Dokonalá lež

Dokonalá lož

• Kanada

USA, 2019, 109 min

Dokonalá lož stojí na hereckých výkonoch McKellena a Mirren. Je to otrepaná fráza, ale ak by som si pri stvárnení týchto postáv a pri tomto inak nijak výnimočnom scenári predstavil čo i len menej špičkových hercov, mohol z toho byť iba tuctový mindfuck triler. Našťastie sa tak nestalo a my sledujeme na plátne perfektnú kombináciu romantickej drámy, revenge trileru a psychologickej štúdie dvoch starých ľudí, ktorí si toho prežili v živote skutočne dosť a chceli by ísť do hrobu ako-tak vyrovnaní sami so sebou, respektíve ešte viac prachatí. Neustále budete premýšľať, aké pocity cítite k Royovi a to aj napriek všetkým svinstvám, akých sa dopustil. Je to samozrejme zásluha McKellena, ale nejde o ten typ "rošťáckej" postavy, ktorú máte aj napriek nedostatkom radi, tu sa kope vážnejšia liga.(14.11.2019)

takmer som tento film vynechal a moc šancí som mu nedával. Musím však povedať že spojenie Mirren a Mckellen ma naozaj baviilo. Gandalf má charizmu aj ako mikro ganster a táto krimi dráma má čo ponúknuť. Odhalenie pravdy sa mi začalo zjavovať až takmer úplne na konci a aj tak ma to rozuzlenie prekvapilo. Lož a pravda sa striedajú od začiatku do konca ale treba povedať že názov filmu napovedá, že pravdy sa z úst postáv moc nedočkáte a treba si na ňu počkať. Oddychovka s nádychom záhady a s kriminálnym podtextom.(18.11.2019)