Hlavní hrdina Roger Cobb je válečný veterán a spisovatel. Po úspěšné hororové knize se už rok snaží napsat své zážitky z války ve Vietnamu. Po smrti své tety se nastěhuje do jejího domu, kde kdysi při návštěvě tety záhadně zmizel Rogerův syn, v domnění, že tam bude mít klid a dokončí svou knihu. Roger postupně začne zjišťovat, že s domem není něco v pořádku, až se nakonec ukáže, že Rogerův mrtvý kamarád z války jeho syna vězní a snaží skrz strašidelný dům pomstít. (jonyyy)

Viktooorka

Horory z 80. let mají jednu výhodu, jsou neokoukané a mají skvělou atmosféru, většinou. Jenže zde si ji bohužel schovala příšera ve skříni. A tak se pro mě stal Dům spáleným gulášem všech možných chutí, který se musí spláchnout do záchodu, páč ani hladový pes by ho nejedl :o) [3. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

tron

„Dobre, že ste sa sem nasťahovali. Tá baba, čo tu bývala pred vami, bola úplne bláznivá. Nečudoval by som sa, ak by sa ukázalo, že ju zastrelili.“ – „Bola to moja teta.“ – „Ospravedlňujem sa. Milá pani. Na svoj vek. Nezájdete na večeru?“ V roku 1980 nakrútil Sean S. Cunningham v produkcii Stevea Minera a s hudbou Harryho Manfrediniho kultový slasher PIATOK TRINÁSTEHO. O 6 rokov neskôr sa stretli, ibaže teraz režíroval Miner v Cunninghamovej produkcii. Obaja boli hororové legendy, z rôznych pozícií majúci za sebou filmy ako DEEP STAR 6, LUNAPARK SMRTI, HALLOWEEN H:20, či WARLOCK. A na ich spoločnom DOME je to poznať. Snímka zaváňa, v dobrom, Stephenom Kingom: traumatizovaný spisovateľ s umeleckým blokom odchádza napísať nový horor do temného domu, v ktorom sa v minulosti stala tragédia. Sympaticky komorný dej je obohatený vietnamským komplexom a krásnou atmosférou s tomu odpovedajúcou výpravou obrovského domu s tajomstvom. Splnený sen každého hororového fanúšika. Pomáha aj pravdovravný pohodový sympaťák George Wendt zo sitkomu Na zdravie v podpornej, parťácko-komickej roličke. Bohužiaľ, akonáhle sa duo Miner/Cunningham (s produkciou im pomáhal kultový mentorský céčkar Roger Corman) začne príliš trikovo predvádzať, stratí to časť dobre vybudovanej atmosféry a stáva sa z toho skôr šaškáreň typu GREMLINS a KRITERI 2. Masky sú výborné, len to proste nejde dokopy so serióznou atmosférou. 70%? ()

Bloody13

Doba, kdy Miner měl dobrý čuch na výběr hororů, v kterých se sice moc neumíralo (samozřejmě nepočítám jeho dvě děti ze série Pátek třináctého), ale pracovalo se hlavně s atmoškou, je už nenávratně pryč. Srandovních nebo strašidelných kreatur se tu tolik nevyskytuje, ale když už nás nějaká ta svině překvapí, vypadá parádně. Hlavně voják Ben a mýval ze šatníku jsou krasavci. Do toho tu vyhrává Manfrediniho zlověstná hudba a krásný pohled je na onu vyvinutou sousedku. ()

BadoXXII

Dom je komediálny horor, ktorý je plný nadhľadu, (prekvapivo) fungujúcich humorných scén a hororového napatia (dokonca ma 2krát trhlo, čo sa cení). Natáčanie tohoto filmu musela byť naozaj obrovská zábava (cítiť z neho nadšenie tvorcov). Dobrých nápadov má film na rozdávanie. Pochválil by som aj efekty a masky. Čo mi však bráni k vyššiemu hodnoteniu je hlavne priblblá a nudná vietnamska pasáž (ktorá je tu bohužial príliš často). ()

*CARNIFEX*

Nemám veľké zľutovanie s horormi z "doby ľadovej", no tento "House" z 86´ vďaka maskám a monštrám veru nebol najhorším počinom - 60% ()

MM_Ramone

Režisér Steve Miner značne ovplyvnil môj filmový horrorový vkus snímkami "Piatok trinásteho 2" a "Piatok trinásteho 3", ktoré natočil v rokoch 1981 a 1982. Sú to tituly, ktorými odštartoval svoju režisérsku kariéru. Jeho tretím počinom bol ďalší horror "Dom" (House) z roku 1985. Ten som si tiež voľakedy dávno pozeral vkuse dokola v mizernej kvalite na vhs s otrasným amatérskym dabingom. Teraz, po zhruba tridsiatich rokoch, som mal možnosť tento fantasy horror znova zhliadnuť. V remastrovanej obrazovej úprave a v pôvodnom znení s titulkami. Užil som si to. Nostalgia. Vychutnal som si klasický americký fantasy horror z osemdesiatych rokov minulého storočia o spisovateľovi a vojnovom veteránovi Rogerovi Cobbovi, ktorý sa ocitol v strašidelnom dome, kde musí čeliť silám, ktoré nepochádzajú z tohto sveta. *** ()

juta

Pohodový horůrek, který se sice rozbíhá pomalu, než k něčemu výraznějšímu dojde, ale jinak se člověk nenudí a propojení s prasím knihy a jeho příběhu bylo překvapivě fajnový, i když šlo o válečnou tématiku, tak mi to tentokrát vůbec nevadilo a spíš to filmu i pomohlo. Trochu komediální a jsou tu pěkné masky. ()

JohnnyD

Priemerný horor, ktorý sa snaží nadviazať na úspech Ghostbusters, ale pred humorom a príbehom uprednostňuje trikové sekvencie, ktoré síce vyvolávajú 80s nostalgiu, sú ale desiatky iných dobových hororov s lepšími efektami a atmosférou. ()

hippyman

na první pohled zdánlivě podobná záležitost jako Braindead, ale místní galerie je trochu zavádějící... nečekejte žádnou velkou legraci, přes svůj béčkový look jde o žánrově trochu zvláštní hororový psychothriller s nadějným (a bohužel ne docela využitým) potenciálem... 50%. [3. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

pornogrind

Od S. Miner(a) a S. S. Cunningham(a) jsem čekal daleko víc než jen nesourodej mix komedie a hororu, kde ani jedna stránka nefunguje tak jak má. Především díky efektům se tu najde pár světlejších chvilek, ale to k mé spokojenosti určitě nestačilo. Vše ještě nakonec dorazí přeslazenej Happy End(ovej) konec ze kterýho mi bylo doslova na blití. Nepochopím jak mohly vzniknout ještě další tři pokračování, když už první díl za moc nestál. Jestli jsou kvalitativně na stejný nebo horší úrovni tak potěš koště. Já to ale rozhodně zjišťovat nebudu. Jeden díl mi bohatě stačil. ()

dr.horrible

Takéto filmy hodnotím väčšinou pozitívne, ale najzábavnejšie momenty v Dome sú ukradnuté z Evil Dead a najzábavnejšie monštrum (príšera zo šatníku), z Howarda alebo Leviathanu. Vojna vo Vietname a jej prepojenie s ostatným dejom je nezvládnuté a divne zostrihané (ako vlastne väčšina filmu), herecké výkony skôr úsmevné, humor detinský a gore minimálne. Neni to až na tej úrovni ako Troma, zato takmer celý čas som si v duchu opakoval, že radšej zábavný trash ako obyčajné nudné béčko. A to Dom je, nudné béčko. 30% a jediné čo tu plne funguje je hudba "vorheesovského" Harryho Manfrediniho ()

hladass

Hodně dobrá hororová komedie... Slušní herci, výborná režie, ale nejvíce mě potěšily klasické gumové masky, tak typické pro osmdesátá léta... ()

LION-MR.T

Pod velmi dobrou režií se podle mě jedná o tu nejlepší hororovou komedii. Film nepostrádá napětí,to se musí nechat a akční scény jsou velmi dobře natočeny. Ovšem nejlepším kouskem je zombí voják Ben. SKvělá hudba a nápady film jen hrne,stejěn tak i dobrými vtipy a scénamy. Nápad se strašidelným domem se tady velmi povedl. ()

Anderton

Vo svojom jadre psychologická dráma o spisovateľovi, ktorý prešiel vietnamským peklom, je po rozvode a zomrel mu syn. Že sa dá takýto príbeh nakrútiť ako horor v jednom strašidelnom dome a jeho okolí, je úplná samozrejmosť. Že ale jednotlivé príšery pôsobia ako z hororových komédií Petera Jacksona a dodávajú tak filmu komediálny nádych, je už pochopiteľné menej. Ak by všetko ostalo skôr v náznakoch, nadprirodzeno by bolo neviditeľné a mali by sme tu napríklad iba toho zombie vojaka, film by fungoval oveľa lepšie. Našťastie je ale krátky a pomerne intenzívny, takže o stratu času, pre fanúšikov žánru, určite nejde. ()

Campbell

Steve Miner je borec. Natočil plno dobrých filmů ale u nás bohužel kvůli malé dostupnosti je malá pozornost a tento film je jasným případem. ()

Slartibarkfast

Slavnému spisovateli, který přišel za zvláštních okolností o syna, se oběsí babička. Rozhodne se nastěhovat do jejího domu a napsat knihu o hrůzách, které zažil ve Vietnamu. Dům mu však jeho pobyt velmi znepříjemní. Typické hororové béčko, které nabídne spíše úsměvné momenty, než ty děsivé. Milovníci starých časů si však určitě přijdou na své. 45% ()

nash.

Pomstychtivý ohnilý vietnamský veterán je důvodem proč si tohle bububu ve strašidelném domě vychutnat... ()

Hunter2222

Béčko ako sa patrí. Dve veci ho držia nad vodou, aby ho vlna sračiek nestiahla na dno nudy. Hlavne sú to samozrejme masky. Tie sú fakt podarené, škoda že scén s nimi nie je veľa. Druhá vec je celkom svieži humor, ktorý sa nijak nevnucuje a nie je trápny, no tiež ho tam nie je veľa. Ináč je to nudná americká sračička, no aspoň s krátkou stopážou... 60%. ()