Money Movers

Darcyho bezpečnostní agentura je terčem opakovaných loupeží. Vedení společnosti proto začne zavádět nová opatření s cílem posílit bezpečnost. Hrozba dalšího přepadení číhá však v řadách vlastních zaměstnanců. (snared)

movie

Když si projíždím filmografii Bruce Beresforda, tak v ní velmi těžko nacházím nějaké slabší kousky. A není se čemu divit, Beresford se školil v australské televizní, béčkové a žánrové produkci a od 60. let natočil víc jak 20 filmů než udeřil s Řidičem Slečny Daisy. I tahle zapadlá zlodějská žánrovka dost vyčnívá bezchybným řemeslem a navíc celkem originálním příběhem o zaměstnancích bezpečnostní agentury, kteří chystají masivní heist v den, kdy se v trezoru agentury sejde terno. Film má solidní obsazení poskládané z dost charismatického castu, díky kterému jsem spíš fandil té špatné straně (Terence Donovan a Bryan Brown). V akčních scénách je film hodně neurvalý a zábavný a na škodu nejsou ani občasné pulpově vtipné momenty. Pokud na film narazíte (např. zde https://www.youtube.com/watch?v=mwTDvQJvcWM, ovšem původní formát filmu je 4:3), rozhodně se tomu nevyhýbejte, určitě mi to přišlo zajímavější než spousta jiných zakvetlých žánrovek z Tarantinova seznamu (to nemyslím hanlivě, mám to taky rád, ale tohle je skutečně solidní od začátku do konce). ()

vitekpe

Dobra australska pozdne sedmdesatkova beckova podivana. V hlavni roli Terence Donovan. Agentura prevazi penize, nekterym se zda ze by je mohli prevezt jinam nez maji, atd. Zapletka Vas mozek neunavi, nasili tam je hodne, ale uveritelne. A mam pocit, ze tam muzeme videt i nejakou u tvar znamou z Mad Maxe... :) 4- ()

Disease

Poněkud vlažný "akční" heist, který nekompromisně zestárl. Hlabní záporák vypadá trochu jako Tommy Lee Jones :-) ()