opět skvěle vytvořená a Mel zářící, říkající si o Hollywood. Myslím, že kdo tenhle film viděl, nezapomene.(24.12.2007)

Film má na to, aby bol dlhší, no tvorcovia sa zamerali na priamočiaru akciu, presne vykreslenie postapokalypsy omnoho dokonalejšie ako v jednotke. Jednoduchá zápletka s veľmi dobrým scenárom. Dokonalé naháňačky áut, berúce dych a ja som len čumel, ako je možné natočiť polhodinovú autovú naháňačku bez akéhokoľvek klišé. Vadilo mi však pár charakterov postáv a že Maxova V8mička skončila v pohrebisku áut. 80%.(20.6.2006)

Adrenalinová šleha na steroidech, jejíž nekompromisní zpracování rozemele na prach i podstatně mladší futuristické akčňáky. Svět poznal Gibsona, Fallout svou předlohu. Postapokalyptický benzínový bizár je kaskadérským rájem i peklem, trashovým meganářezem a Millerovou životní záležitostí - kdy jindy si ji připomenout, než v roce, kdy se ji pokusí znovu nakopnout. Závěrečná honička napříč pouští je ve svém ranku naprosto unikátní.(17.2.2015)

• Bachy

Tak, už je to koukatelné. Ačkoliv je druhý díl o milion procent lepší než ten první, stále mi přijde, že prostředí je tak trochu nevyužité. Skoro bych si dokázal představit dlouhý seriál o jezdcích v prachu. Ovšem pod jinou režií. Mad Max dvojka sice šlape a odsýpá, uvede nás trochu lépe do místní krajiny, představí lepší záporáky, ale stále to se mnou nehlo. Ale pozor...Gibson se z nesympatického pablba proměnil na ošvihaného drsňáka. To palec nahoru. Zrychleným záběrům rozhodně palec dolu a trocha úsměv. Mimochodem, finální odjezd "bad" bandy jsem taky moc nepobral.(31.1.2011)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 44. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Pes, který se objeví po boku Maxe (Mel Gibson) v tomto filmu, je australský honácký pes, v době natáčení filmu ne tolik známé plemeno vyšlechtěné z dinga, šelmy vévodící australské buši. Toto plemeno se dnes těší veliké oblibě i u některých filmových hvězd. ACD má například Matthew McConaugheyOwen Wilson Luke Wilson. (Tony.cs)

• - Keď sa Maxov kamión zrazí s Humungusovým vozidlom, motorkári z jeho bandy neprenasledujú kamión, ale postávajú s autami na krajnici a sledujú zrážku. (AxelWers)