Reklama

Reklama

Čarodějky z Eastwicku

  • USA The Witches of Eastwick (více)
Trailer

Obsahy(1)

Eastwick je maloměsto v Nové Anglii a všechno to začalo během tradičně nudné slavnosti před Lenoxovou školou. Tehdy si totiž ovdovělá sochařka Alexandra, čerstvě rozvedená učitelka hudby Jane a manželem opuštěná novinářka Sukie přejí, aby přišla bouřka, která by umlčela otravný projev ředitele Neffa. A ona přijde. Když to pak ženy na svém dýchánku zjistí, společnými silami si vysní ideálního muže. V tu chvíli přijíždí do Eastwicku neznámý cizinec, který koupí rozsáhlý dům za městem. Jmenuje se Daryl Van Horne a všude, kde se objeví, způsobí patřičný rozruch. První jeho svodům podlehne Alex. Stejně dopadne Jane a nakonec i Sukie. Maloměsto samozřejmě nezůstane netečné a pobouřeně reaguje na skandální chování tří kamarádek, které se k Darylovi nastěhovaly a pochytily od něj jeho nenucené vystupování. V čele pobouřených občanů je prudérní Felicie, varující v plamených proslovech před nečistými ďábelskými silami, které se vplížili do městečka. Chová se jako šílenec, až ji nakonec manžel v afektu zabije pohrabáčem. Trojice kamarádek cítí vinu za její smrt, kterou si v duchu přály, a rozhodnou se Daryla opustit. Když nepomůže přemlouvání, rozhodne se použít drsnějších metod a každé z žen dá pocítit to, čeho se v životě bojí nejvíc. Alexandra tuší, kdo jejich trápení způsobil, a jde do Darylova sídla. Ten chce pouze to, aby se k němu všechny tři vrátily a vše bylo jako dřív. (TV Nova)

(více)

Recenze (334)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Kdo neviděl Čarodejky, tak má pěknou mezeru ve vzdělání. Nejen, že tady Jack dokazuje, že jeho herecký talent nemá hranice, ale i všechny tři dámy jsou okouzlující, zvlášť jejich proměny z šedých myšek na vampy. Dávky romantiky i mystična jsou scénářem a režií spravedlivě rozděleny a za řeč stojí i parádní kostýmy, hudba a triky. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Tenhle film vyniká ve dvou věcech - první je fantastická hudba Johna Williamse, která je dokonale čarodějná a stylová. Tou druhou je herecký výkon Jacka Nicholsona (všechny tři standartně dobré dámy prominou, ale na něj nemají), který vypadá jako ďábel, chová se jako on, prostě mu uvěříte všechno (i když jak ho tak pozoruju, možná, že ani moc nehraje, že takový ve skutečnosti je). Nicméně film je dostatečně zábavný, chvílemi děsivý, prostě příjemná (i když ne klidná) podívaná. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Abych uvedl ty žánry na pravou míru - o dost víc komedie než horor, ale pár děsivějších scén opravdu stojí za to. Alespoň uvidíte, že bavit se můžete, i když se trošku bojíte (možná o to lépe:)). Ďábelský Jack Nicholson nemá chybu... ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Originální, ojedinělé, zábavné, ujeté, lehce strašidelné... O tomhle filmu by se dalo napsat hodně pozitivního, šťouralové by jistě vyjmenovali i řadu jeho slabších stránek, každopádně to stojí za shlédnutí nejen kvůli těm 4 sympatickým ženským, ale hlavně kvůli démonickému Jackovi Nicholsonovi. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Na komedii příliš záludné a děsivé, na horror zase příliš rozjuchané. Přesto zajímavá a naprosto netypická podívaná, obzvlášť díky bezkonkurenčně nejkrásnější čarodějce Michelle Pfeiffer a dokonalému démonovi Nicholsonovi. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Já jsem si vždycky myslel, že Jack Nicholson je Satan. Tenhle film mě v tom utvrdil, takže si myslím, že jde vpodstatě o Nicholsonovu autobiografickou záležitost. ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Popravdě řečeno nevím jak tohle hodnotit, na tož do jakého žánru tento snímek zařadit. Jednej z nejrozporuplnějších filmů co jsem zatím viděl. Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer dávají tomuto snímku skutečně hodně. Hlavně ďábelský Jack Nicholson tu předvádí neuvěřitelný výkon. Musím naprosto souhlasit s kleopatrou, která naspala, že kdo tohle neviděl má pěknou díru ve vzdělání. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Špatné to nebylo, ale jakoby tvůrci nevěděli, co nebo jestli vůbec něco chtějí říct a v jakém žánru. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Chci být k vám co nejvíce upřímný. Vždycky po obědě si rád zašukám." Tady bych svou pumpu tak nepřetěžoval, ale pokud by Alexandra, Jane nebo Sukie projevily zájem, tak obden by mi to vyhovovalo. Zejména se Sukie bych asi vyváděl takové věci, že by mě po smrti Daryl Van Horne nepustil do pekla. Ale abych se vrátil ke třem kráskám, které měly sen a přály si ... určitě něco jinýho, než dostaly. Exhibicionistu Daryla. Jenže Daryl mě baví, holky se mi líbí a kdybych nebyl opakovaně obtěžován tou voodoo koncovkou, tak bych byl určitě ještě o několik ztopořenejch centimetrů spokojenější. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Precizně (i)racionální alegorie. V jádru troufalá, na povrchu atraktivní. Lepší už by to bylo jen, kdyby se režie ujal David Lynch, i takhle je to ale vynikající. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

No teda slyšel sem samou chválu, a bůhví co, ale byl sem naprosto zklamán. Humoru poskrovnu (vlastně si vzpomínám jen na jeden okamžik, kdy sem se opravdu od srdce zasmál, a to jak tam pozvrací toho človíčka v kostele), naopak mi to místy přišlo až moc seriózní a hororové, Nicholson nevýrazný až hrůza (a Bartoškův dabing taky nepomáhá), zbylé herečky jakbysmet... Jednou a Dost. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Čarodějky z Eastwicku jsou dobrým příkiladem šťastného setkání ambiociózního režiséra, štědrého producenta, několika filmových hvězd a kvalitní literární předlohy, které dohromady znamenají nejen ve svém žánru vysoce nadprůměrný film. V tomhle případě se podařilo skloubit komediální a hororový žánr tak, že jde o vzácně vyváženou kombinaci, která funguje ve všech směrech. V naší filmové produkci máme podobné téma zpracované v ryzí komedii Alena ze 40. let. Je všeobecně známo, že jednu ženu obvykle muž není schopen zvládnout a pokud se sejdou tři, pak je na ně i sám ďábel s celým peklem krátký. Jde vlastně o nadsázku na téma věčného soupeření dvou pohlaví. Celý film je navíc podbarvený vynikající hudbou a okořeněný špičkovým výkonem Jacka Nicholsona. Tři hollywoodské veteránky ukážou, jak rychle je možné se změnit z unavených žen středního věku ve vyzývavé dračice, a věčná dělnice amerického filmu Veronica Cartwright zase ukáže ve vedlejší roli výbornou studii tradičního amerického puritánství. Celkový dojem: 90 %. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Stačí vyslovit přání a pan D. van Rohatý-Nadržený s variabilní délkou přirození je zde! Nahodí šibalský úsměv, vyhne obočí do úhlu 90° (Nicholsonova specialita) a začne na struny tří stereotypem unavených čarodějek z maloměsta brnkat svoji vábivou melodii ďábelského pokušení.. Satirické, nestoudné, vtipné, svým způsobem děsivé a plné vášně. Kníže pekel by se měl na trůnu zamyslet, jestli v rámci zachování moci nepřistoupit ke změně pohlaví - beztak v tom horku musí být věčně zapařený. Apropo, kombinace Verdi a růžové nafukovací balónky je neodolatelná.. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Michael Cristofer / The Witches of Eastwick by John Updike | Hudba: John Williams | Produkcia: Neil Canton, Jon Peters ,Peter Guber | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: | Rozpočet: ? $ | Tržby: 63,766,510 $ || Ťažký film s ešte ťažším vizuálom. George Miller sa očividne nebál... ()

LihO 

všechny recenze uživatele

Úvod bol zbytočne dlhý a trochu nudný, no čo sa zvyšku filmu týka, tak som bol celkom spokojný. Zaujímavý dej, dobré nápady, na rok 1987 aj celkom slušné efekty. Celkový dojem však nemám až taký super... bolo cítiť, že tomu filmu niečo chýba. ()

Reklama

Reklama