Někdo je mrtvý (S01E01) (epizoda)

Somebody's Dead

USA, 2017, 52 min

Pilot se mi zdál být dost chaotický, příběh skákal jako opilá žába dopředu a zase dozadu, do toho přišlo seznámení s poměrně velkou skupinou postav a nebyl jsem si příliš jistý, jestli mě tento seriál bude zajímat. Pak přišel konflikt ve škole, chlapec se těsně vyhnul lynčování a já jsem pochopil, že seriál bude o úžasné americké morálce, výchově a dalších podobných záležitostech a bylo jasné, že dojde i na další díly.(6.9.2017)

• NinadeL

Není snadné si vybudovat vztah k seriálu, který, pokud je sledován epizodicky, ztrácí své hlavní kouzlo. Kombinace představování postav, zpětných komentářů a neukotvení hlavního tématu by mělo vytvářet potencionální zájem, ale nemusí se tak dařit u každého. Zkrátka po pilotu jsem zcela jistě nadšená nebyla.(28.8.2017)

• emma53

V prvé řadě jsem nadšená z titulkového songu a pak z rozjetého kolotoče pár rodin s dětmi a mezitím je po kouskách vsunuta podstatná část a to, kdo byl zavražděn, pokud je to "ono" označeno jako vražda a kdo za tím je? Jsou tam i známé herecké tváře, kde vyčnívá pochopitelně Reese s Nikol, ale mě zatím nejvíc zajímá tvář Shailene Woodley. Takže začínám čtyřkou, ale vše se může změnit.........jedeme dál.....(20.2.2017)

Již úvodní song doprovázející titulky dává tušit, že nepůjde o tuctovou podívanou. Kalifornské městečko a v ní rodiny žijící své navenek prezentované, idylické životy. Zavřené dveře jednotlivých domovů ovšem ukrývají něco, co se může stát pomyslnou roznětkou. Po explozi nebude již nic jak bylo před tím.(21.2.2017)

Výborný rozjezd. Užíval jsem si jednotlivé charaktery a snažil se neztratit v množství postav. Neztratil. Výtečná atmosféra, skvěle zvolená forma, herecké výkony na jedničku, promyšlený rytmus, přesný střih, fajn soundtrack, sarkasmus na každém kroku. Třeba letošní Mindhunter od Finchera byl rovněž po režijní stránce vypiplaný, jenže Big Little Lies nás naopak od něj emočně vyždímá až na dřeň. Zatím velmi kompaktní a působivé. Plné lidí s kvapnými soudy.(9.12.2017)