Velký tyran

Big Bully

Veľký postrach

Komedie / Drama

USA, 1996, 90 min

Rozpočet $15miliónovTržby USA $2,042,530Tržby Celosvetovo $-(7.12.2008)

Traja komici druhej kategórie osemdesiatych a začiatku deväťdesiatych rokov (nič proti nim, mám ich rád, ale je to proste tak) Rick Moranis, Tom Arnold a Curtis Armstrong sa na sklonku ich hviezdnej kariéry spojili pod chytrou réžiou Stevea Minera v celkom príjemnej rodinnej komédii. Popravde prvá polovica je viac než príjemná, ale odkedy sa z Toma Arnolda stane opäť tyran, viac som pred obrazovkou trpel, ako sa bavil. Zato narážky na Princea ma pobavili. PS: Jeden z posledných filmov, kde hral Rick Moranis, predtým než sa stiahol z filmového priemyslu.(18.5.2008)

Šikanovaný malý kluk se chopí příležitosti pomstít se svému tyranovi a ten se zase po letech chopí příležitosti pomstít se šikanovanému za jeho pomstu... Dobrý, překvapivě komediálně, ale bohužel jen průměrně zpracovaný námět.(23.9.2007)

• tron

"A tak sa zamiloval..." - "Do roztlieskavačky?" - "Do spoluhráča." Režisér Steve Miner, to nie je len horor (PIATOK TRINÁSTEHO 2, DOM), to sú (pre niektorých nanešťastie) aj rodinné záležitosti (NAVŽDY MLADÝ) a komédie. VEĽKÝ POSTRACH bohužiaľ žiadne žánrové veľdielo nie je, herecké obsadenie pozostáva z pri všetkej úcte sympatických béčok 80. rokov (Rick Moranis z KROTITEĽOV DUCHOV a Tom Arnold zo sitkomu "Roseanne"). Najhorší je však scenár. Už ten námet - komu pripadá šikanovanie vtipné?(22.12.2004)

• Stegr

Zlaté maliny 1996 - 1x - Nejhorší herec HR (Tom Arnold)...(1.11.2008)

• - Tom Arnold získal za roli Rosca Zlatou malinu v kategorii Nejhorší herec za rok 1997. (Stanislaus)