The Ones Below

Masky:

Sue Wyburgh

Kostýmy:

Sarah Blenkinsop

Britský Polanski David Farr mě s The Ones Below zaujal nejvíce asi po vizuální stránce. Příběhově je tento snímek spíše o pocitech, děj se nijak zvlášť nerozvíjí, jede se přesně podle stanoveného plánu až do vygradovaného konce. Režisér si vybral téma děti, rodičovství, závist, a tím i (ne)příjemně brnká na divákovi nervy. Chválím dobrý casting, oslnila mě Clémence se svým úžasným britským přízvukem. Jediné zklamání byla asi nepříliš šokantní pointa, mohla být udělaná ještě znepokojivěji a hlavně nečekaně. Protože tohle musel uhádnout snad každý. Jako takové méně náročné Rosemary's Baby je to koukatelná záležitost.(23.9.2016)

Sice jasně nalajnované bez většího překvapení, ale díky rozumné stopáži plyne děj příjemným tempem, takže nedává větší prostor pro hluchá místa. O co se film může opřít především, jsou výborní herci, ačkoliv postava Clémence Poésy byla na můj vkus až moc uťáplé psycho. Ale dalo se to přežít. Při konečném hodnocení tak záleželo, jaký ze dvou předpokládaných konců Farr zvolí a z mého pohledu vybral ten lepší, takže za mě je to taková hrana nadprůměru a lepšího průměru. 65%(29.8.2016)

Po delší době kvalitní thriller, který za něco stojí. 2 těhule z nichž jedné se něco stane (druhé na konci taky) a jejich manželé, kteří bydlí vedle sebe. Na druhou stranu některé věci jsou nedořešené dávat ženské co příjde o děcko (ještě mou vinou) své dítě na hlídání mě moc dobrý nápad nepříjde. Lepších 60 procent P.s. nikde tam není řečeno a ani naznačeno, že je guvernér (pokud si to teda dobře pamatuji) je jen řečeno, že vydělal moc peněz (stačí mu dělat jen na 20 procent) a nemusí pracovat jako ostatní a to, že je z Německa z něj guvernéra nedělá(27.8.2016)

Brilantně vystavěné komorní drama, které ale bohužel sráží až moc přímočaře nalajnovaná linie příběhu, ze které máte dojem, jakoby Vás režisér "vedl za ručičku" až k finálnímu rozuzlení. Až na tento detail se však jedná o velmi povedenou tísnivou jednohubku, která udělá slušný dojem, přičemž Vás zanechá ve stavu ostražitosti před právě přistěhovanými sousedy.(26.8.2016)

Dvě těhotné ženy, dva manželské páry, které bydlí v jednom domě. Při sbližování dojde k tragické nehodě a jedna s žen potratí. Už předtím jsou náznaky, že jeden pár není úplně v pohodě a rozehrává se tak zajímavé peklíčko. Psychologická rozebíračka a intriky se rozehrávají svižně, ale bohužel je děj od začátku příliš předvidatelný. Celé to směřuje k jasně nalajnovanému konci a žádných zvratů, šoků se ve filmu nedočkáme. Celkově thriller, který rozhodně neurazí......6/10(8.1.2017)