Halloween: H20

Halloween H20: 20 Years Later

Halloween: H20

Horor / Thriller

USA, 1998, 83 min

Slasher, který kdysi dávno nastartoval můj hororový apetit. (historie série)(22.3.2006)

Výtečně budovaná a klaustrofobicky působící atmosféra dodává šmrnc poněkud fádnímu scénáři, ve kterém je sice několik výtečných náznaků, ovšem zatraceně málo postav a snímek tak celkově působí smutným a unylým dojmem epizodnosti, kterému by se měl vyhýbat jako čert kříži. Nezbývá tedy, než velebit stylově budující režii, bez níž by šla celá podívaná vcelku rychle do kytek. Herci jsou, až na jednu výjimku, příšerní a silné líčení u většiny ženských postav (dvě ze tří), je stejně iritující, jako zlobivý a emocionálně rozervaný synek hlavní hrdinky, respektive ta trapná křeč, kterou Josh Hartnett předvádí. Pokud by nám tato podívaná byla schopna nabídnout více scén jako je honička mezi stoly a samotný závěr, nebál bych se ji ohodnotit mnohem lépe. Takhle je to pěkných a hlavně překvapivě spokojených sedm z deseti...(18.5.2005)

Důstojné zakončení Halloweenské série. Alespoň to tak být mělo, žádné Zmrtvýchvstání se konat nemělo, protože je urážkou jména Michaela Myerse. Nicméně H20 (leckde prezentováno jako "helouvín há dvě ó" ?!?!) je super. Kromě hafo reminiscencí na starší kusy (klasiky žánru) se dočkáte i perfektního obsazení vedlejších rolí, připomenutí Dr. Loomise (čest památce Donalda Pleasance) a spolu s geniálním Carpenterovým "main theme" a hudbou netradičního tandemu John Ottman - Marco Beltrami i Mr. Sandmana od Chordettes:) Pá pá, Miku:)(14.4.2003)

I když už se to zdálo nemožné, legenda se vrátila a žije dál. Chtěl bych také ocenit lidi z Intersonicu, kteří film propagovali pod názvem Halloween há dvě ó (lze to najít i na originální videokazetě). Buď nevědí co vydávají a nebo mají dost radikální smysl pro humor...(28.8.2002)

Jediný díl Halloweenu (kromě prvního), který se povedl.(14.8.2002)

Jediný rozumný tah, dát sbohem předchozím dílům a navázat na konec dvojky, se ukázal být docela inteligentním vysvobozením ze scénáristické retardace svých předchůdců. Psychologické pitvání postavy Laurie je docela zajímavé, ale ne nijak objevné, byť návrat J. L. Curtis na scénu je dalším přímým zásahem do černého. Bohužel to nakonec zazdil režisér. Atmosféricky jsou mordy velmi půvabné, příjemný pocit déja vu á la Carpenter pohladí divákovo libido a scéna, kdy Laurie vezme do rukou sekeru a vydá se vstříct Michaelovi, je fenomenální. Jenže koho to navlekli do motérek a bílé masky? Michael byl, je a vždy bude vnímán jako robustní kořeň a ne jako suchar, kterému půl roku po opuštění posilovny opadly kreatinem nahnané bicepsy. Ale absolutní „wtf?!“ chvíle nastane tehdy (sorry, neodpustím si spoiler!), když režisér hodí jeden kamerový detail na oči. Ty dva prázdné otvory, skrývající absolutní zlo dostaly podobu a tvar, čímž se Michael definitivně degradoval do pozice kosiče bez tajemství, jemuž není možno fandit. Nápad tu byl, snaha též, ale výsledek je notně rozporuplný zářez do Halloweenské série.(3.8.2007)

• Djkoma

Halloween mě osobně něpřijde nijak skvělý. At už to byl první díl, u kterého jsem se nebá, nebo další pokračování. První díl vytvořil archeotyp hororu, v kterém "nesmrtelná" postava vraždí z různých důvodů snad kohokoliv. To mě již po milionté nepřijde nijak zábavné a byl bych rád, kdyby se zkusilo přijít s něčím jiným....(13.5.2005)

Tento díl Halloweenu se povedl a to tak, že velmi. Horror movie of the year(30.12.2010)

Na to, že se jedná již o sedmé pokračování nabízí tento film slušnou porci napětí i zábavy a nemusí se za sebe stydět.(5.9.2002)

Rozpočet $17miliónovTržby USA $55,041,738Tržby Celosvetovo $75,041,738/50%/(30.6.2005)

Filmu svědčí krátká stopáž, která nám dovolí přežít ty nezajímavé dějové linie na začátku a uprostřed a dovolí nám vychutnat si výborný závěr, kdy se Jamie Lee konečně přestane schovávat a vyrazí Michaelovi vstříc. Tímto dílem pro mě série skončila, další díly už vidět nechci. Co filmu nesvědčí - jak již bylo zmíněno - když filmoví "odborníci" (třeba i na HBO) annoncují, že film se asi bude odehrávat na moři, v jezeře, v potoce či kde - zkrátka někde, kde je hodně vody (tedy H20).(3.10.2003)

• AngelAngie

Zprznili to .. :((27.5.2008)

:::::::::::::::::::::::::::: Nuda. Celý film čekáte kdy konečně Michael už někoho a zabije, ale bohužel. Stačí se podívat na posledních 10 minut - to už se něco děje - za ten konec dávám 3*. :::::::::::::::::::::::::::::::::(17.1.2009)

"Môže sa človeku stať niečo také strašné, že sa z toho už nikdy úplne nespamätá?" Siedmy HALLOWEEN. Čo dodať - takýto vyzretý hororový sequel si Michael Myers po všetkých tých viac či menej mizerných dvojkách, trojkách (v ktorých radšej ani nehral), štvorkách atď., snáď ani nezaslúžil. Dokonalý kasting (Arkin, Williamsová, Harnett), strhujúci výkon Jamie Lee Curtisovej, až dojemné cameo (sestra doktora Loomisa, Curtisovej mama Janet Leighová), tuhá hororová atmosféra, príjemne krátka minutáž (ani to nezačne a už to končí), napínavé akčné scény a ťažko prekonateľné finále, v ktorom Laurie uzatvorí školský areál a ide brata pozdraviť. Požiarnickou sekerou. V konkurencii pop-kultúrnych VRESKOTOV (Kevin Williamson sa na HALLOWEEN: H20 podieľal ako šéf výroby) je to nečakane vážne, seriózne, dospelé, tvrdé, nekorektné, beznádejné a hlavne - bez humoru! Super. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/slasher/471-halloween-h20-ioo- Kino Považan 1999(23.10.2004)

Napínavé! I když možná až zbytečně dlouhý rozjezd na to, jak rychle se to pak semele. On je to v podstatě film na deset až dvacet minut. Ovšem obdivuju tu schopnost natáhnout to na osmdesát pět minut, aniž by to nudilo.(26.4.2009)

I kdyz ho produkoval Dimension je H20 vynikajicim slasherem. Jasny, sou devadesaty leta, takze to uz nikdy nebude ono, ale nastesti se Williamson cpal hlavne do produkce a nepsal kompletne scenar. Tudiz "dnesni" teenageri (ti, kteri nesoulozi, neodhaluji se a vubec jsou nezajimavi) slouzi jen jako potrava pro Michaeluv nuz a prilis neotravuji. Hlavni hrdinkou, a jednou z nejzajimavejsich postav v ramci celeho subzanru, se tak stava Laurie Strode. Alkoholicka, neuroticka a obcas i matka. Jeji vztah s bratrem je opravdu silne tema a chvile, kdyz vezme do ruky sekeru a vyda se ona sama na lov je jedna z nejzasadnejsich v historii slasheru vubec. Krom vynikajici Jamie Lee pobavi i drobne citace. Predevsim scena s Jamie a Janet Leigh je dokonala. Navic hudba citlive inovuje Carpenterovo tema a rozhodne mu prilis nedela ostudu. Zabavna a citlive natocena zalezitost.(15.5.2005)

U mě nejlepší díl Halloweenské série...Vynikající horrorová adrenalinovka!(17.8.2002)

Jako už u všech ostatních Halloweenů, mě opět i v tomto díle hned uchvátila hudba, která je bezchybná, stupňuje atmosféru a zvětšuje prožitek z filmu. Hudba je vůbec velice silný klad celé série, i v třetím díle se mi líbila, i když hodně lidem určitě ne. Halloween H20 mě dlouho míjel a musím říct, že to byla jenom moje chyba, kvalitou se vyrovnává nejlepším dílům série (prozatím 1,remake Rob Zombie, H20, 2, 4, 3,6,8). Už mi chybí jenom shlédnout 5 díl a mám další hororovou sérii úspěšně za sebou. K hereckému projevu můžu říct, že Jamie Lee Curtis jako tvář Halloweenů hrála opět přesvědčivě a i její přerod v „akční hrdinku“ byl obstojně podán. Josh Hartnett nějak „ultra“ nevadil, ale více mě bavil ve Fakultě a 30 Days of Night. M.Myers klasicky ve formě a klasicky dlouho umíral ;-) tradice se přece neruší. 7+/10*(11.9.2008)

Normální vyražďovačka se slušným napětím, s několikero originálním zabitím a s Jamie Lee Curtis, která tady sice nic moc nehraje, protože se to tady snad ani nedá, ale je to celkem příjemný zpestření po hororových vyvražďovačkách ve kterých hrajou jen neznámý herci, který pořád křičej a krvácej, ale to neznmená že tady neni krev, spíš naopak. Jediný co si mohli odpustit je ten debilní konec. Jinak se mi to líbilo, ale Jason to neni(13.5.2005)

Sice nejlepší část z Halloweenské série, ale pořád nedostačující. Opět mi zde vadil nezajímavý Myers a velmi nízký bodycount s minimem krve, naštěstí atmosféra místy jakžtakž funguje a film nenudí. Vřískot o 2 roky mladší byla daleko sympatičtější a dravější jízda. 60%(27.5.2015)

Po jedničce nejlepší díl série.(24.8.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12