Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

Chundys

Není to jen klasické doplnění a kvalitami to sahá na druhého kapitána Americu. Hlavní a podstatné co ovlivnilo mé kladné hodnocení je i fakt, že jsem si po víc jak tři čtvrtě roce užil film v kině a ještě jsem dostal předtím trailer na nového Bonda a Dunu, kterou jsem teď konečně docenil a měl při tom traileru ultimátní husinu a dokonce i ocenil zremixované Floyidy :-). No ale teď už k filmu, když pominu občas nedotažené CGI, tak to mělo parádní příběh, hudbu a hlavně postavy a přehlednou akci, takže neřeknu že jsem byl na 100% spokojen, ale těch 85 - 90% to bude. Prostě kino že jo, velká plátna dělají své a covid jim sakra uškodil, ale komu zase ne?! ()

Aurus

Za mně další skvělý film od Marvelu. Marvel nikdy nesklame. Hudba,efekty, příběh, hlavní postava a ostatní postavy jsou prostě super. Příběh 10/10 Hlavní postava 10/10 ostatní postavy 8/10 a hudba 10/10. Tohle je strašně moc dobrý film,nelituji že jsem se na něho kouknul. 97%. ()

Dlaha

Větší část filmu jsem se dobře bavil. Akce dobrá, humorné hlášky trefné, postavy příjemné. Vypadalo to, že slušně gradujeme do finále. A tam se to sesypalo. Tvůrci zatlačili už moc na pilu a odkryli tak svou nekompetentnost. Ukázali, že umí jen jeden archetyp ženské postavy - tvrdou a přitom citlivou bojovnici. A dva archetypy mužských postav - buď slizké záporáky, nebo zbytečná trdla. Nic proti feminismu, ženy v kinematografii podporuji. Ale jestli se snaží takhle trapně řešit nějakou svou agendu, místo toho, aby ukázaly svůj skill, tak možná radši ne. Odpustil bych i tu zpitoměle přehnanou akci (i na poměry Marvelu) se stále se opakujícími výbuchy za zády hrdinů. Ale ten nevyužitý potenciál Red Guardiana a úplné zprznění postavy Taskmastera odpustit nedokážu. ()

Bozvav

Tak jsem se těšila, že dostanu akční pecku se skvělou Scarlett Johansson v roli akční super hrdinky s lidskou tváří a místo toho jsem dostala rodinné drama, plné plků o tom, jaké by to bylo, kdyby to bylo jinak. Obří ujetá konspirace o vytváření ruských super zabijáků od útlého věku, zde dostala zcela nový rozměr. Bohužel rozměr to je tragický, celé je to nevkusné, kýčovité a navíc tak blbé dialogy, už jsem neslyšela dlouho. Začátek přitom nebyl vůbec marný, ale to co následovalo, prostě děs. Marvel se musel definitivně zbláznit. Sstra Black je fešanda, ale to je zoufale málo. Naprostá absence jakékoliv charismatické postavy, humoru, prostě nic. Za mne 20% za ten začátek. ()

ddf76

Scenar spatnej, nic noveho pod sluncem. Girl power az hruza. Jediny kdo bavil byl David Harbour - Alexej Sostakov alias Red Guardian. Slaby tri hvezdy. ()

warrenur

Velmi dlha, zato vsak skratkovita, efektami a sci-fi akciou preplacana nuda s kvantom peknych zien (Scarlet always wins :) ), nepeknych efektov s obludne deravym scenarom s nasilnou bocnou agendou, plnym hlupych dialogov. Pobavili ma vsak repliky, ale hlavne body-language mladsej chutnej blondatej sestricky - Florence Pugh. Tie od tlstocha mi prisli trapne. Strasna bieda. Inak, chvalim Olinkinu maskerku, tych par kratkych minutiek mala bez masky dost uhrancivy pohlad :). 35% ()

TheSpearCZ

Black Widow je další doplňující Marvelovkou, která díru do světa rozhodně neudělala a podle mě nepříliš potěší ani samotné fanoušky, protože tu není moc oč stát. První polovina filmu přitom vypadala velmi slibně, fighty jsou tu dobře udělané, až si člověk ani neuvědomí, že se jedná o komiksovku, ale poté se to samozřejmě mění na ten dobře známý nezáživný a typicky nalajnovaný Marvel, kterých už tu bylo několik. Celkově se na to dá koukat a našla se tu i pozitiva v podobě mé oblíbené Florence Pugh, již zmíněných fightů a nebo nástupu Taskmastera, který byl cool, ale jinak je to jeden z nejzbytečnějších filmů tohoto roku. Čisté 3* ()

Saur.us

Girls power! Naprosto standardní, megalomanská Marvelovka, která měla ve vínku silnou ženskou postavu ale nedokázala ji ani zdaleka využit tolik, jako v o třídu lepším Kapitánu Marvelovi. Namísto toho se k nám dostala omáčkovitá splácanina s nepříliš povedeným scénářem, hromadou patosovitých keců o rodině a dívčím utrpení a jen nepatrnou dávkou humoru. Takové rozloučení si jedna z nejdéle působicích Avengerů nezasloužila. ()

TaanStari

První polovina byla slušná, pomalejší a s dobrou dynamikou postav. K té nemám výhrady. Potom to ale začne být šíleně okaté, všichni chlapi jsou buď beta cuckové, neschopní kreténi a nebo Harvey Weinsteinové. Zombifikace Taskmastera je taky dost smutná, mohli se poučit u Foxu. A ač je digitální bordel u Marvelu normální, tady ho bylo fakt moc. No a nakonec je ten film strašně dlouhý, tohle není LotR, aby tu muselo být několik závěrů. ()

kesty

skoro ma to dostalo. tri a pol hviezdy. ústredná trojica postáv (Johansson, Pugh, Harbour) prekvapivo skvelá a ich vzájomné interakcie pobavili, aj chytili za srdiečko. keby nedosrali mojho milovaného Taskmastera, pálim bez debaty 4 hviezdy. ()

Monisek

Jasně, není to zrovna bomba, ze které vám spadne čelist. ale já se v kině bavila. Takové pěkné dokreslení Natašiny minulosti.. Na novou Black Widow jsem zvědavá, Florence je kost k zakousnutí a určitě bude i házet víc vtipů :-) ()

Pidzey

Dlouho jsme čekali a pak jsme dostali film, který je fajn. Black Widow film na mě působí jako servis pro fanoušky. „Hele, už nás s tím dlouho otravujou, tak už jim to teda natočíme.“ Celý film je takový mdlí. Koukáš na to, říkáš si ok to není špatný. Občas se zasměješ, jak u MCU bývá zvykem. Jenže mě tam chyběl nějaký hodně WAW moment. I v druhým Iron Manovi měla Nataša víc takových momentů, než ve vlastním filmu. Možná je to tím, že ty nejlepší momenty si pro sebe ukradla boží, skvělá Jelena.(Nebo je právě ona udělala nejlepšími?)  Už sem to psal v Hawkeye, já tu holku prostě žeru. Co říct závěrem? Není to špatný, ale myslím, že si Nataša zasloužila lepší film. A s Jelenou šup do vlastního seriálu, ideálně v týmovce s Kate Bishop. ()

Kopi1

Zklamání to není, ale velký úspěch také ne. Akční scény byly dobré, ale velmi často Nat vypadala jako supervoják Winter Soldier, kde je prakticky nezranitelná, vše ustojí a odevšad uteče a to se mi zde ubírá na hodnocení. Potom také to s nadzemskou ruskou základnou, kterou nikdo za ta léta nezachytil mi přijde divné a mnoho dalších věcí se zde najde. Taskmaster mi zde přišel jako u WW84 Cheetah (i když tam to bylo mhohem horší), jenom tak aby tam něco bylo a nějaký dopad tam neměl. Lehce nadprůměrný akční film za mě, kouká se na to vcelku dobře, ale že bych se k tomu vracel, to asi ne. Lepší 3 hvězdy. ()

fixaman

Jedna z nejzábavnějších marvelovek vůbec, která ale měla přijít už dávno a dostat několik pokračování. Na druhou stranu lepší pozdě, než nikdy. Jen škoda, že další Scarlet Johanson už se v MCU nedočkáme, bude sakra chybět. ()

SpeedyCZ

Jsem zklamán. První půlka ala Bourne funguje jakž takž dobře - mládí/honičky/souboje, ale ta druhá to bohužel táhne dolů. Ten na sílu tlačený girl and family power mně táák vytáčel. Taskmaster není dostatečně využitý a vyústění oné dějové linky snad blbý vtip. Nejhorší ze všeho je post titulková scéna, tady už Marvelu asi opravdu došly všechny nápady. Kevine takto prosím ne. ()

CaptainCzech

Film který přišel příliš pozdě. Nic jsem od něj nečekal a nic moc neukázal. Za mě dost nemastný neslaný počin, který není ani moc dobrý v dialogách a jako třešnička na dortu zbytečně přepálená akce, kde se Nataša stala oficiálně nezranitelnou postavou se supersilou. Vedlejší herci F. Pugh, R. Weisz a D. Harbour za mě nemají tolik prostoru jak jsem doufal a i kvůli tomu mi nijak nepřirostli k srdci, avšak potenciál cítím ve všech třech. Hlavní ''padouši'' to je kapitola sama pro sebe, starý šáša který tam je k hovnu, stejně jako loutka Taskmaster, kterému dali příšerný příběh. Celkově mě iritovalo, že se tam ohledně Red room nejelo vůbec na manipulaci a ideologii, když už je vychovávali od malička, ale spoléhali se na nějaký feromony a čipy nebo co. Na to lze říct jedině SHIT. Pochválit můžu úvod, ten byl zajímavý a taky momenty kdy jsem měl pocit že spolu bojují dva obyčejní lidé (bohužel, hodně málo těchto momentek). Hudba solidní, hlavní muzika zapamatovatelná. Bohužel nelze toto tvrdit o filmu, jelikož pro mě tam není žádný legendární moment. Průměrné 2* ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)