Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers

Dokumentární

USA, 2018, 97 min

• wesker

Pro konspirátory téma jak bič. Natočeno takovým zvláštním občas nezáživným stylem. Ovšem pokud se člověk zamyslí nad tím,že ten člověk by mohl mluvit pravdu,tak mám husí kůži z toho co je možná veřejnosti a vědecké obci zatajováno. Těžko soudit , bez jediného důkazu,veškerá svědectví stojí a padají na tvrzení jediného člověka.(29.12.2018)

Byť jsem nikdy nevěřil ve vděčný ufounský konspi(s)račky, pustil jsem si tady to čistě se zájmem o celý ten nevadský kulturní fenomén kolem mimozemšťanských technologií a Area 51. Vyklubal se z toho přímo portrét známého leakera Boba Lazara, kterého se autor snaží přiblížit, neboť "kdo Boba nezná, je lehký označit ho jen za lháře a sráče..." Forma je místy (nepřekvapivě) prazvláštní, díváme na střihy archivních záběrů a různý tripový animace, celé ve věř-nevěř stylu, korunkou je pseudo-filozofický text čtený od Mickeyho Rourkea. Ale nějak to pořád funguje a baví, jako taková alternativa v dobré tradici CHARIOTS OF THE GODS. P.S.(9.4.2019)

Skoro by se dalo říct, že na pochybách jsem byl spíše z rádoby filozofické formy, jakou byl dokument natočen než z Boba Lazara, který se skutečně skvěle poslouchá. A vůbec nezáleží, zda mu věříte nebo ne. 70%(17.8.2019)

• oveckaoa

Jako dokument to není špatný, ale mě osobně vadí, že je to hodně odborné (radši to mohlo být stylem, že mohly třeba hledat ty lidi co s ním dělaly nebo mohl jít do té práce kde údajně byl a oni tvrdí opak a mluvit tam s nějakým šéfem třeba, že by se znaly atd) takže pokud nejste někdo kdo je vědec případně se orientuje v té tématice asi Vás to taky neosloví. Dále se nabízí otázka, že pokud měl ten prvek proč ho nějak neposlal někomu pro posouzení klidně i do zahraničí a bylo by to vyřešené. Jinak komentář Mickeyho Rourka úplně zbytečný přijde mě, že je tam jen kvůli tomu, aby nalákaly na ten dokument více lidí podobně jako u toho dokumentu s Dicapriem. Do hlavního času v tv bych to radši nedával mám obavu, že většina lidí by to taky nepochopila o čem se tam mluví. 40 procent za téma(29.12.2018)

Bavilo ma to pozerat a pocuvat...(4.1.2019)

Jedna paní povídala. Do toho celkem zbytečný komentář Mikyho Růrka.(28.12.2018)

Strašně divně natočený, ale já mu věřím. Na tomto dokumentu mě štval rádoby hipstercool komentář Mickyho Rourkea.(22.6.2019)

• janak.t

Tak jako nevím,celkem o ničem.(28.12.2018)

Bob Lazar ví o čem mluví, nikdo jsem ho neviděl zaváhat, na otázky odpovídá zpříma. Musím říct, že mu věřím.(10.1.2019)

Příběh Boba Lazara je bez ohledu na to, jestli mu věříte, nebo ne, fascinující. Důvěryhodněji působícího člověka byste asi těžko hledali - má vzdělání, odbornost, na mnoho svých tvrzení dokonce i důkazy. A přece je zatěžko přijmout jeho příběh jako pravdu. Znamenalo by to totiž úplné přepólování našeho humanocentrického vědomí, kterým si rámujeme základní myšlenky o nás, našich životech jako jedince i celé společnosti. Pro přijmutí takových tvrzení je ale třeba více důkazů, neunáhlovat se, byť vstříc natolik racionálnímu a logicky koherentnímu projevu... Co ale filmu sráží vaz, je prakticky všechno, co není statická kamera na Boba Lazara. Jeremy Corbell z toho udělal trochu psychedelickou frašku plnou konstruovaného napětí, jehož se snaží docílit hovory s novinářem Georgem Knappem, který Lazarův příběh před třiceti lety "objevil", a který to vypráví jak kdyby uváděl epizodu Věřte, nevěřte. Plno zajímavých informací je tam navíc pouze nakousnuto a pak bez jediného komentáře překročeno. Trnovou korunu dokumentu nasazuje narace Mickeyho Rourka, z jehož projevu bylo patrné, že polovinu těch slov vyslovil v životě poprvé. Není divu, byla to výrazová slátanina, která akorát nepříjemně ohýbala gravitaci kolem jádra filmu. Pokud vás zajímá příběh Boba Lazara, koukněte raději na epizodu #1315 podcastu Joe Rogana.(30.6.2019)

• LacoDeLoco

vsechno uz bylo nekde jinde(17.8.2019)

Pustit všem lidem v hlavním vysílacím čase aby se probudili !(28.12.2018)

Super dokument, parádně vysvětleno, jak funguje antigravitační zařízení, na kterém pracoval Bob Lazar, co by reverzní inženýr...(9.1.2019)

Souhlasím s tím, že to je opravdu zajímavé téma a jakmile mluví Robert Lazar, tak i neuvěřitelně poutavý. Ten člověk evidentně vědě rozumí a mě si na svojí stranu získal. Je ale taky pravda, že Corbell je příšernej scénárista, hroznej režisér, neschopnej kameraman a ještě k tomu se na něj jako na herce ošklivě kouká. Pokud ale máte spíš zájem o téma než o filmovou tvorbu, tak ten hňup natočil ještě Hunt for the Skinwalker.(9.7.2019)

• Horryx

Zajímavej příběh Boba Lazara sráží nesmyslné zbytečné psychedelické prostřihy.(19.7.2019)