Sedmilhářky

• USA Big Little Lies (více)
USA, (2017–2019), 11 h 48 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Předloha:

Liane Moriarty (kniha)

Scénář:

David E. Kelley

Hudba:

Sam Williams

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Parker Croft, James Tupper, Sarah Baker (více)

Série(2) / Epizody(14)

Minisérie Sedmilhářky je adaptací stejnojmenné knižní předlohy australské spisovatelky Liane Moriartyové, která obsadila první místo prestižního žebříčku bestsellerů New York Times. Temné komediální drama, v němž několik předních hollywoodských hvězd podává mimořádné herecké výkony, se odehrává v kalifornském městečku Monterey a začíná podezřelou vraždou na benefiční akci základní školy. Přestože totožnost oběti i pachatele zpočátku zůstává záhadou, vše nasvědčuje tomu, že v pozadí zločinu stála rivalita a tajemství obklopující trojici matek – Madeline (Reese Witherspoon), extrovertní a živelnou ženu v domácnosti, která v srdci chová zášť vůči exmanželově nové mladší ženě Bonnie (Zoe Kravitz), instruktorce jógy se zenovým přístupem k životu; dále Madelininu nejlepší kamarádku Celeste (Nicole Kidman), bývalou právničku žijící ve zdánlivě dokonalém manželství s mladším mužem (Alexander Skarsgård); a Jane (Shailene Woodley), svobodnou matku s temnou minulostí, kterou Madeline a Celeste vezmou pod svá ochranná křídla. Děj příběhu je prokládaný scénami z výslechové místnosti, v níž ostatní rodiče a školní zaměstnanci vypráví zákulisní drby o spojenectvích a rivalitách mezi místními obyvateli, především pak o Madeline a její úhlavní nepřítelkyni, vlivné a úspěšné pracující matce Renatě Kleinové (Laura Dern). V průběhu sedmi napínavých, černě humorných epizod vychází najevo, jaké tajemství každá z žen skrývá, a postupně se dostáváme až k oné osudné noci. (HBO Europe)

VsetkoVsade

Oho-hó, tak slovenské internety svojim užívateľom predsa len neklamú! Človek by si myslel, že na početné skupiny milfiek zachovalého vzhľadu narazí len v pop-ad reklamách, odkiaľ naňho pri otváraní filmových stránok nehanebne vystrkujú svoje precízne zaoblené tvary, ale kdeže, ony sa naozaj hromadne vyskytujú v okolitom prostredí, takého Davida E. Kelleyho nielenže navštívili osobne, ale prijali aj ponuku zahrať si v jeho štrnásťdielnom seriáli. Nedivím sa nikomu, kto pred knižnou predlohou Liane Moriarty rovnako ako ja nadšene preferuje jej vizuálne spracovanie, v ktorom aktérky dokážu svojím zjavom liečiť nielen jedincov s inou orientáciou, zorientovať sa mi pomohli aj v menách samotných postáv, ktorých výpovede po celý čas pretkávajú retrospektívne líčený príbeh. Scenárom sa síce v podobných prípadoch zaoberám málokedy, u tohto by mi vlastne nevadilo, ani keby dialógy celkom postrádal, práve nimi však autor skvele vykreslil život a problémy rodičov detí v predškolskom veku, zároveň v nich potvrdzuje, že aj na podobne neveselé témy sa možno vyjadrovať s nadhľadom a vtipom. Po Euphorii ďalší seriál od HBO, ktorému som bez váhania obetoval svoje každodenné dve hodiny zaslúženého spánku. ()

stuj

Série 01: Ničím zvláštní. Možná jen jako pohled na americké maminy, které mezi sebou furt něco řeší, protože: ta nemá ráda tuhle a tamtý dítě je víc oblíbený než tohle a tamhleta žije s bejvalým tamtý a bla bla bla. Prostě bohaté paničky a jejich problémy a přetvařování. Jo a v prvním dílu nastíněné tajemství, kdo koho zavraždil, vlastně ani není moc důležité. ()

Vesprem

Zpocatku me dily moc nezaujaly, ale s pribyvajicim dejem a rozvinutim postav jsem se nemohla dockat dalsich dilu. Paradne zahrane, coz se od obsazenych herecek dalo cekat ale tady byly super zahrane i detske role. Zvlastne podany pribeh, kdy se kazdy vlastne zda jiny nez ho vidi okoli. ()

Vampiroza

Je to pecka. Ale všechny bych tam vypleštil. Tvl to je komunita. Nejhorší je že se tak někteří lidi chovají a je to hnus. ()

Dakota1978

Protože jsem se k seriálu dostal až nedávno, tak jsem už pár kladných recenzí zaznamenal, ovšem netušil jsem..whow. Nerad bych opakoval komentáře ostatních, ale vážně smekám a snad ani nevím, co bych pochválil dřív, perfektní scénář, napětí a překvapení diváka, kamera, hudba, bezchybně hrající herci. Chvílemi mi probleskávaly "zoufalky", ovšem u pětky z Monterey necítím nádech sebeironie, které jsem v zoufalkách cítil. Jde to do hloubky a bez patosu, vřele doporučuji. ()

alienable

Po delším uvažování napálim plnej počet. Začátek druhý série mě znejistěl, ale nakonec šlo všechno víc do hloubky a dávalo to smysl. Skvěle proracovaná vztahovka s prvkama detektivky akcentuje spoustu důležitejch sociálních (a hlavně zajímavejch) témat. Ukazuje, jak pod naleštěnym povrchem je většinou schovaný shnilý jádro - ať to převedete do kterékoli roviny příběhu. Pro tenhle žánr netypická režie, která zaujme a baví. Herecky mě naprosto ohromila Meryl Streep. Zdá se, že z produkce HBO je obtížný vybrat blbě. Víc takovejch, prosím! ()

avogrebnork

Musím říct že jsem na toto dílo měla tři pokusy. Teprve po třetí jsem se přenesla přes první díl a pak už se neodtrhla. Shlédnuto za dva dny. Skvělé výkony představitelek hlavních rolí. Paráda. ()

babuca

To čo zo začiatku vyzerá ako ženská filmová ,, záležitosť ,, sa v priebehu 2-3 častí vyvynie v skvelú sondu do americkej spoločnosti / nie len žien / vyžšej strednej vrstvy so skvele gradujúcou krimi zápletkou. Viaceré herečky tu podávajú výborné výkony / hlavne N.Kidman a R.Witherspoon by som vyzdvihol, v II. sérii aj M.Streep /. Po skončení I. série som si hovoril: však už bolo všetko vyslovené ! A ono nebolo. Aj II. séria ešte mala toho dosť čo ukázať. 90% ()

McGuffin

Mladé matky z přímořského Monterey nejsou žádné Sedmilhářky, Big Little Lies. Mají život, starosti a radosti úměrné svému sociálnímu postavení, věku, věku svých školou povinných dětí a nátuře svých aktuálních, budoucích nebo chybějících partnerů. Což jeden z nich nepřežije, ale o to zas tak nejde, protože o nic moc nejde. Podle knihy Liane Moriarty scénář napsal a doplnil David E. Kelley. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (více)

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

13.07.2019

Kabelovka HBO našla v seriálové adaptaci Sedmilhářek od autorky Liane Moriarty nečekaný hit. A to až do takové míry, že po úspěchu na Emmy přemluvila spisovatelku, aby vymyslela pokračování. Hlavní… (více)