poster

Black Widow

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2020

Režie:

Cate Shortland

Scénář:

David Hayter

Zajímavosti k filmu (5)

  • - V komiksu byli Daredevil a Black Widow pár a Charlie Cox z Daredevil (od r. 2015) začal v roce 2017 spřádat plány na crossover film. (3T)

  • - V roce 2004 koupilo Artisan Entertainment/Lions Gate práva na postavy Punisher, Iron Fist, Black Widow a Man-Thing. V tomtéž roce byl pověřen David Hayter k sepsání scénáře pro film o Black Widow a nakonec měl i usednout na křeslo režiséra. (3T)

  • - Scarlett Johansson patří mezi sex symboly dnešní doby. Natasha Romanoff je také v kurzu. V komiksu si nejprve musela vzít Alexiho Šostakova, agent KGB, který nafingoval svoji smrt, což nakonec Natasha nenesla dobře. Byl to jeden z důvodů, proč začala studovat v Red Room Academy a stala se Black Widow. Randila ještě s Daredevilem, Winter Soldierem (Bucky Burnes), Herkulem a dostala i nabídku sňatku od Hawkeye. (3T)

  • - První Black Widow nebyla Natasha Romanoff, ale Claire Voyant. Poprvé se představila v „Mystic Comics #4“. Bylo to ještě v dobách Timely Comics, v srpnu 1940. Claire na rozdíl od své současné lidské verze ovládala mnoho superschopností. V jejím repertoáru byl i dotyk smrti, nadlidská síla, vytrvalost, levitace, teleportace, neviditelnost, schopnost změnit vzhled, rozvaha, nesmrtelnost a schopnost komunikovat s mrtvými a léčit ostatní. (3T)

  • - Než se k režii Black Widow dostala Cate Shortland, tak o tento post projevil zájem Neil Marshall. Avšak nesplňoval zásadní podmínku Marvelu. Studio hledalo režisérku a ne režiséra. (3T)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace